Пән: Математика | МЕКТЕП:№65.А Мұзрапов атындағы ж.о.м. |
Ортақ тақырып: | Тағам және сусын |
КҮНІ:16.06.2017ж. | Мұғалімнің аты жөні: Билалова Нигора Сатимниязовна |
СЫНЫП:1 | Қатысқандар | Қатыспағандар |
Сабақтың тақырыбы: | Есепті шығару. Ақшаны қалай төлейміз? |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 1.1.3.6. 1тг, 2тг, 5тг, 10тг, 20тг тиындарымен түрлі операцияларды орындау. 1.5.1.3. Қосынды мен қалдықты табуға арналған есептер шығару және талдау; кері есептер құрастырып оларды шығару. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады:Тиындарды таниды, қосындының мәнін табады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Тиындарды түрлі операциялар жасайды, қоынды мен қалдықты табуға арналған есеп шығарады,талдайды Кейбір оқушылар орындай алады:Кері есеп құрастырып шығарады |
Бағалау критерийлері | Тиындармен түрлі операцияларды орындайды Математикалық компоненттерді қолданып қосынды мен қалдықты табуға есеп шығарады Кері амалдарды қолданып, есеп құрастырады, шығарады |
Тілдік мақсат | Монета ,тиын , ақша,теңге 1.Ақша мен тиынды не үшін пайдаланамыз? 2.Ақша неден жасалады? 3.Тиын неден жасалады? 4.Қандай ірі ақшалар бар? 5.Қандай майда тиындар бар? 6.Ақшаны кімдер табады? 7.Адамдарға пқшаны кімдер береді? 8.Ақшанің пайдасы барма? |
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану- зиянды және зиянсыз тағамдар,сусындар Бейнелеу – тиындарды бейнелейді |
АКТ қолдану дағдылары | Компьютер,интерактивті тақта |
Бастапқы білім Сабақ барысы | Монеталармен төлеу |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы | «Дүкен ойыны» ұжымдық ширату жаттығу арқылы сабақ тақырыбы ашылады. Оқушылар қолындағы тиындарына «дүкеннен» зат сатып алады. (Оқушылар дүкеннен зат сатыт алуды үйренеді) Оқушылар түстер арқылы 3 топқа бөлінеді. Дискриптор: Ақшаға зат сатып алуді біледі. Тапсырма Топпен жұмыс «Кубизм» әдісі (бұл әдісті таңдаған себебім, өткен сабақты еске түсіреді 6тг-4тг 5тг+6тг-3тг Фигуралармен бағалаймын Дискриптор: Кубтағы есептерді шығарады Белсенді оқытудың сұрақ қою тәсілі сабақтың қарқыны ж/е ашық, жабық сұрақтар қойып оқушыны ынталандыруға бағыт-бағдар беремін. Тапсырманы зейін қойып тыңдайды. Ұжымдық жұмыс Тапсырма: Есепті шешу Назым асханадан бір тоқаш тоқаш пен сүт сатып алды. Тоқаш бағасы 20тг, бір стакан сүттің бағасы 30тг. Назым қанша ақша жұмсады? Смайлкпен бағалаймын Дискриптор: Есепті оқиды,шартын құрайды, шығарады | Ручка, қалам, дәптер, тиын,линека Түрлі-түсті қима қағаздармен Куб |
Сабақтың ортасы | «Балық тазалау» әдісі . Жеке жұмыс Қызыл балық 10тг+5тг 20тг-10тг 5тг-5тг 5тг+5тг 10тг+5тг 10тг-5тг Ақ балық 20тг-20тг 10тг+20тг 20тг-5тг 50тг-20тг 20тг+20тг 10тг+5тг Алтын балық 50тг+50тг 20тг+50тг-5тг 10+10-5тг 20тг+5тг-10тг 20тг+10тг+50тг Бағалау «Жұлдызша»өзіндік бағалау Дискриптор: Есептейді тақ санмен жұп сандарды атайды, кері есеп құрастырады | |
Сабақтың соңы | Белсенді оқытудың қорытынды шығару ж/е үйренгенін, түсінгенін анықтау, қате түсінгенді түзету үшін АКТдан ірі тиындарды ұсақтауға айналдыру тапсырмасын беремін. Топпен жұмыс. 50 тг болу үшін неше 10тг қажет. 3-топ Тапсырма: Тиындарды ұсақтау 20тг болу үшін неше 5тг қажет. 1-топ 10 тг болу үшін 5 тг болады 2-топ Фигуралармен бағалаймын. Дискриптор:Ірі ақшаларды ұсақтайды | |
Саралау- оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау- оқушылардыңматериалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік, техникасының сақталуы |
Қызыл балық 10тг+5тг 20тг-10тг 5тг-5тг 5тг+5тг 10тг+5тг 10тг-5тг Ақ балық 20тг-20тг 10тг+20тг 20тг-5тг 50тг-20тг 20тг+20тг 10тг+5тг Алтын балық 50тг+50тг 20тг+50тг-5тг 10тг+10тг-5тг 20тг+5тг-10тг 20тг+10тг+50тг | Кері байланыс, смайлк , жұлдызша,фигуралар | Тиынды ауызына салуға болмайды |