kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Урок на тему "Жеті ?азынаны? бірі"

Нажмите, чтобы узнать подробности

    ?стаз!Осы  бір  с?зді?  ?зінде  ?аншама  м?н-ма?ына,?асиетті  ??ым жатыр.?стаз  алдынан ?тпейтін  ешкім  жо?. «Жа?сы  м??алім—мектепті?  ж?регі»- деген  Ы.Алтынсарин  атамыз.Ж?рексіз  ?мір  болмаса,м??алімсіз білімні?,т?рбиені? іске аспайтыны белгілі.Небір данышпан адамдар,?арапайым е?беккерлер,тіпті
арман ?у?ан жеткіншектер де б?рі бір адам?а ?арыздар.Ол-?стаз!?стазсыз ?мірді?на?ты т?т?асын ?стау м?мкін емес.Адамды т?рбиелеп,оны азамат етуді? ?зі бір ?лкен к?ш,сонды?танда ?стазды? е?бегі - ?лы е?бек

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«урок на тему "Жеті ?азынаны? бірі"»

Тіл дамыту.

Тақырыбы: « Жеті қазынаның бірі »

Сабақ мақсаты: а) Балаларға жеті саны киелі екенін ұғындыру;

ә) Ертегі бойынша сұрақ-жауап дағдыландыру;

б) Мәнерлі сөйлеуге эмоциялық тәрбие

Көрнекіліктір: Суреттер, мақал – мәтелдер, слайд

Типі: Жаңа сабақ.

Әдістері: Түсіндіру, көрсету, сұрақ – жауап.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі: ынта қою.

Бүгінгі күнімізді бір – бірімізге жақсы тілек айтудан бастай

Бір аптада неше күн бар (санайық)

Дүйсенді, сейсенбі, сәрсенбі, бейснбі, жұма, сенбі, жексенбі.

- Яғни, жеті күн бар.

Жеті атамыз: 1.Ата 2. Әке 3. Бала 4. Немере 5. Шөбере 6. Шөпшек 7.Немене.

Балалар біздің қазақ халқы жеті санын «қасиетті киелі сан » - деп есептейді.

Ертегі оқып әңгімелесу.

Арыстан барлық аңдарды жинап, кімнің күшті, ақылды, епті екенін білгісі келеді. Барлық аңдар өз пікірлерін айтып, ең күшті ақылды деп арыстанды айтады. Бірақ ит үндемейді. Оған арыстан сен неге үндемейсің депті, ит оған ең ақылды, қайыратты – адам депті. Арыстан оған ашуланады. Ит осылай аңдардан бөлініпті. Содан бері ит адамның досы, серігі, қорғаушысы болыпты.

Сөздік жұмыс жүргізіп ,сөздердің мағынасын түсіндіру

Мадақтау –біреудің жақсы қасиетін мақтап, көкке көтеру , дәріптеу.

Аластау – біреуді ығыстыру ,қуып тастау.

Жағымпаздана – жағыну , жарамсақтану , жалбақтау.

Жеті қазынаны ата.

1. Ер жігіт 5. Мылтық

2. Қанжар 6. Қыран бүркіт

3. Майлауғыш ау 7. Ит

4. Жүйрік ат

Сергіту:

Мынау- менің жүрегім

Бәрі осыдан басталған

Мынау-басым ақылды

Бәрін осы атқарған

Мынау-менің оң қолым

Мынау-менің сол қолым

Барлық істі атқарған



Сәл тынығып алдық сабақты жалғастырамыз.

Ертегіні сахналау.

Арыстан, түлкі, қасқар, ит.

Сұрақ – жауап әдісі арқылы ертегінің мазмұнын ашу.

- Аң патшасы –арыстан ормандағы аңдарға қандай сұрақ қойды?

- Аңдар қалай жауап берді?

- Арыстан неге ашуланды ?

- Иттің жауабын кім айтады?

- Неге итті «жеті қазынаның бірі» деп айтады екен ?

- Ит пен арыстан бір –біріне ұқсайма ? Қалай ойлайсыңдар ?

Шығармашылық жұмыс. Суретке қарап ертегі құрастыру.

Ойын «Бұл қай аң?»

Ойын шарты суреттен көрген аңдардың қайда өмір сүретіні; немен қоректенетінің айтады

Қорытынды: Ертегі қалай аталады?

Жеті қазынаның бірі?

Арыстан өзі туралы не білгісі келді? т.б. сұрақ - жауаптар-

мен пысқтау, белсенді қатысқан оқушыларды мадақтау.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
урок на тему "Жеті ?азынаны? бірі"

Автор: Шуиишбаевой Жанагуль Бердибековна

Дата: 09.01.2016

Номер свидетельства: 274359
