Саба?ты? та?ырыбы: . 26+7ж?не 33-7 жа?дайларында?ы ?осу ж?не азайту. (118 бет)
Саба?ты? ма?саты :
Білімділік Б?лшектеп ?осу ж?не азайту т?сілдерін к?рнекілікке с?йене отырып енгізу; сол т?сілдерді ?олдану ?лгісін к?рсету;Есептеулер ж?ргізуді? с?йкес т?сілін ?рнекілікке с?йене отырып енгізу, оны ?олдануды? ?лгісін к?рсету.
Дамытушылы?: Екі амалмен шы?арылатын есепті (?осындыны, ?алды?ты табу, «сонша») шы?аруды пысы?тау.??рылымы к?рделі санды ?рнектер мен ?ріпті ?рнектермен ?р алуан іс-?рекеттер орындау?а машы?тандыру., ауызша ж?не жазбаша есептеу да?дыларын дамыту.
Т?рбиелік: Балаларды білімділікке, адамгершілікке, жолдасты? ?арым-?атынас?а
т?рбиелеу.
Саба?ты? типі: . Жа?а білімді ме?геру саба?ы.
?діс-т?сілдері: Т?сіндіру, с?ра?-жауап, к?рнекілік к?рсету ар?ылы т?сіндіру,жарыс.
К?рнекілік: ?осу ж?не азайту кестесі, геометриялы? фигуралар, периметр табу кестесі.
Саба?ты? барысы:
?йымдастыру кезе?і: а) С?лемдесу, о?ушыларды т?гендеу.
?) Саба??а ?зірлігін тексеру, о?у ??ралдарын дайындау.
?й тапсырмасын тексеру: : 2,4–тапсырма
Білімді жан-жа?ты тексеру кезе?і.
. Ауызша ж?не жазбаша есептеулер.
О?ушыларды? білімді белсенді ме?геруге дайындау кезе?і
Жа?а саба?.
1 - тапсырма Т?сіндірме м?тінмен ж?мыс. Практикалы? іс-?рекет.
26+ 7 20+(6+7)=33 33-7 20+(13-7)=26
20 6 20 13
Пысы?тау:
49+4 53-4 54+8 62-8 86+9 95-9
2-тапсырма
1-к?н – 20 ?ап
Просмотр содержимого документа
«Урок по теме "26+7 ж?не 33-7"»
Сабақтың тақырыбы: . 26+7және 33-7 жағдайларындағы қосу және азайту.. (118 бет)
Сабақтың мақсаты :
Білімділік Бөлшектеп қосу және азайту тәсілдерін көрнекілікке сүйене отырып енгізу; сол тәсілдерді қолдану үлгісін көрсету;Есептеулер жүргізудің сәйкес тәсілін өрнекілікке сүйене отырып енгізу, оны қолданудың үлгісін көрсету.
Дамытушылық: Екі амалмен шығарылатын есепті (қосындыны, қалдықты табу, «сонша») шығаруды пысықтау.құрылымы күрделі санды өрнектер мен әріпті өрнектермен әр алуан іс-әрекеттер орындауға машықтандыру., ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын дамыту.
Тәрбиелік: Балаларды білімділікке, адамгершілікке, жолдастық қарым-қатынасқа
тәрбиелеу.
Сабақтың типі: . Жаңа білімді меңгеру сабағы.
Әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру,жарыс.
Көрнекілік: Қосу және азайту кестесі, геометриялық фигуралар, периметр табу кестесі.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу.
ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
Үй тапсырмасын тексеру: : 2,4–тапсырма
Білімді жан-жақты тексеру кезеңі.
. Ауызша және жазбаша есептеулер.
Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі
Жаңа сабақ.
1 - тапсырма Түсіндірме мәтінмен жұмыс. Практикалық іс-әрекет.
26+ 7 20+(6+7)=33 33-7 20+(13-7)=26
20 6 20 13
Пысықтау:
49+4 53-4 54+8 62-8 86+9 95-9
2-тапсырма
1-күн – 20 қап
? болса, 3-күні сонша
2-күн - ? қап, одан 5 қап арт.
20+(20+5)=45 (қап) – барлығы
Ж: 3-күні 45 қап сарымсақ іріктелді.
3 - тапсырма Есептеудің ерекшеліктеріне көңіл бөлу. Екі бағанын мұғалім басшылығымен орындау , қалғаны өзіндік жұмыс ретінде беру.
83+7 92-2 68+2 74-4 5+85 93-3
83+9 92-9 68+6 74-8 8+85 93-8
4-тапсырма Практикалық іс-әрекет.
6
1
3
5
4
2
3
Тік төртбұрыштың нөмірлерін теріп жазу. Әр тік төртбұрыштың периметрін тап.
6-тапсырма Өрнек құру, мәнін табу.
50+(6+7)
40+(13-а)\, а=9
7- тапсырма Барлық мүмкін жағдайлар толық қарастырылады.
1 онд 8 бірл.+2 бірл=2 онд. 2 онд. – 2 бірл. = 1 онд. 8 бірл.
2 онд 8 бірл.+2 бірл=3 онд.
3 онд 8 бірл.+2 бірл=4 онд. Т.с.с.
4 онд 8 бірл.+2 бірл=5 онд.
5 онд 8 бірл.+2 бірл=6 онд.
6 онд 8 бірл.+2 бірл=7 онд.
Қосымша.
+25 -51 -7 +41 -61 +71 -31
54
Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.
Үйге тапсырма: 3–тапсырма Шығ.тапсырма.