Сынып | 3 сынып Шойбекова Жанар Искаковна |
Мерзімі | 09.09.2014. |
Тақырыбы | Абай Құнанбаев Адам болам десеңіз |
Мақсаты | Абай Құнанбаев-қазақтың ұлы ақыны туралы білім қалыптасады. Адам болам десеңіз өлеңін оқи отырып білім,ғылымның пайдасын түсінеді. Жағымды,жағымсыз іс-әрекеттерді салыстыра алу, әділ шешім шығыруға үйрету. |
Күтілетін нәтиже | А.Құнанбаев туралы білім қоры молаяды.Өлеңге сүйеніп,берілген сұрақтарға жауап береді. Жағымд ы, жағымсыз іс-әрекеттерді салыстыра алады, әділ шешім шығаруға үйренеді. |
Қажетті құралдар | Ана тілі 3 сынып , постер, смайликтер, манаблок. |
Сабақ кезеңдері | Мүғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Уақыты | Бағалау |
Ұйымдастыру кезеңі | Түстер арқылы 3 топқа бөледі. | Түстер арқылы 3 топқа бөлінді. | 3 мин | Критерий- лер | Дискриптор | Ұпай |
Білу Өткен тақырыпты «жалпылау» тапсырмасымен мазмұндау және қайталау. | Үй тапсырмасын сұрау. Миға шабуыл.Сұрақтар беріледі. 1.топ.Мәтінен ашық жасыл түспен берілген сөздерді теріп оқып,осы сөздерді тірек етіп Абайдың Әбішке не айтқысы келгені туралы әңгімеле? 2топ.Мәтінен қызыл түспен ерекшеленген сөздерді теріп оқып,олар неге қызыл түспен ерекшеленген деп ойлайсың? 3топ.Көкшіл түспен ерекшеленген сөздерді оқып,Әбіштің алдыға қойған мақсатын әңгімеле? | Сұрақтарға жауап береді. | 8 мин | Білім көлемін зерделеу | Білімді толық меңгерген | 3 |
Білімді толық меңгермеген | 2 |
Білімді мүлдем меңгермеген | 1 |
Түсіну Жаңа біліммен таныстыру және талқылау. | Бейне жазба көрсетіледі. Әр топқа бір тақырыптан бөлініп беріледі. 1-топ.Абай Құнанбаев-қазақтың ұлы ақыны. 2-топ. Адам болам десеңіз. 3-топ. Ғылым таппай мақтанба. | Оқушылар тақырыппен танысып шығады. Тақырып мазмұнын топтық талқылауға салады. Топ атынан баяндамашы қорғайды, | 10 мин | Тақырыптың басты идеясын табу | Тапсырманы толық орындады | 3 |
Қателіктер болды | 2 |
Мүлдем орындай алмады | 1 |
Қолдану Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптастыру. | Оқулықпен жұмыс.Өлеңді мәнерлеп оқу. | Оқушылар өлеңді мәнерлеп оқу. Өлеңдегі түсініксіз сөздермен жұмысжүргізеді. Күнделікті өмірде өлең мазмұнына сай дәлелдер келтір. | 3 мин | Іс-тәжірибе жасау дағдысысын қалыптастыру | Жауап дұрыс | 3 |
Толық емес | 2 |
Дұрыс емес | 1 |
Талдау Шешім шығару,өлеңдегі сөздерді салыстырыу | Топтық жұмыс. Топтарға сөздер беріледі.Осы сөздерді қолданып, жоспар құруға тапсырма береді. 1топ.Білімді. 3топ.Еңбек 2топ Білімсіз | Оқушылар сөздерді қолданып жоспарын жасайды. Постер қорғайды. | 10 мин | Ұнамда, ұнамсыз жақ- тарын ортаға салып, қорғайды | Қорғай алады | 3 |
Жартылай қорғайды | 2 |
Мүлдем қорғай алмайды | 0 |
Жинақтау А.Құнанбаевтің өмірінен және өлеңінен алған білімдерін жүйелеу және жинақтау | «Дүние де өзі,мал да өзі, Ғылымға көңіл бөлсеңіз...» деген ақын ойын пайдаланып ,тақырыпқа сәйкес эссе жазуға тапсырма береді. | Оқушылар эссе жазады. | 5 минут | Шығармашы- лықпен жаза алуы | Толық жазды | 3 |
Қиналды | 2 |
Жаза алмады | 0 |
Бағалау Дүниетанымын кеңейту. Ынталандыру, Болжау мен сұрыптау. | Оқушыларды баға қоюға Тарту.ББҮ. Үйге тапсырма. Мәнерлеп оқу . 5 жолды өлең шығару. А.Құнанбаев өмірінен реферат жазу. | Бағалайды . Талқылайды. Өз пікірін айтады. | 5 мин | Логикалық ойы | Білдім | 3 |
Білгім келеді | 3 |
Үйрендім | 3 |