Саба?ты? та?ырыбы: П дыбысы мен ?рпі.
Саба?ты? та?ырыбы: П дыбысы мен ?рпі.
Саба?ты? ма?саты:
1. П дыбысы мен ?рпі жайлы білімдерін ?айталау, пысы?тап бекіту.
2. Т?рлі ж?мыстар ар?ылы о?ушыларды? ойлау ?абілеттерін , с?здік ?орларын арттыру, тіл байлы?тарын дамыту.
3. Сауаттылы??а, ??ыптылы??а, ?ам?орлы??а, е?бек?орлы??а т?рбиелеу.
Саба?ты? к?рнекілігі: ?ріп та?басы, плакат, кеспе ?ріп, мазм?нды
суреттер, ойын.
Саба?ты? ?дісі: ?айталау, к?рнекілік, ойын.
Саба?ты? т?рі: пысы?тау саба?ы
Саба?ты? барысы: І. ?йымдастыру кезе?і
?уан шаттан,
?уан шаттан.
?уанатын к?н б?гін
?айырлы та?!
?айырлы к?н!
К?ліп шы?ты к?н б?гін!
Бір - бірлеріне к?лімсіреп ?арау. К??іл – к?йлері? с?рау.
Ендеше, жа?сы к??іл –к?ймен саба?ымызды бастайы?.
ІІ. ?ткенді ?айталау.
Просмотр содержимого документа
«П дыбысы мен ?рпі »
Тақырыбы:
" П " дыбысы мен әрпі
Сабақтың мақсаты:
Балаларды П дыбысы мен әрпімен таныстыру, сөз ішіндегі дыбыстың жуан дауысты екенін ұғындыру. П дыбысы бар сөзге дыбыстық талдау жасай білуге үйрету.
Білімділік
П дыбысы мен әрпін таныстыру арқылы оқушылардың ойлау, есте сақтау
қабілеттерін, танымдық іс - әрекеттерін,
шығармашылығын, сөздік қорларын дамыту
Дамытушылық
Оқушыларды ұқыптылыққа, әдептілікке, тазалыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.
Тәрбиелік
Сабақтың түрі: аралас сабақ, пәнаралық байланыс түрінде комплексті білім беру.(Табиғат, өмірмен, математика, тіл дамыту, музыкамен, дене тәрбиесімен).
Сабақтың әдісі – тәсілдері: ойын элементтері, көрнекілік,
сұрақ – жауап, сөздік.
Көрнекі құралдар: кеспе әріптер, суреттер, буындар, үлестірмелі материалдар, текшелер т.б.
Сабақтың барысы
І Ұйымдастыру кезеңі
Балалар, қане орнымыздан тұрайық.
Психологиялық дайындық
Сәлем дейік қолымызбен,
Сәлем дейік көзімізбен,
Сәлем дейік аузымызбен,
Қуансын бар әлем бізбен.
ІІ. Үй тапсырмасы: Ү дыбысы мен әрпі.
а) Ү дыбысынан келетін сөздер айту:
ә) Өлеңдерді жатқа сұрау.
Ү
үкі
үтік
үйрек
күн
түлкі
Жеке дара буын бола алады
Жіңішке дауысты дыбыс
гүл
Ү ү
күшік
Сөздің басында
Сөздің ортасында
үш
үкі
Жаңа сабақ
Қане, балалар жұмбақ шешейік.
Қорықпайды күшті аңнан,
Қорқады тек тышқаннан.
П
П
П
П
- Ендеше бүгінгі танысатын дыбыс П дыбысы екен.
- П дыбысы дауысты ма, дауыссыз ба?
- П дыбысы дауыссыз екен
Мәтінмен жұмыс
Кітап
Кітап-білім бастауы.Кітапты оқи білу-өнер. Кітап-адамның ақылшы досы. Оны жұрт құрметтейді. Кітаптағы қызықты ертегі,әңгіме, өлеңдерді жазушылар,ақындар жазады.
Сергіту жаттығуы:
Қане, қанат жазайық,
Қарлығаш болып ұшайық.
Тік ұста бойыңды
Жоғары соз қолыңды,
Соз қолыңды тағы да,
Жеткіз жираф мойнына.
Дәптермен жұмыс
П п
п па талап
п пе пенал
п по доп
п пи
«Сөз ойла»
ойының ойнайық
Сәйкестендіру тесті:
1.Екі бағандағы буындарды сызбамен сәйкестендір.
Па тап
Қа тер
Сыз рақ
Дәп лам
Кі ғыш
2.Орны ауыстырылып берілген әріптерден сөз құрастыр.
1. ә,і,р,п______________________
2. ж,з,ұ,л,д,ы__________________
3. н,у,б,ы_____________________
Сергіту сәті
Ойын “Кім жылдам? ” Суреттерге қарап, әуелі бір буынды,содан кейін екі буынды және үш буынды сөздерді ата.
Семантикалық карта
Сөздер
Жуан
Инелік
Жіңішке
Жолбарыс
Әтеш
Қазақстан
Ілгіш
Таға
Әже
Сабақты қорытындылау
дауыссыз дыбыс
П
ерін арқылы жасалады
Сөздің басында,аяғында
ортасында кездеседі
VI Мадақтау
Үйге тапсырма
Сабақ аяқталды
Назар қойып
тыңдағандарыңызға
көп рахмет!