kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Сабақтың тақырыбы: Айналадағы дүние

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың тақырыбы: Айнала дүниедегі денелер мен құбылыстар

Сабақтың мақсаты: 1 Табиғат,қоршаған дүние  туралы түсінік беру 2 Логикалық ойлау қабілетін, есте сақтау қабілетін дамыту.3 Бір затпен екінші затты ажырата білу.Табиғатқа деген   құштарлығы,эстетикалық,экологиялық тәрбие беру. Табиғатты сүйе білуге, оны қорғауға тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі:  айналадағы заттар.  «Экологиялық жағдайлар»- жайлы фотосуреттер.

Оқыту әдісі: түсіндіру, көрсету,

Сабақтың түрі: жаңа  сабақ.

Сабақтың барысы:

І Ұйымдастыру кезеңі:Сыныпты сабаққа дайындау. Оқушылардмен амандасу, түгендеу.

ІІ Мақсат қою: тақырыбын,  мақсатын хабарлау.

ІІІ Жаңа сабақ:   -Біздің айналадағы дүниені –Табиғат деп атайды.

Аспан,ай,күн,жұлдыз,тау,,тас,өзен,көл,өсімдіктер,аң,құс,адам-осылардың бәрі табиғатты құрайды.Бұлар табиғи денелер.Өсімдік,жануар және адам-табиғаттың тірі денелері.Қалғандары-табиғаттың өлі денелері.

 Біз табиғатты неғұрлым көп танып түсінсек, соғұрлым табиғат бізге қызықтырақ бола түседі. Өмір сүруге қажеттінің бәрін береді тамақ, киім, баспана.

   Адам табиғатпен тығыз байланыста болады.Қазіргі таңда экология сөзін еститін болдық. Экология сөзі грек тілінен аударғанда «үй - жай» және «мекен» туралы ілім. (экологиялық жағдайларды фотосуреттер көрсету)

 Қазіргі таңда экологиялық мәселелер өте көп:
1. Адамдар өздері дамыған кезінде  жер қойнауынан құнды байлықтардың  көбін алған екен.
2. Өндіріс қалдығы өте көп, ауаға көмірқышқыл газдың шығуынан табиғат шикізаттан улануда.                                                        
3.  Қазақстанның орталығында орналасқан Байқоңыр космодромы экологияға кері әсерін тигізуде.
Көтерілетін мәселелер:
1. Ормандардың жоғалып кетуі мен өрттердің алдын алу.
2. Пайдалы қазбалармен орман байлықтарына аса жауапкершілікпен қарау. Табиғатты қорғау.
3.  Азайып бара жатқан өсімдіктер мен жануарларды білу және сақтау.
5. Ауыз суды таза ұстау: Арал, Балқаш су көздерін қорғау.
6. Өзіміз тұрып жатқан қаламызды, өлкемізді таза ұстау. Ағаштарды көбейту.
«Табиғатым, аспаным, Бізден қорғау сұрайды»- дей отыра оқушылар мынадай қорытындыға келеді:
.Сергіту сәті:Дәптермен жұмыс

ІҮ. Қорытындылау:Балалар, бүгін біз сендермен не жайында білдік?   -Табиғат дегеніміз не?Табиғат заттарына нелер жатады?-Табиғи нешеге бөлінеді?Оларды ата.

Ү Бекіту кезеңі: біз бүгін айналадағы дүниемен таныстық.Табиғаттың екіге бөлінетініне көз жеткіздік. Табиғаттағы заттар, табиғат құбылыстары.

ҮІ. Үйге тапсырма: Бүгінгі тақырыпқа сай сурет салып келу

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Сабақтың тақырыбы: Айналадағы дүние»



Сабақтың тақырыбы: Айнала дүниедегі денелер мен құбылыстар

Сабақтың мақсаты: 1 Табиғат,қоршаған дүние  туралы түсінік беру 2 Логикалық ойлау қабілетін, есте сақтау қабілетін дамыту.3 Бір затпен екінші затты ажырата білу.Табиғатқа деген   құштарлығы,эстетикалық,экологиялық тәрбие беру. Табиғатты сүйе білуге, оны қорғауға тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі:  айналадағы заттар.  «Экологиялық жағдайлар»- жайлы фотосуреттер.

Оқыту әдісі: түсіндіру, көрсету,

Сабақтың түрі: жаңа  сабақ.

Сабақтың барысы:

І Ұйымдастыру кезеңі:Сыныпты сабаққа дайындау. Оқушылардмен амандасу, түгендеу.

ІІ Мақсат қою: тақырыбын,  мақсатын хабарлау.

ІІІ Жаңа сабақ:   -Біздің айналадағы дүниені –Табиғат деп атайды.

Аспан,ай,күн,жұлдыз,тау,,тас,өзен,көл,өсімдіктер,аң,құс,адам-осылардың бәрі табиғатты құрайды.Бұлар табиғи денелер.Өсімдік,жануар және адам-табиғаттың тірі денелері.Қалғандары-табиғаттың өлі денелері.

 Біз табиғатты неғұрлым көп танып түсінсек, соғұрлым табиғат бізге қызықтырақ бола түседі. Өмір сүруге қажеттінің бәрін береді тамақ, киім, баспана.

   Адам табиғатпен тығыз байланыста болады.Қазіргі таңда экология сөзін еститін болдық.. Экология сөзі грек тілінен аударғанда «үй - жай» және «мекен» туралы ілім. (экологиялық жағдайларды фотосуреттер көрсету)

 Қазіргі таңда экологиялық мәселелер өте көп:
1. Адамдар өздері дамыған кезінде  жер қойнауынан құнды байлықтардың  көбін алған екен.
2. Өндіріс қалдығы өте көп, ауаға көмірқышқыл газдың шығуынан табиғат шикізаттан улануда.                                                        
3.  Қазақстанның орталығында орналасқан Байқоңыр космодромы экологияға кері әсерін тигізуде.
Көтерілетін мәселелер:
1. Ормандардың жоғалып кетуі мен өрттердің алдын алу.
2. Пайдалы қазбалармен орман байлықтарына аса жауапкершілікпен қарау. Табиғатты қорғау.
3.  Азайып бара жатқан өсімдіктер мен жануарларды білу және сақтау.
5. Ауыз суды таза ұстау: Арал, Балқаш су көздерін қорғау.
6. Өзіміз тұрып жатқан қаламызды, өлкемізді таза ұстау. Ағаштарды көбейту.
«Табиғатым, аспаным, Бізден қорғау сұрайды»- дей отыра оқушылар мынадай қорытындыға келеді:
.Сергіту сәті:Дәптермен жұмыс

ІҮ. Қорытындылау:Балалар, бүгін біз сендермен не жайында білдік?   -Табиғат дегеніміз не?Табиғат заттарына нелер жатады?-Табиғи нешеге бөлінеді?Оларды ата.

Ү Бекіту кезеңі: біз бүгін айналадағы дүниемен таныстық.Табиғаттың екіге бөлінетініне көз жеткіздік. Табиғаттағы заттар, табиғат құбылыстары .

ҮІ. Үйге тапсырма: Бүгінгі тақырыпқа сай сурет салып келу




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
Сабақтың тақырыбы: Айналадағы дүние

Автор: Қосымбаева Айзада

Дата: 13.03.2017

Номер свидетельства: 399976
