kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Жаратылыстану пәнінен қысқа мерзімді жоспар

Нажмите, чтобы узнать подробности

Жаратылыстану пәнінен қысқа мерзімді жоспар 

Қараңғы қай  кезде  қажет?

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Жаратылыстану пәнінен қысқа мерзімді жоспар»

Нұр-Сұлтан қаласы

/79 мектеп-лицейі

Бастауыш сынып мұғалімі

Сулеева Асем Жанатовна



Қысқа мерзімді жоспар

Пән: жаратылыстану

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Тағам және сусын

Күні:

Сынып: 1

Мектеп:

Мұғалімнің аты-жөні:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Қараңғы қай кезде қажет?

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.5.2.1 жарық пен қараңғылықты салыстыру

1.1.2.2 көрсетілген экспериментті түсіндіру

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: қараңғы туралы әңгімелейді.

Көптеген оқушылар: қараңғының қажеттілігін болжайды.

Кейбір оқушылар: жасанды жарық көздерін қолданудың қауіпсіздік ережелерін әңгімелейді.

Бағалау критерийлері

Қараңғы туралы әңгімелейді.

Қараңғының қажеттілігін болжайды.

Жасанды жарық көздерін қолданудың қауіпсіздік ережелерін әңгімелейді.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар орындай алады: қараңғы туралы әңгімелейді.

Пәнге тән лексика мен терминология: жарық, қараңғы

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

-Суреттерді салыстыр.

-Жарық бөлмені қалай қараңғылауға болады?

-Қараңғылық қажет пе?

-Қай жерлерді қараңғылау қажет?

-Қандай жерлер үнемі қараңғы болады?

-Бөлмеде жарық болу үшін не істеу керек?

-Қараңғылықты өлшеуге бола ма?

Құндылықтарды дарыту

Оқушылардың бойында сын тұрғысынан ойлау, өз пікірін айта алу, өзгенің пікіріне құрметпен қарау құндылықтарын дамыту.

Пәнаралық байланыстар

Сауат ашу, дүниетану

АКТ қолдану дағдылары

Слайд, бейнежазба

Бастапқы білім

Жарық, қараңғы туралы түсініктері бар.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут



Ынтымақтастық ахуал қалыптастыру.

Оқушылар 1,2,3,4-ке саналу арқылы төрт топқа бөлінеді.

Сабақ мақсатын жариялау үшін «Серпілген сауалдар» әдісі қолданылады.

-Біз қандай бөлімді оқып жатырмыз?

- Жарық туралы не айта аласыңдар?

-Табиғи жарық көздерін ата.

-Жасанды жарық көздерін ата.

- Жарық не үшін қажет?

-Жарыққа қарама-қарсы сөз қандай?

-Қараңғылық туралы не айта аласыңдар?

- Ендеше, бүгінгі сабақтағы мақсатымыз не туралы?

-Олай болса, мақсатымызға жету жолында түрлі тапсырмаларды орындап көрейік.



доп


Сабақтың ортасы

18 минут






















2 минут


10 минут









(Ж) 1-тапсырма «Ыстық орындық» әдісі

қолданылады.

Оқулықтың 78-79-бетіндегі тапсырмалар.

-Суреттерді салыстыр.

-Жарық бөлмені қалай қараңғылауға болады?

-Қараңғылық қажет пе?

-Бөлмеде жарық болу үшін не істеу керек?

-Қараңғылықты өлшеуге бола ма?

Дескриптор:

- Жарық қай кезде қажет екенін айтады.

- Адам жарықты қалай пайдаланатыны туралы әңгімелейді.

Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы жүреді.

Кейбір оқушыға:

-Қай жерлерді қараңғылау қажет?

-Қандай жерлер үнемі қараңғы болады?

ҚБ:«Шамшырақ» әдісі.

Аспа шам – Жарықтың қажеттілігі, оны пайдалану жолдары туралы әңгімелей алса;

Қолшам– Жарықтың қажеттілігі, оны пайдалану жолдары туралы әңгімелеуде көмек қажет етсе;

Май шам– Жарықтың қажеттілігі, оны пайдалану жолдары туралы туралы әңгімелеуде қиналса.


Сергіту сәтінде қимылдар жасалады.


(Ж) 2-тапсырма «Тест» әдісі арқылы іске асырылады.

Оқулықтың 87-бетіндегі тапсырмалар. Сұрақтарға жауап бер.

1)Әр жолдан артық сөзді алып таста.

2)Безендіру үшін қандай жарық көздері қолданылады?

3)Дұрыс сөйлемді тап.

Дескриптор:

- Сұрақтарға жауап береді.

ҚБ: «Күн шуағы» әдісімен алынады.

Ашық күн - Сұрақтарға дұрыс жауап бере алса;

Жартылай бұлтты күн- Сұрақтарға дұрыс жауап беруде көмек қажет етсе;

Бұлтты күн - Сұрақтарға дұрыс жауап бере алмаса.
















Аспашам, қолшам, майшам суреттері







Оқулық









Күн суреті

Сабақтың соңы

5 минут


Кері байланыс «Маған үш зат айт» әдісі бойынша өтеді.

  • Біз бүгін ------оқып үйрендік;

  • Біз ---------жақсы жасай алдық;

  • Топ--------- өте жақсы жасай алды.

Үй тапсырмасы: Мәтінді оқып, қараңғылық туралы әңгімелеуге дайындалу.


Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Т1 . Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы жүреді.

Кейбір оқушыға:

-Қай жерлерді қараңғылау қажет?

-Қандай жерлер үнемі қараңғы болады?

Т1. ҚБ:«Шамшырақ» әдісі.

Аспа шам – Жарықтың қажеттілігі, оны пайдалану жолдары туралы әңгімелей алса;

Қолшам– Жарықтың қажеттілігі, оны пайдалану жолдары туралы әңгімелеуде көмек қажет етсе;

Май шам– Жарықтың қажеттілігі, оны пайдалану жолдары туралы туралы әңгімелеуде қиналса.

Т2. ҚБ: «Күн шуағы» әдісімен алынады.

Ашық күн - Сұрақтарға дұрыс жауап бере алса;

Жартылай бұлтты күн- Сұрақтарға дұрыс жауап беруде көмек қажет етсе;

Бұлтты күн - Сұрақтарға дұрыс жауап бере алмаса.

Кері байланыс «Маған үш зат айт» әдісі бойынша өтеді.

  • Біз бүгін ------оқып үйрендік;

  • Біз ---------жақсы жасай алдық;

  • Топ--------- өте жақсы жасай алды.

АКТ қолдану барысында техникалық қауіпсіздік ережесі сақталады.


Сергіту сәтінде сәйкес қимылдар жасалады.


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?


Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Жаратылыстану пәнінен қысқа мерзімді жоспар

Автор: Сулеева Асем Жанатовна

Дата: 03.05.2020

Номер свидетельства: 548614
