kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Менің досым жөнінде"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақ: Менің досым

Мектеп:

Күні:

Сынып:5

Қатысқандар:15

 

Қатыспағандар:0

Осы сабақ арқылы жүзегеасатын оқу мақсаттары:

Оқылым стратегияларын қолдану: жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу (5.О6.).

Сабақ мақсаты

-Оқылым стрaтегиясын қолдaну аpқылы мәтінмен жұмыс жасау

-Мәтіннің мазмұнын түсініп жеке пікір қалыптастыру

-Нақты ақпараттарды тауып, құндылық қасиетін түсіну.

Бағалау критерийі:

Барлық оқушылар орындай алады:

Оқылым стратегиясын қолдану арқылы берілген мәтінді оқиды

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Мәтіннің жалпы мазмұнын түсінеді

Кейбір оқушылар орындай алады:

Нақты ақпаратты табады

Тілдік мақсат:

Оқушылар орындай алады:

Мәтіндегі түсініксіз сөздермен жұмыс, термин,тірек сөзермен жұмыс, тіл дамыту.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

достық, адал дос, мейірімді, қастық

Диалог құруға шығарма жазуға арналған пайдалытіркестер:

Достық, адалдық, жаны ашитын, достардың ортасында жүру, «100 сомың болғанша, 100 досың болсын», сырлас, арқа сүйер, жаныңнан табылу, ақылды дос

Талқылауға арналған сұрақтар:

Дос деген кім?

Сенде дос бар ма?

Адал дос қандай болады?

Сенің досың кім?

Не себепті...деп ойлайсыз?

Не с«Досы көпті жау алмайды» деп ойлайсың?

Алдыңғы оқу:

 
 

Жоспарланған уақыт: 45мин.

   

Басы:
Ұйымдастыру кезеңі

 

 

 

 

 

Психологиялық ахуал

 

 

 

 

 

 

 

Топқа бөлу

 

 

Ой қозғау

 

Жаңа түсінікті қалыптастыру

Мәтінмен жұмыс.

Ортасы:

Мәтіннің мазмұнын ашу

/топтық жұмыс/

/топтық жұмыс/

/жеке жұмыс/

   

Соңы:

Сабақты қорыту

Рефлексия

Үйге тапсырма

Бағалау.

   
         



   

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Менің досым жөнінде"»

Сабақ: Менің досым

Мектеп:

Күні:


Сынып:5

Қатысқандар:15


Қатыспағандар:0

Осы сабақ арқылы жүзегеасатын оқу мақсаттары:

Оқылым стратегияларын қолдану: жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу (5.О6.).

Сабақ мақсаты

-Оқылым стрaтегиясын қолдaну аpқылы мәтінмен жұмыс жасау

-Мәтіннің мазмұнын түсініп жеке пікір қалыптастыру

-Нақты ақпараттарды тауып, құндылық қасиетін түсіну.

Бағалау критерийі:

Барлық оқушылар орындай алады:

Оқылым стратегиясын қолдану арқылы берілген мәтінді оқиды


Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Мәтіннің жалпы мазмұнын түсінеді


Кейбір оқушылар орындай алады:

Нақты ақпаратты табады

Тілдік мақсат:

Оқушылар орындай алады:

Мәтіндегі түсініксіз сөздермен жұмыс, термин,тірек сөзермен жұмыс, тіл дамыту.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

достық, адал дос, мейірімді, қастық

Диалог құруға шығарма жазуға арналған пайдалытіркестер:

Достық, адалдық, жаны ашитын, достардың ортасында жүру, «100 сомың болғанша, 100 досың болсын», сырлас, арқа сүйер, жаныңнан табылу, ақылды дос

Талқылауға арналған сұрақтар:

Дос деген кім?

Сенде дос бар ма?

Адал дос қандай болады?

Сенің досың кім?

Не себепті ...........деп ойлайсыз?

Не с«Досы көпті жау алмайды» деп ойлайсың?

Ишара:

Жарайсын! Өте жақсы,белсенді сынып екенсіңдер!


Алдыңғы оқу:


Жоспа

Жоспарланған уақыт: 45мин.

Жоспарланған жаттығу түрлері:

Ресурстар:

Басы:
Ұйымдастыру кезеңі








Психологиялық ахуал










Топқа бөлу





Ой қозғау




Жаңа түсінікті қалыптастыру

Мәтінмен жұмыс.















Ортасы:

Мәтіннің мазмұнын ашу

/топтық жұмыс/













/топтық жұмыс/















/жеке жұмыс/










-Сәлемдесу

Әрбір оқушы шеңбер бойымен жүріп, аталған халықтарды айтқанда сол халықтар сияқты сәлемдеседі: «қазақтар» қолдарын қысады, «жапондықтар» бастарын иеді «италиандықтар» құшақтасады, «жаңа Гвинеяда» алқымдарын қыдықтайды, австралийцтер билеп сәлемдеседі.


«Жүректен жүрекке» әдісі арқылы оқушылардың ортасында ынтымақтастық қарым-қатынас орнатамын.

-Тілек: денсаулығың мықты болсын!

-Ақылды бала бол!

-Сабағыңды беске оқы!

-Ауырма!

-Бүгінгі сабақта «бес» ал

-Бүгінгі сабаққа сәттілік!!! т.б



Кәмпит түстері арқылы топқа бөлу.





«Мюнстерберг» «әдісі арқылы тақырыпты ашу



І тап.Мәтінді түсініп оқыңыз

Менің достарым
«Жақсымен жолдас болсаң, ісің бітер, Жаманмен жолдас болсаң, басың кетер», «Жақсыны жолдасынан таниды» мақал – мәтелдері жолдастықтың қадір – қасиетін білдіреді.
Менің екі жақсы досым бар. Біз үшеуміз бала кезімізден доспыз. Үшеуміз де қазір бір мектепте оқимыз, бірге сабаққа дайындаламыз, бос уақытымызды бірге өткіземіз. Үшеуміз де Қостанай қаласындағы Дарынды балаларға арналған мектеп-интернатта оқимыз. Достарымның есімдері – Айдын және Айдос. Біз – үшеуміз де оқу озаттарымыз. Айдынның көзі қара, бойы ұзын, мінезі жұмсақ, ал Айдостың көзі көк, шашы қара, мінезі шапшаң. Үшеуміз ешқашан қатты сөзге келмейміз. Біз өте татумыз.Мен достарыммен мақтанамын және оларды қадір тұтамын.


«Тыңдап отырған Үштік» әдісі арқылы мәтінді топ ішінде талдау, түсінгендерін анықтау.

І Автор-айтады

ІІ Тілші-сұрақ қояды

ІІІ Хатшы-жазып алады.



ДескрипторБілім алушы:

  • Мәтінді оқыды– 1балл

  • мазмұнын түсінді– 1 балл

  • сұрақтарға жауап берді -1 балл


қалыптастырушы бағалау


қызыл-түсінбеймін

сары-көмекті қажет етемін

жасыл-барлығы түсінікті



ІІ тапсырма

Постер қорғау

І топқа тапсырма-Достық дегеніміз не?

ІІ топқа тапсырма-Адал дос-Амал дос

ІІІ топқа тапсырма-Адал дос болу үшін қандай қасиеттерге ие болу керек?


ДескрипторБілім алушы

  • тақырыпқа сай постер қорғады-1 балл

  • тақырыпты ашты-1 балл

  • өз ойын қосты-1 балл


Қалыптастырушы бағалау


қызыл-түсінбеймін

сары-көмекті қажет етемін

жасыл-барлығы түсінікті



ІІІ тапсырма.

«Еркін жазба» әдісі арқылыМЕНІҢ ДОСЫМтақырыбына эссе жазу


ДескрипторБілім алушы

  • Өз ойын еркін жеткізді-1 балл

  • Жаңа ақпарат алып, эссе жазды-1 балл


Қалыптастырушы бағалау


қызыл-түсінбеймін

сары-көмекті қажет етемін

жасыл-барлығы түсінікті











Жүректің формасы,лирикалық әуен












Түрлі-түсті кәмпиттер.



Кеспе қағаздар.

сабақтың тақырыбы және мақсаты айтылады




































(«Бағдаршам» бағалауы)







/Топта кластер жасайды/ Плакат, түрлі-түсті қаламдар т.б











(«Бағдаршам» бағалауы)






Лирикалық әуен.







(«Бағдаршам» бағалауы)


Соңы:







Сабақты қорыту














Рефлексия




















Үйге тапсырма




Бағалау.

Сергіту сәті:

Шаттық шеңбері.

Дос болам десең,

Досымды сыйла, қымбаттым!

Досыңа сонда,

Досыммен ғана қымбатпын

/Мұқағали Мақатаев/


«Өрмекші» әдісі арқылы сабақты қорытындылау.

/Сұрақтар арқылы сабақ бойынша түсініктерін бекіту/ 

Қорытынды сұрақтар.

  • Достық сөзінің мағынасы?

  • Шынайы достық бола ма?

  • достық туралы қандай мақал-мәтел айта аласың?

  • Амал дос пен адал достың айырмашылығы неде?





«Бестік»

Оқушыларға дайын алақанды толтыру тапсырылады.

Әр саусақ – адамның өз пікірін білдіреді.

Басбармақ – Бас бармақ - бұл керемет, маған ұнады!

Балан үйрек - бұған көңіл аудару керек.

Ортаңғы терек– маған қиын болды (ұнамады);

Шылдыр шүмек– маған жеткіліксіз болды;

Кішкентай бөбек-маған жетпей қалды...

Балалар, бүгінгі сабақта сендер өте белсене қатыстыңдар. Көп сұрақтарға жауап бердіңдер.Көп шығармашылық жұмыстарды атқардыңдар. Сендерге әлемдегі бар жақсылықты тілеймін! Ата- аналарыңызды сыйлаңдар, құрметтеңдер. Барлығы сіздердің қолыңызда.

Сабақ аяқталды. Сау болыңыз.


«Достық» тақырыбына өлең шығарып келу.


Қорытынды бағалау критерийі:

1-3=2

3-5=3

5-7=4

7-9=5













Бір орама жіп


Оқушылар «Бестік» толтырады, тақтада ілулі тұрған ағашқа оның жапырақтары ретінде жапсырады














Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 5 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
"Менің досым жөнінде"

Автор: Курмангалиева Бигайша Аскеровна

Дата: 24.11.2017

Номер свидетельства: 440565
