kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ашық сабақ. Үйрену

Нажмите, чтобы узнать подробности

Үйрену  өлеңіне  талдау жүргізеді. Өмірмен  байланыстырып сыни ойлауға  үйренеді

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ашық сабақ. Үйрену»

Қызылорда облысы,Жалағаш ауданы,Жалағаш кенті

202 З.Жарқынбаев атындағы орта мектептің

бастауыш сынып мұғалімі

Ажарбаева Жанар Қанатқызы





Қысқа мерзімді сабақ жоспары

САБАҚ: Әдебиеттік оқу

Мектеп: №202 Зейнолла Жарқынбаев атындағы орта мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Ажарбаева Жанар


Сынып: 4 «ә»

Қатысқан оқушылар саны: 18

Қатыспағандар:1

Бөлім тақырыбы

Мәуелі бақ Тарауы: «Балалық шаққа саяхат»

Сабақтың тақырыбы

Ә.Асылбеков «Үйрену»

Сабақтың түрі

Жаңа білімді меңгеру сабағы

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты

Өлеңнің мазмұнымен таныса отырып,өмірмен байланыстырады, сыни ойлануға дағдыланады.

Сабақтың мақсаттары

Өлеңді талдауға қатысады,негізгі ойды анықтайды.

Бағалау критерийлері

Өлеңге талдау жүргізеді.Топтық,жұптық жұмыстар жасайды.

Осыған дейін меңгерілген білім

Кейіпкерлерге талдау жасауды,кейіптеу туралы,шығарма түрлерін біледі.


Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дерек

көздер

Сабақтың басы

5 минут

Оқушылармен амандасу./2 тілде қазақша,ағылшынша/

Психологиялық ахуал.

Сәттілік тілеу.

Топқа бірігу. Түстер мен геометриялық пішіндер арқылы.

1-топ қызыл red

2-топ көк blu

3-топ сары yellow

/оқушылар геометриялық пішіндер арқылы бөлінеді/

Ағылшын тілінде түстер мен пішіндерді айтып шығады.


  • Балалар,осы түстерді не үшін пайдаланамыз?

  • Ал сурет салатын адамды кім дейміз?

  • Ендеше үйге берілген тапсырманы орындайық.

Үй жұмысын тексеру

1-топ ТЖ «Балық қаңқасы» /Фишбоун әдісі/



2-топ Жұптық жұмыс Тест

1.«Сурет салғым  келмейді»  мәтінінің  авторы  кім?

а) Төлеген  Айбергенов

ә) Марат  Қабанбай

б) Мұхтар  Әуезов

 

2.Мұғалім  кім  туралы  әңгімеледі?

а) оқушы  туралы

ә) Ана  туралы

б) Әке  туралы

 

3. «Жамал»  қай  суретшінің  туындысы?

а) Леонардо  да  Винчи

ә) Қанафия  Телжанов

б) И.Левитан

 

4.Қазақтың  белгілі  суретшісі

а) С.Айтбаев

ә) Ә.Қастеев

б) С.Мәмбеев

 

5.Ержан  неліктен  сурет  салудан  бас  тартты  деп  ойлайсың? 

а) Ержанның  сурет  салуға  құралдары  болмады.

ә) Ержан  анасынан  айырлып  қалған  еді.

б) Ол  Салауат  ағайды  ұнатпайды.

 

3-топ Кейіпкерге хат Жеке жұмыс

«... Құрметті досым,Ержан! ...»




Слайд 1

Геометриялық пішіндегі түрлі-түсті стикерлер





Түсті стикерлер



Фишбоун әдісі





Тест
























Сабақтың ортасы



8 минут


































15 минут




























10 минут




Қызығушылықты ояту. Ой қозғау ТЖ

-Балалар,адамдар сурет салуды қайдан үйренді деп ойлайсыңдар?


Жаңа сабақ

Ә.Асылбеков: «Үйрену»


«Тұлғаны таны»

.





Өлеңдер мен ертегілер


"Жапырақтар",

"Қиял қиясында",

"Алтын дән",

"Байқа, балақай"




Ертегі жинақтары


"Достық балладасы",

"Ерден атайдың ертегілері",

"Ақ тілек"




Сықақтар мен мысалдар жинағы



"Сауысқанның сәлемі"





1938 ж 1мамыр күні Жамбыл облысы,Талас ауданына қарасты Үшарал ауылында дүниеге келген. Каз ПИ-дің тарих-филология факультетін бітіріп, мектептепте мұғалім болған. Асперантурада оқыған, 31 жыр кітабын шығарған. Лирика, ән мәтіндер жазған, сатира және аудармамен айналысады.Көптеген байқаулардың жүлдегерлері.Балаларға арналған өлеңдер жинағы 1961 жылы жарық көрген. 1962 жылы Ташкентте «Мектеп оқушыларында ынтаның қалыптасуы» атты кандидаттық диссертация қорғаған.
«Оқушылардың ынтасын тәрбиелеу» (1965), «Бала тәрбиесінде семьяның рөлі»(1966) т. б. мақалалардың авторы.


Оқулықпен жұмыс «Ойлан-жұптас-бөліс» стратегиясы

Өлеңді үш топқа бөліп беремін.

Топтық жұмыс

Топта оқиды,талдайды,тапсырманы орындайды.

1-топ 1-2 шумақ Постер қорғайды.

Инелік-тікұшақ Ағылшын тіліндегі аудармасы.

Балық- қайық

2-топ 3-4 шумақ Ермексазбен жұмыс жасайды.

Жираф-кран Ағылшын тіліндегі аудармасы

Құман-паровоз

3-топ 5-6 шумақ Өлеңді оқып,суреттейді,сахналайды.

Бұлбұл-әнші Ағылшынша аудармасы

Аяз-өрнек

Қандай әншіні «қазақтың бұлбұлы» деген? Не себеппен?

(1936 жылы Мәскеуде қазақ өнерінің онкүндігі өткен, сонда Күляш Байсейітованың дауысы өзіне ғана тән, соншалықты өзгеше екеніне көз жеткізген. )



Өлеңмен жұмыс ТЖ «Айналмалы бекет»

1-топ Өлеңге сатылай-кешенді талдау. Жұптық жұмыс

.Авторы

Тақырыбы

Жанр түрі

Идеясы

Шумағы

Тармағы

Бунағы

Ұйқас түрі

Тәрбиелік мәні
















Идеясы: Осының бәрі адамның байқағыштық, бақылау, салыстыру қасиеттерінің арқасында арман-қиялдарынан туған туындылар.



2- топ. Өлең құрастыр Жұптық жұмыс

Бәрі жақсы біледі

Жорғалаған тышқанды.

Соған қарап адамдар,

... ... жасады.

Инелік-тікұшақ балық-кеме керік-кран

3- топ Зерттеу

Адамдар табиғаттан тағы нені жасауды үйренді?

Ойын: «Тапқыр болсаң, тауып көр». Суреттер көрсетіледі,оқушылар өз ойларын айтады.

- Құстарға қарап не ойлап тапқан? (Ұшақ)
- Бақбақ гүлін барлығымыз білеміз. Осы гүл неліктен балаларға ұнайды? Оны үрлегенді ұнатамыз. Егер ақ бақбақ гүлін үрлесе не болады? (жан - жаққа ұшады) Осыған қарап не ойлап тапқан? Қане, ойланып көрейік. (парашют)
- Мына гүлге қарап не ойлап тапқан? (Қоңырау)
- Араның омартасына қарап не ойлап тапқан? (көп қабатты үйлер)
- Балық қабыршағына қарап не ойлап тапқан? (үй шатыры)
- Саңырауқұлаққа қарап не ойлап тапқан? (қол шатыр)


Слайд







АКТ







































Оқулық






Постер

Маркер

Ермекксаз

Түсті қаламдар
















Кесте













Суреттер













Суреттер









Сабақтың соңы

2 минут


Үйге тапсырма

1.Өлеңді жаттап келу.

2.Өзің не ойлап тапқың келеді? эссе

Қорытынды. Бағалау.

Оқушылар геометриялық пішіндерден ойдан бір зат құрастырады.Әрқайсысы өз пішініне бүгінгі сабақтан алған әсерін жазады.«Бүгінгі сабақтан түйгенім»

стикер





 


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Прочее

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Ашық сабақ. Үйрену

Автор: Ажарбаева Жанар Қанатқызы

Дата: 13.02.2018

Номер свидетельства: 457113
