kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Адамдар жануарлардан не алады

Нажмите, чтобы узнать подробности

Адамдардың жануарлардан алатын пайда өнімдері

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Адамдар жануарлардан не алады»

Пән:Жаратылыстану

Сынып:1 «А»

Мектеп: ЖББ Ж.Досмұхамедов атындағы орта мектеп-балабақша кешені

Күні:30.06.2017ж.

Мұғалімнің аты-жөні :Канекенова Баян Есетовна

Сабақтың тақырыбы: Адамдар жануарлардан не алады?

Қатысқандар:15

Қатыспағандар саны: 0


Ұзақ мерзімдегі оқумақсаты


1.1.1.1 қоршаған әлем құбылыстары,үдерістері мен нысандарын зерттеудің қажеттілігін түсіндіру

1.2.2.2 жабайы және үй жануарларын ажырату;


Сабақ мақсаттары

Барлығы: қоршаған әлем құбылыстарын біледі, жабайы және үй жануарларынан алынатын өнімдерді біледі..

Көпшілігі: қоршаған әлем құбылыстары жануарлар және олардан алынатын өнімдерді түсінеді,,жабайы және үй жануарларынан алынатын өнімдерді біледі,

Кейбіреуі: қоршаған әлем құбылыстары жануарлар және олардан алынатын өнімдерді зерттеп,жабайы және үй жануарларынан алынатын өнімдер бойынша ажыратады.

Бағалау критерилері

Үй жануарларынан алынған өнімдерді сәйкестендіреді.

Тілдік мақсат


Оқушылар адамдардан ұқсас сипаттарын талқылайды.

Құндылықтарды дарыту

Ынтымақтастық, шығармашылық

Денсаулық және

техника қауіпсіздігінің

сақталуы

Қауіпсіздікережесі, сергітусәттері

Пән аралық байланыстар

Дүниетану(үйжануарларынатау),сауаташу(әңгімелеу,жұмбаққұрастыру)музыка,(ән айтқызу)бейнелеуөнері(мүсіндеу)

АКТқолдану дағдысы (сабақтақолданылатынболсакөрсетіңіз)

СабақАКТдағдысыдамытуғаықпалетеді

Алдыңғы меңгерілген білім

Жануарлардың қандай түрлері болатынын біледі.

Сабақбарысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

МК.Ұ. Ынтымақтастық ортаны қалыптастыру.

Ойын:Бұл қай жануар?

Оқушыларға жануарлардың муляждары бойынша топтарға бөлу.

1-топ:Сүт беретін жануарлар.

2-топ:Үйде ұстайтын жануарлар.

3-топ:Жұмыртқа беретін жануарлар.


ОМ анықтау.

Үй жануарларынан қандай өнімдер алатынын білетінін боламыз.


Шаттық шеңбері



муляждар

Сабақ ортасы

33 мин

Бейнетаспадан Әли мен Айя және әжесінің үй жануарлары туралы әңгімесінен үзінді көрсету.

Үй жануарлары мен жабайы жануарлары несімен ұқсас?

-Айырмашылығы неде?

-Қайда мекендейді?Мысалдар келтірейікші?

-Дұрыс,балалар үй жануарларын үйде ұстаймыз.Жабайы жануарларды үйде ұстамаймыз.

-Үйлеріңде осы жануарлардың қайсысы бар?

-Енды мұқият суретке қарап,пәтердегі жануарларды атайық.(мысық,тотықұс,аквариумдағы балық,ит )

- Осы үйде ұстайтын жануарларды қалай бағып-күтеміз?

Осы үй жануарларынан біз қандай өнім аламыз?

Суретке қара.

-Дұрыс,балалар,біз осы үй жануарларынан ет,сүт,жүн,қымыз,шұбат,жұмыртқа аламыз.Жылқы көлік қана емес,оның шипалы сүті-қымыз,түйенің сүтінен-шұбат аламыз.Олар пайдалы сусындар.Ал сиыр мен қой,ешкі сүтінен құрт,май,ірімшік,ет,түбіт аламыз.Жануарлардың жүні мен терісінен киім мен аяқкиім тігеді.

-Енды мұқият суретке қарап,пәтердегі жануарларды атайық.(ит,мысық,папугай,аквариумдағы балық)

Т.Ойын:Үй жануарларының хоры.

Ойынды былай бастаңыз: «Тек сүт беретін жануарлар әндетеді(ме-ме-ме,мә,-мә-мә,мө-мө-мө» Әрі қарай үйде ұстайтын жануарлар әндетеді (мияу-мияу,гаф-гаф). Содан кейін жұмыртқа беретін жануарлар әндетеді,(Қыт-қыт-қыт).



Т.Зерттеу жұмысы.

Кестемен жұмыс. «Бұл өнім қай жануардан алынады»? Сәйкес бағанға жазу.

1-топ.Тапсырма. Жастық (мамық)

2-топ.Тапсырма. Былғары сөмке.

3-топ.Тапсырма. Киім.(жүннен тоқылған)



Сергіту сәті.Бейнетаспадан көсету. «Шөжелерім» әнін бейнетаспадан тыңдап,қимылмен орындау.

Зерттеу жұмысы.Дәптермен жұмыс.

Д Адамдар жануарлардан не алады? Жануарлардан алынатын бұйымдардың суретін боя.

Саралау:

Көмек қажет еткен оқушыға зерттеу үшін бір жануарды атаңыз немесе таңдауға мүмкіндік беремін.Сол жануарды сипаттайды.


https://youtu.be/aqdN8wBwXuE9











26-бет.



















































https://youtu.be/Ya0Vtfdf0BI

Сабақтың соңы

7 мин

ҚБ.Үй жануарларынан алынған өнімдерді сәйкестендіреді.










Кері байланыс. « Бас бармақ » әдісі бойынша бағалау.



Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Топтық жұмыстарда қабілеті жоғары оқушылар белсенділік көрсетеді.

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Үйжануарларын

Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы

қауіпсіздікережесі,сергітусәттері.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Адамдар жануарлардан не алады

Автор: Канекенова Баян Есетовна

Дата: 08.11.2017

Номер свидетельства: 437660
