kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Тақырыбы: Балмұздақ

Нажмите, чтобы узнать подробности

Балмұздақтың қандай болатынын және өзінің балмұздақты жейтін,жемейтінін айта алады

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Тақырыбы: Балмұздақ»

7-БӨЛІМ: ТАҒАМ ЖӘНЕ СУСЫН 7-САБАҚ

Тақырыбы : Балмұздақ


Мектебі : №31

Күні, айы:

Мұғалімнің аты-жөні: Шілдебаева Сәуле


1 а сынып

Сабаққа қатысқан оқушылар саны :

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



1.2.3.1 Сұхбаттасын түсіну және түрлі тәсілмен әрекет жасау, этика нормаларын сақтап жауап беру.

1.2.4.1 Қарапайым оқиғаларды (мәтінді) мазмұндау.

1.3.2.1 Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну.

1.3.5.1 Мұғалімнің көмегімен қажетті ақпараттарды иллюстрациялы шағын мәтіндерден тауып алу.

1.5.2.2 Мұғалімнің көмегімен ә, ө, ү, ұ, і, ң, қ, ғ, һ әріптері кездесетін сөздерді анықтау және жазу.


Сабақ мақсаты


Барлық оқушылар:

Балмұздақтың қандай болатынын (дәмді, тәтті, суық) және өзінің балмұздақты жейтін / жемейтінін айта алады.



Оқушылардың басым бөлігі :

Тақырып көлемінде өзара сөйлесе алады. Қазақ тіліне тән дыбыстарды таниды, осы дыбыстар кездесетін сөздер қатарын дұрыс жаза алады.



Кейбір оқушылар:


Балалардың басқа да сүйікті тәттілерін атай алады, оларды сипаттай алады, сабақта үйренген құрылымдық үлгілерді өмірлік жағдаяттарда еркін қолдана алады.


Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар


Сабақтың басы

(2-5 минут)


(МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру.


Психологиялық ахуал . Шаттық шеңберін құру.


Орнымыздан тұрайық

Алақанды ашайық

Күннің нұрын алайық

Қонақтарға шашайық.




Сабақтың ортасы

(6-30 минут)

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті










Оқулық


Аудиодиск 7.7.1

7.7.4








Оқулық

129-бет


















Оқулық

129-бет


























Суреттер, постер, маркерлер, интерактивтік тақта



























№2 жұмыс дәптері









Қосымша тапсырма:

7.7.


(МК,Ұ) «Балмұздақ» туралы бейнежазба көрсету.



Оқушылардың назарын 1-тапсырмадағы сөйлеу үлгісіне аудару. Сөйлеу үлгісі бойынша дәмді, тәтті, суық сөздерінің мағынасын түсіндіру. Берілген үлгі бойынша оқушыларды «Балмұздақ қандай болады?» деген сұрақпен таныстыру.




(Ұ) 2-тапсырмада берілген сұраққа оқушылар өткен сабақтар бойынша өз қалауы бойынша (жеймін, жемеймін) жауап бере алады.

Сұрақ: Сен балмұздақ жейсің бе?


(МК,Ұ) 3-тапсырмадағы кесте бойынша оқушылар дәмді, тәтті, суық сөздерін қайталайды. Оқушылар өз қалауы бойынша «Балмұздақ қандай болады?» деген сұраққа жауап береді.



(МК, Ж) Жұптық жұмыс.


4-тапсырмадағы сөйлесу үлгілері бойынша оқушылар жұппен жұмыс істейді. Оқушылар сөйлесу үлгілерін тыңдайды, рөлге бөліп оқиды. Содан кейін осы үлгі бойынша өзара сөйлеседі. Оқушылар жеймін/жемеймін сөзін қайталайды, сондай-ақ өздерінің балмұздақты неге жейтін/жемейтіндерін түсіндіре алуға жаттығады.


Үлгі:


– Сен балмұздақ жейсің бе?

– Иә, мен балмұздақ

жеймін. Балмұздақ тәтті.

-Сен балмұздақ жейсің бе?

- Жоқ, мен балмұздақ жемеймін.

- Балмұздақ суық.



Сергіту.


Тербеледі ағаштар,

Алдымыздан жел есіп

Кіп-кішкентай балалар

Үп-үлкен боп өседі.


(Т) Топтық жұмыс.


Осы бөлім бойынша өткен сөздер арасынан қазақ тіліне тән дыбыстар кездесетін сөздер қатары іріктеліп алынады (өрік, алмұрт, қызанақ, қияр, ботқа, сүт, бауырсақ, балмұздақ).


Оқушыларға осы сөздердің суреті берілген карточкалар тарату. Оқушылар 3 топқа бөлініп жұмыс істейді.







Оқушыларға сөздер жазылған парақты таратылады. Оқушылар тиісті әріптерді толықтырып жазып шығады. Мысалы:

...р...к. алм...рт, ...ызана..., ...ияр, бот...а, с...т, бауырса..., балм...зда...



(МК,Ұ) Жеке жұмыс.


Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекітеді.



(Ө) Жеке жұмыс


Қосымша тапсырма арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі. Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады. Сондай-ақ АКТ-ні қолдана білу дағдыларын қалыптастырады.




Оқушылар бейнежазбаны көреді.




Оқушылар аудиодискіні тыңдайды. Балмұздақтың пайдасы мен зиянын біледі.










Оқушылар сұраққа жауап береді.


















Оқушылар диалогқа түседі.
























Топтық жұмысты орындайды,


І топ.

«Қ» әріпі бар сөздерді қойып шығады.


ІІ топ.

Сурет пен сөзді сәйкестендіреді.


ІІІ топ

Тиісті әріптерді толықтырып жазады.
















Жұмыс дәптеріне берілген сөздерді көшіріп жазады.








Аудиодискіден тапсырма орындау.




Сабақтың соңы

31-35 минут


(Қ) Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызғаны туралы ой- пікірлерін білдіре алады.




Қорытындылау




1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе? Неге?


2.Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?




Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе не?


1:



2:




Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?


1:



2:




Жетістік критерийлері



Жұптық жұмыс. 4-тапсырма

Сұрақты дұрыс қоя білуі ( 2)

Қойылған сұрақты дұрыс түсініп, жауап бере алуы. (2)



Топтық жұмыс.

І топ


Берілген суреттерді дұрыс қоя білуі (3)

«Қ» әріпіне тлдау жасауы (3)


ІІ топ


Суретті сөздермен дұрыс сәйкестендіру (3)

Қазақ тіліне тән әріптерді атап шығуы (3)


ІІІ топ


Сөздерге әріптерді дұрыс қойып шығу (3)

Қойған әріптерге талдау жасау (3)











































































































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Прочее

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Тақырыбы: Балмұздақ

Автор: Шілдебаева Сауле

Дата: 16.02.2018

Номер свидетельства: 457899
