Мектеп: Қ. Терібаев ат. Ом МДШО Күні: 09.03.2017 Мұғалімнің аты-жөні: Укибаева З.К. Сынып: 2 Қатысқан: Қатыспағандар: |
Сабақтың тақырыбы: | Сын есім |
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары | Сын есімді таныстыра отырып, ережені меңгерту. Сын есімді меңгерту. |
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар істей алады: Сын есім,ережені есте сақтау,мысал кетіре алу, сұрақтарға жауап бере алу,тапсырманы өз бетінше орындай алу. Көптеген оқушылар істей алады: Сын есімді біледі,ережені жатқа айта алады,сын есімге сұрақ қоя алады. Кейбір оқушылар істей алады:Сын есімді біледі.Сын есімді дәләлдей алады. . |
Пәнаралық байланыс | Әдебиеттік оқу, бейнелеу өнері, математика |
Алдынғы білім | Етістік ,дара және күрделі етістіктер |
Сабақтың кезеңдері | Әдіс- тәсілдер | Оқытушының іс- әрекеті | Оқушының іс- әрекеті | Күтілетін нәтиже |
Ұйымдастыру жұмыстары | Психологиялық ақуал | Аудиторияның тазалығына,сабақ өтуге дайындығына назар аударып, оқушылардың назарын сабаққа аудару. Ақ пейілді ниетпен, Мейірімді жүрекпен. Амандасып алайық, Бір жадырап қалайық. | Оқушылар сәлемдесіп болған соң, топқа бөлініп, бар назарларын сабаққа аударады. | Кезекші оқушы мен оқытушының арасындағы әрекет |
Рефлекция | Көңіл -күйді анықтау | Берілген суреттердің ішінен өз көңіл- күйіңді көрсететін суретті белгіле. | | Көңіл- күйді орнықтыру |
Үй тапсыримасын сұрау | Ой шақыру | ) 405-жаттығу. Ауызша Оқу Оқушылардан жатқа сұрау. Түбіт сөзінің айтылуы мен жазы жазылуын түсіндіру. Жаң Жаң | Жаңылтпашты жатқа айт. Дара ,күрделі етістіктерді табу. | Дар және күрделі етістіктерді ажырата білу. |
Жаңа сабақ | Топпен және жекелей жұмыс, білімді бақылау және бағалау. | Жаңа сабақтың мақсатын .Тақырыпты ашу. 1 Сабақ басында қандай геометриялық фигуралармен топқа бөліндік?.. 2Ол фигуралардың түстер қандай болды. 3.Өзі заттың түсін ,пішінін білдірсе ол қай сөз тобы болды?. | Оқушылар түстерді пішіндерді айтады. . | Тақырыпты сыни тұрғыдан ойлау арқылы ашу. |
Менде бояу білемін | Бояу әдісі | 1. Мұғалім өлең ді ыргақпен оқиды . 2.Мыныу қызыл карандаш, Күлтешені бояймын. Мынау жасыл карандаш, Сабағын,жапырғын бояймын, Мынау көк карандаш, Құтыны да бояймын. 3.Біз қандай түстерді пайдаландық. /Қызыл,жасыл, көк/ 4.Бояған гүліміз қандай болып шықты. /Әдемі ,нәзік/ 5.Осы сөздерді пайдаланып ереже шығарып көрейік. | 1.Ашық хатты бояу 2. Түстерге сұрақ қою. 3.Ереже шығару | Ереже шығару. |
Жеке жұмыс | Ой толғаныс» Түсіндіре-баяндау, сұрақ- жауап | 1.Оқытушы мақал жазылған парақтарды таратады. 2.Сын есімнің қай сөзбен байланысын тұрғаның табу. 3. Мақалды түсіндіру. 4. Сын есім әр уақытта зат есіммен байланысады. | Сөздердің байланысын табу | Сөздердің сын есіммен байланысын табу |
Дәптермен жұмыс | Жазбаша | Бүгінгі күн ретін жаздыру жаңа тақырыпты жаздыру | Таза ,әдемі, қатесіз жазу | |
409-жаттығу. Топтық жұмыс | Кім жылдам ойны | Жуас ,Қалың ; тегіс сөздерін қатыстырып сөйлем құрату. | Оқушы тез ойлай білу, тез ,әдемі,қатасіз жазу. | Сабақ үстіндегі «мен білмей қалдым»деген жағымсыз эмоциядан арылу. |
Сергіту сеті. | Логикалык жаттығу | Қалың жөптің ішінде, Жүрді бір топ қояндар Қорқып кетіп сыбдырдан Құлақтары тік тұрды Қорыққанынан төрт құлақ Топтаса кетті бірігіп, Айтыңдаршы балалар Неше қоян топтасты. | Оқушылар іс –қимылмен көңілдерін көтеру, жаттығу жасайды. , | Миғарын тынықтыру. . |
410-жаттығу Дәлелде. Қорытындылау | Сын тұрғысынан ойлау Сұрақ жауап | Оқытушы Сөйлемдерді дәлелдеуге тапсырма береді. Қорытынды: Сын есім сөйлемнің жан-жақты әсерлі,әдеби тілді әдемілеп,құлаққа жағымды естілуіне әсер етеді Сын есім дегеніміз не? Сұрақтары қандай? Мысал кетір. | Оқушылар екі бағандағы сөйлемдерді салыстырады. | Сөйлемдерді дәлелдей білу |
Кері байланыс | бағдаршам | Сабаққа жақсы қатысқан топ пен жеке оқушылар жинаған смайликтері бойынша бағаланады | Оқушылар сикерларынбағдаршамға жапсырады. | |
Үйге тапсырма | | 147-бет 411-жаттығу Осымен бүгінгі сабағымыз аяқталды. Сау болыңыздар | Жоспар бойынша әңгіме құрау | |