Сабақтың тақырыбы: | Жарайсың |
Күні: | |
Сыныбы: | 3 |
Пән мұғалімі: | Абильдина Айнур Серкбаевна |
Сілтеме: | « Шың » кітабы, мектеп кітапханасы, интернет желісі, қазақ тілі оқулығы 3 –сынып оқулығы |
Сабақтың мақсаты: | Оқушылардың тақырыпқа байланысты білімдерін кеңейту. |
Міндеттері: | Алған білімдерін қолдана білуге машықтандыру.Ауызекі сөйлеу тілдерін дамыту.Сөздік қорларын көрнекіліктер арқылы дамыту. |
Оқыту технологиясы: | Ақпараттық технологиялар Ұжымдық технологиялар Сыни тұрғысынан ойлау технологиясы |
Сабақтың типі. | Жаңа білімді меңгерту |
Сабақтың түрі: | Аралас сабақ |
Сабақтың әдісі: | Әңгімелеу, топтық жұмыс, жеке жұмыс, сұрақ-жауап, проблемалық сұрақтар, кері байланыс, бағалау,болжау, ой қозғау. |
Сабақтың көрнекілігі: | түрлі стикерлер, интер.тақта, кеспе қағаздар, білім ағашы, суреттер, |
Пәнаралық байланыс: | Қазақ тілі, Орыс тілі |
Сабақтың жоспары: | Ұйымдастыру кезеңі. Қызықты тренинг өткізу.Қызығушылықтарын оятып, қима құрастырма қағаздар арқылы. Өткенді еске түсіру. Суреттер арқылы Жаңа сабақты меңгерту: Жаңа сабақ туралы мағынаны ашу. Талдау, жинақтау, Ой толғаныс, Ой қозғау, ой жалғау. Сабақты бекіту. Бағалау: Үй тапсырмасы: |
Сабақтың кезеңдері: | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті |
Ұйымдастыру. Қызығушылықтарын ояту Тренинг: Топ құру: | Амандасу.Түгендеу Сыныпқа жақсы бір ахуал туғызу мақсатында қызықты бір тренинг жүргізу.. Оқушыларды екі Қыс пен көктем мезгілдеріне байланысты жұпқа бөлу. | Оқушылар амандасады.Түгенделеді. Оқушылар бір –біріне гүл ұсына отырып серіктестерінің жақсы қасиеттерін айтып өтеді. Оқушлар жұпқа бөлінеді. |
Үй тапсырмасы: | | |
Мазмұнын ашу: | Тақырыбын,идеясын, ұғыну сұрақтары. . Сұрақтар қою. Жаңа сөздермен танысып, өзара тіл дамыту мақсатында диалог оқылады. Жарайсың!-молодец! Жақсы -хорошо Бес алдым-получил пятерку Баға-оценка | Оқушылар өз жұп арасында қойылған сұрақтардың жауаптарын тауып, талқыға салады.Жұп арасында пікірлерін ортаға салып пікр алмасады. Оқушылар жаңа сөздермен танысып, диалогты жолдасымен оқып, аударады. |
Ой қозғау. | Ой қозғау мақсатында проблемалық сипаттағы сұрақтар беріледі. Дәптермен жұмыс жасайды: 2- тапсрманы бірлесе орындап дәптерге жазады. Суретпен жұмыс атқарады. Сурет бойынша мәтінді жалғастырады. Оқушы өлеңін оқиды. тапсырма: Сөйлеп үйрен. 1.Сынып. 3.Бұл –біздің сынып. 4.Бұл –біздің үшінші сынып. 6-тапсырма: Сөз тіркестер Үлгерімдеріне байланысты жеке тапсырмалар беріледі. Қима қағаздары беріледі. 3-тапсырма Сурет бойынша сұрақтарға жауап бер. Біліп ал. Екі сөйлем құрап, айт жаз. | Әр жұп өз ойларымен пікірлерін бірігіп талқыға салады. Тапсырманы дәптерлеріне жазады. Суретке қарап өз ойларын айтады. Оқиды аударады. Оқушылар үлгерімдеріне қарай тапсырмалар беріледі. (қима қағаздары арқылы) Топтағы үлгерімі төмен оқушыларға үлгерімі жоғары оқушылар көмек көрсетеді. Диалогты жолдасымен оқып талқылайды.Ойларын ортаға салады. Сұрақтарға жауап алынады. Оқушылар сөйлем құрап үйренеді. Азат бүгін бес алды. Света бүгін төрт алды. Оқушылар сөйлем құрап үйренеді. |
Бағалау: | Оқушыларды мұғалім бағалайды. | |
Үй тапсырмасы: | Келесі жаңа тақырыпты өз беттерінше дайындап келу. 5-тапсырма.148-бет. | Тапсырманы күнделіктеріне жазып алады. |
Қорытынды: | Оқушыларды сұрақ-жауап әдісі арқылы білгендерін қайта сұрап | Сұрақтарға жауап береді |