kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 4-бөлім «Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі» Ағаштар

Нажмите, чтобы узнать подробности

                                               Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 4-бөлім «Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі»

Мектеп:№3 Жалпы орта білім беретін аралас мектеп КММ

Мұғалімнің аты-жөні: Азез Сайра

Сынып: 5

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Ағаштар

Осы сабақта қол жеткізілетін  оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5Т/А.3.Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау.

 5Ж.5.Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып,жинақы мәтін жазу.

5.ӘТН3. Тура  және ауыспалы мағыналы сөздерді, көп мағыналы сөздер, омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану.                                                                        

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар орындай алады:

«Ағаштар туралы қызықты ақпарат» мәтінің тыңдап мазмұнын түсінеді, негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды.

Антоним және синоним сөздерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданып, тыңдалған «Ағаштар туралы қызықты ақпарат» мәтініндегі негізгі ақпаратты сақтай отырып жинақы мәтін жазады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

мәтіндегі қайың, емен, шынар сөздеріне дыбыстық талдау жасайды.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Ағаштар тақырыбына байланысты жинақы мәтіннен  5жолды өлең жазады.

Бағалау критерийі

1. Мәтіннің мазмұнын түсінеді, мәтіннен негізгі ақпарат пен қосымша ақпаратты анықтайды.

2. Тыңдалған мәтінен негізгі ақпараттарды сақтай отырып,жинақы мәтін жазады,берілген сөздерге дыбыстық талдау жасайды, 5жолды өлең жазады.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар орындай алады: Тыңдалған «Ағаштар туралы қызықты ақпарат» мәтініндегі негізгі ақпаратты анықтайды.

Негізгі ақпаратты сақтай отырып,жинақы мәтін жазады.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Атмосфера,топырақ,көмір қышқыл газ,оттегі,жүрек қағысы,жүйке жүйесі.

Мәтін құруға арналған пайдалы тіркестер:

Ағаштың түрлері,ағаштың қасиеті, ағаштың пайдасы.

Талқылауға арналған сұрақтар:

  1.Ағаштардың түрлері туралы не  білесіңдер?

  2.Ағаштың бізге берер пайдасы қандай?

  3.Қандай ағаштардың қасиеттері бар?

Құндылықтарға баулу

Ағаштың ерекшеліктерін,қасиетін,пайдасын білуге және оларды бағалауға,аялауға баулу. 

Пәнаралық байланыс

Жаратылыстану,дүниетану

Тақырып бойынша алдыңғы білім

Ағаштың түрлерін біледі. Адамзатқа тигізер пайдасын біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың

Басы

   

       3мин.

      5мин.

Ұйымдастыру.

Психологиялық  ахуал туғызу:

Оқушыларды шеңбер бойына тұрғызып,   ағаштардың түрлері бойынша топқа бөлемін.

  I топ-«Емен»

  II топ-«Шынар»                

  III топ-«Қайың»

Әр топ  ағаштарға тән қасиеттерге байланысты, мысалы «Емен – емендей мықты бол!», «Қайың – қайыңдай сұлу бол!», «Шынар – шынардай биік бол!» т.б.  бір-біріне тілек айтады да, көңіл-күйлерін көтереді.

1.Миға шабуыл.

  1.Ағаштардың түрлері туралы не           білесіңдер?

  2.Ағаштың бізге берер пайдасы қандай?

  3.Қандай ағаштардың қасиеттері бар?

Сабақтың ортасы

   20 мин

     7мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      15мин

 

1-тапсырма.С.Т.Ж

«Дара диаграмма»

«Ағаштар  туралы қызықты ақпарат» мәтінін тыңдаңдар.

Тыңдалған мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты тауып, «дара диаграмма» сызып, жазыңдар.

Дескриптор:

  • «Ағаштар  туралы қызықты ақпарат»                              мәтінін тыңдайды.
  • Тыңдалған мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты табады.
  • Дара диаграмманы толтырады.

 Қ.Б.«Бес бармақ»  бағалау

2-тапсырма. Ж.

«Ағаштар туралы қызықты ақпарат» мәтіні бойынша негізгі ақпаратты сақтай отырып,омоним,антоним және синонимдерді қолдана отырып, жинақы мәтін жазыңдар.

 

Дескриптор:

 -«Ағаштар туралы қызықты ақпарат» мәтіні бойынша негізгі ақпаратты сақтай отырып,омоним, антоним  және   синонимдерді қолдана отырып, жинақы мәтін жазады.

- Әр топ  өз атауларының сипатын  береді.      1-топ«Емен», 2-топ «Шынар»3-топ «Қайын».

Мәтіндегі қайың, емен, шынар сөздеріне дыбыстық талдау жасайды./көпшілік оқушы/

- Оқушылар өздеріне берілген атау бойынша 5жолды өлең жазады./кейбір оқушы/

Қ.Б.«Үш шапалақ»  бойынша бағалау.

Ватман,маркер.

Сабақтың

соңы

 

       5мин.

 

      5 мин.

«Рафт»әдісі бойынша бекіту.

Рөл-кім?

Аудитория-кімге?

Форма-қалай?

Тақырып –не туралы?

Жазғандарын «Ыстық орындықта» оқиды.

“Жеміс  ағашы” әдісі  бойынша  кері  байланыс

Менің үйренгенім.

Маған ұнағаны.

Мен үшін қиын болған.

Қосымша мәлімет

Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)

Қабілетті балаларға тапсырманы тақырыпқа байланысты түрлендіріп отырамын.Ақпарат көздері арқылы жұмыс істеуге бағыттаймын.

Түрлі педагокиялық әдіс-тәсілдерімен бағалаймын

Денсаулық және қорғау.АКТ-мен байланыс (тәрбие элементі)

Сабақ бойынша рефлексия

  • Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма, қолжетімді болды ма?
  • Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткіздіме? Егер оқу мақсатына қол жеткізбеген болса неліктен деп ойлайсыз?
  • Сабақ қалай және қандай деңгейде өтті?
  • Жоспарланға нсаралау дұрыс іске астыма? (тапсырмаларсәйкесболдыма?)
  • Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба?
  • Сабақ жоспарынан ауытқулар болдыма, неліктен?
  • Осы жоспарға қандай өзгеріс енгіземін және неге?

Бүгін оқушылар мәтіннен негізгі ақпаратты анықтауды,анықтаған мәелелерге байланысты өзіндік пікір білдіреді.

Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты):

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?

               
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Автор: Азез Сайра

Дата: 29.12.2017

Номер свидетельства: 447319


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства