Оқушылардың 2 сыныпта өткен тақырыптарын пысықтау
Просмотр содержимого документа
«2 сыныпта өткенді қайталау»
Сабақтың тақырыбы: 2 сыныпта өткенді қайталау
Сабақтың мақсаты : Оқушыларды сөздерді дұрыс айтып, дұрыс жазу дағдыларын одан әрі жетілдіре түсу; оқушылардың с өз байлығын арттыру, сауатты жазу дағдыларын жетілдіру,сөйлеу дағдыларын дамыту; ақыл-ой, адамгершілік тәрбиелеріне баулу, тазалыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Бекіту сабағы
Сабақтың әдіс-тәсілдері: Сын тұрғысынан ойлауды дамыту
Пәнаралық байланыс: Математика
Сабақтың көрнекіліктері : тірек-сызба, сюжетті суреттер
Сабақтың барысы:
І. Қызығушылықты ояту.
-Психологиялық дайындық кезеңі:
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру :
1. 13-жаттығу тексеру, оқу, талдау.
2. Ауызекі сөйлеу мен жазбаша сөйлеудің қайсысы бұрын пайда болды? Жазбаша сөйлеуді қай кезде қолданады деп ойлайсың? Ауызекі сөйлеуді ше?
ІІІ. Мақсат қою кезеңі:
«Байланыстыр» ойыны:
дауысты
дауыссыз
жуан
жіңішке
қатаң
ұяң
үнді
қосарлы
А,о,ұ,ы
+
+
К,қ,с,т,п
+
+
Ә,ө,ү,і,и.е
+
+
Л,м,н,ң,й,
+
+
Д,ж,з,ғ,г
+
+
Я,ю,е
+
+
2. Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау.
ІҮ . Жан-жақты білімдерін тексеру .
Дыбыс дегеніміз не? Әріптің дыбыстан қандай айырмашылығы бар?
Ү.Мағынаны тану: а) оқулықпен жұмыс.
1-жаттығуды оқу, талдау. Сөздерді дыбыс санына қарай топтап жазу.
ә) дәптермен жұмыс. Күн ретін жазу. Көркем жазу: ң ң ң аң.
2-жаттығу өлеңді мәнерлеп оқу, соңғы екі жолындағы сөздерге дыбыстық талдау жасау.
3-жаттығу «Адасқан буындар» ойынын өткізу. Оқулықта берілген буындардан ең көп сөз құраған топ жеңеді.
4-жаттығудағы ат әбзелдерін әліпби бойынша тізіп жазу.
5-жаттығу.Сөздерді оқу, мағынасын ашу, кестеге орналастыру.
6-жаттығу Әріптерді топтап жазу.
8-жаттығу Берілген әріптердің ішінен артық әріпті таңдап алу. Неліктен сол топқа жатпайтындығын дәлелдеу.
в) сергіту жаттығуы.
ҮІ.Ой толғаныс: 9-жаттығу Дыбыстық талдау бойынша сөздерді тауып жазу, олармен сөйлем құрастыру. Қоян, аю, қалам.
ҮІІ. Қорытындылау Балалар, бүгін біз не үйрендік?
ҮІІІ. Үйге тапсырма: 7-жаттығу, 39-бет.
ІХ. Оқушыларды бағалау