kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

23+7 және 30-7 жағдайларындағы қосу және азайту.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың   тақырыбы:. 23+7  және  30-7  жағдайларындағы  қосу  және  азайту.   

Сабақтың   мақсаты: Есептеулер  жүргізудің  сәйкес  тәсілін  өрнекілікке  сүйене  отырып  енгізу,  оны қолданудың  үлгісін  көрсету.

Сабақтың міндеті:

  1. Есептеулер  жүргізудің  сәйкес  тәсілін  өрнекілікке  сүйене  отырып  енгізу,  оны қолданудың  үлгісін  көрсету.

 

  1. Екі  амалмен  шығарылатын  есепті  (артық  не  кем,  қосындыны  табу)  шығаруды  пысықтау.құрылымы  күрделі  санды  өрнектер  мен  әріпті  өрнектермен  әр  алуан  іс-әрекеттер  орындауға  машықтандыру.,  ауызша  және  жазбаша  есептеу дағдыларын  дамыту.
  2. Балаларды  білімділікке,  адамгершілікке,  жолдастық  қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

Сабақтың   түрі:              Жаңа  білімді  меңгеру  сабағы.

Әдіс-тәсілдері:              Түсіндіру,  сұрақ-жауап, көрнекілік  көрсету  арқылы  түсіндіру,жарыс.

Көрнекілік:                    Қосу және  азайту   кестесі,  геометриялық  фигуралар,  периметр  табу    кестесі. 

Сабақтың   барысы:

 Ұйымдастыру  кезеңі: а)     Сәлемдесу,   оқушыларды   түгендеу.  

                                           ә)     Сабаққа  әзірлігін  тексеру,  оқу  құралдарын дайындау.

 Үй   тапсырмасын   тексеру:  6-тапсырма.

Білімді жан-жақты  тексеру кезеңі.

.Ауызша  және  жазбаша  есептеулер.

Оқушылардың  білімді  белсенді  меңгеруге  дайындау  кезеңі

Жаңа  сабақ.

1 -  тапсырма Түсіндірме  мәтінмен  жұмыс. Практикалық  іс-әрекет.

    23  +  7         20+(3+7)=30                        30  -  7       20+(10-7)=23

20      3                                                    20        10

Пысықтау:

              42+8          50-8           64-6             70-6             87+3                90-3

2-тапсырма 

Теңдік  дұрыс  болатындай етіп   бос  көздерге  сандар  қойылады.

3-тапсырма     Соңғы  екі  бағанын  орындау.

100  -дің  ондық  құрамын  пысықтау.

                      20             ?       50         70

100

                      ?             60        ?          ?              т.с.с.

92+8                100-8

95+5                100-5

4-тапсырма  Екі  және  бір  амалмен  шығарылатын  есеп  құрастыру  және  шығару.

Ұл – 36 б.

                                                                    ?  бала

Қыз - ?б, одан 4-еуі  артық

------------------

Қыз – 30 б.

                                                                                ?  бала

Ұл - ? б, одан 3-еуі  кем

6 -  тапсырма Барлық  мүмкін  жағдайлар  толық  қарастырылады.

1 онд 1 бірл.+9 бірл=2 онд.                   2 онд. – 9 бірл. = 1 онд. 1 бірл.

2 онд 1 бірл.+9 бірл=3 онд.

3 онд 1 бірл.+9 бірл=4 онд.                        Т.с.с.

4 онд 1 бірл.+9 бірл=5 онд.

5 онд 1 бірл.+9 бірл=6 онд.

6 онд 1 бірл.+9 бірл=7 онд.

Қосымша.

Қабырғалары  2 см  және  6 см  болатын  тік  төртбұрыш  сыз,  периметрін  тап.

Шығ.тапсырма.

(8+4)-10=2                      (8-4)-2=2

Сабақты  қорыту:  Біз  не  білдік?  Талқылау.

Үйге  тапсырма:   5–тапсырма  және  4-тапсырма   Берілген  есепке  кері  есептер  шығару.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«23+7 және 30-7 жағдайларындағы қосу және азайту.»

Сабақтың тақырыбы:. 23+7 және 30-7 жағдайларындағы қосу және азайту..

Сабақтың мақсаты: Есептеулер жүргізудің сәйкес тәсілін өрнекілікке сүйене отырып енгізу, оны қолданудың үлгісін көрсету.

Сабақтың міндеті:


  1. Есептеулер жүргізудің сәйкес тәсілін өрнекілікке сүйене отырып енгізу, оны қолданудың үлгісін көрсету.


  1. Екі амалмен шығарылатын есепті (артық не кем, қосындыны табу) шығаруды пысықтау.құрылымы күрделі санды өрнектер мен әріпті өрнектермен әр алуан іс-әрекеттер орындауға машықтандыру., ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын дамыту.

  2. Балаларды білімділікке, адамгершілікке, жолдастық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Жаңа білімді меңгеру сабағы.


Әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру,жарыс.

Көрнекілік: Қосу және азайту кестесі, геометриялық фигуралар, периметр табу кестесі.

Сабақтың барысы:


Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу.

ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.

Үй тапсырмасын тексеру: 6-тапсырма.


Білімді жан-жақты тексеру кезеңі.

.Ауызша және жазбаша есептеулер.

Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі

Жаңа сабақ.


1 - тапсырма Түсіндірме мәтінмен жұмыс. Практикалық іс-әрекет.


































































23 + 7 20+(3+7)=30 30 - 7 20+(10-7)=23


20 3 20 10



Пысықтау:


42+8 50-8 64-6 70-6 87+3 90-3



2-тапсырма


Теңдік дұрыс болатындай етіп бос көздерге сандар қойылады.


3-тапсырма Соңғы екі бағанын орындау.

100 -дің ондық құрамын пысықтау.

20 ? 50 70

100

? 60 ? ? т.с.с.


92+8 100-8

95+5 100-5


4-тапсырма Екі және бір амалмен шығарылатын есеп құрастыру және шығару.


Ұл – 36 б.

? бала

Қыз - ?б, одан 4-еуі артық



----------------------------------------------------------------------------------------------------------


Қыз – 30 б.

? бала

Ұл - ? б, одан 3-еуі кем




6 - тапсырма Барлық мүмкін жағдайлар толық қарастырылады.


1 онд 1 бірл.+9 бірл=2 онд. 2 онд. – 9 бірл. = 1 онд. 1 бірл.

2 онд 1 бірл.+9 бірл=3 онд.

3 онд 1 бірл.+9 бірл=4 онд. Т.с.с.

4 онд 1 бірл.+9 бірл=5 онд.

5 онд 1 бірл.+9 бірл=6 онд.

6 онд 1 бірл.+9 бірл=7 онд.


Қосымша.

Қабырғалары 2 см және 6 см болатын тік төртбұрыш сыз, периметрін тап.


Шығ.тапсырма.


(8+4)-10=2 (8-4)-2=2


Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.


Үйге тапсырма: 5–тапсырма және 4-тапсырма Берілген есепке кері есептер шығару.












2 сынып



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
23+7 және 30-7 жағдайларындағы қосу және азайту.

Автор: Рахимбаева Раушан Сахибекқызы

Дата: 11.01.2017

Номер свидетельства: 378091
