kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

2 саны және цифры.

Нажмите, чтобы узнать подробности

данное планирование по математике для обновленного класса При планировании учитывалось возрастные особенности детей и дифференциация заданий, рефлексия

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«2 саны және цифры.»

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: математика

Сынып:

Мектеп

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні :

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

2 саны және цифры.


Ұзақмерзімдегіоқумақсаты

1.1.1.1 - санаубарысында натурал сандардыңреттікномеріанықталатындығынтүсіну;
1.1.1.2
- біртаңбалысандардыоқу, жазужәнесалыстыру
1.1.1.3
- біртаңбалы сандардың құрамын анықтау

Сабақ

мақсаттары


Барлық оқушылар орындайалады:

Натурал сандарды санау барысында реттік номерін біледі

Көпшілігі орындай алады:

Бір таңбалы сандарды оқып жазып салыстыры алады

Кейбір оқушылар орындай алады:

Бір таңбалы сандардың құрамын ажырата алады

Бағалау

критерилері

Ойлау дағдыларының деңгейі. (білу, түсіну,қолдану)

  • Натурал сандарды қатарындаңы орнын анықтап айта алады.


  • Бір таңбалы сандарды таныйды және жаза алады


Екі таңбалы сандан бір таңбалы санды ажыратуды біледі

Тілдік мақсаттар


Оқушылар орындай алады.

Бір таңбалы сандарды анықтап екі таңбалы санды сәйкестендіруді жаза алады

Пәнге қатысты лексика ментерминология

Сан. Цифр. Қосу амалы. Плюс +. Азайту амалы. Минус-.

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

Бір таңбалы санның екі таңбалы сандың айырмашылығы неде?

Құндылықтардыдарыту


Мәңгілік Ел, бұл-ЗайырлыМемлекет. Азаматтықжәнеруханиқұндылықтардыңбірлігібізгеөзжолымыздытабуғажәнеөзіміздібүкіләлемгепашетугемүмкіндікетеді. Осы орайдабізбілімді, саналыұрпақтәрбиелеугеелбасымызкөпмүмкіндікберді.

Денсаулықжәне

техникақауіпсіз-

дігініңсақталуы

Сабақбарысындакездесетынқауіпсіздікережелерінүйрету,оқуқуралдарыменжұмысістеутуралытүсінікберу, партадатүзуотыруынескертіпотыру.

Пәнаралықбайланыстар

Сауаташу. Тапсырмалардыорындаубарысындасөздердіқатесізжазуғамашықтанаотырып, дүниетанупәнібойыншаайналадағы дүниелерді көруарқылы, заттардыңсанынайтады.

АКТ қолданудағдысы

Интербелсендітақтадантапсырмалардыкөрсетіп, орындайды.

Алдыңғымеңгерілген білім




Екі санын қалай алуға болатынын біледі.

Сабақбарысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

6 мин

Ынтымақтастық атмосферасын орнату.

Ширату жаттығу.

Қане балалар орнымыздан туріп,шеңбер бойында ширақ шаттығуын жасап алайық.

Қолымызды жаямыз,

Ұқсай қалып ұшаққа.

Бір дейміз, екі дейміз,

Қанатпен оң жақ, сол жаққа.

1+1, 1+1,

Қолды жанға ұстаңдар,

Бір-біріңе қараңдар,

2+2, 2+2

Түссін қолдар төменге,

Отыра қал бір демде.


«Гүлмен тілек» әдісі бойынша топқа біріктіру.


(Оқушылар бір-бір гүлдердің саны бойынша бейнеленген суреттерді алып бір-біріне тілек тілейді. Сол гүлдері бойынша оқушыларды 3- шағын топқа біріктіремін)


Оқушылар бір-біріне кулімсіре қарап жаттығуны орындайды










Гүлдің суреттері, қима қағаздар.










Сабақ ортасы

7 минут.




























4минут.

























4 минут.





















4минут.






















2минут.
















5 минут.




Тақырыпты ашу:

Білім алушылардың ойлау қабилетін арттыру мақсатында «Алтын сұрақ » әдісі арқылы өткен сабақпен жаңа сабақты ұштастыра отырып бүгінгі сабағымның тақырыбын ашамын

(Ө) №1 тапсырма. «Қарқынды» тәсіл Оқушылардың білім білік дағдысын қалыптастыру мақсатында «Кім шапшаң» әдісі арқылы


Суреттегі қайсысы жұбымен жұр? Тез табамыз.

Суретте 2 қарлығаш, 2 қонжық, 2 елік, 2 саңырауқұлақ бар.

Жарайсыңдар!

-Неге бұл бұлар екеуден жүр?

Бүгінгі сабақпен қандай байланысы бар?



Демек, бүгінгі өтетін сабағымыздың тақырыбы 2 саны және цифры.


Екі саны сандық сәуледе бір санынан кейін тұрады.

Дескриптор:

  • Суреттегі зат атауларын біледі;

  • Бірдей заттарды табады;

  • Екі санын сандық сәуледен көрсетеді;


Қ.Б. Оқушыларды алға ілгерлету мақсатында «Ұш шапалақ »әдісі арқылы бағалаймын


(Ж) №2 тапсырма. «Тапсырма тәсіл»

Оқушылардың өз жұмысын жазбаша және ауызша түрде тапсырмаларды орындау және «Рөлдік жұмыс» әдісі арқылы сүреттен екі бірдей затты тап



Дескриптор:

  • Суреттегі бірдей екі затты табады;

  • Қосу кезінде «+» белгісін қолданады;

  • Азайту кезінде «-» белгісін қолданады;


Қ.Б. білім алушыларды жоғарыға көтеру мақсатында «Жұлдызша жинау » әдісі арқылы бағалаймын




(Ө) №3 тапсырма. (МК) « Нәтиже тәсіл»

Білім алушылардың таным қажеттілігін арттыру мақсатында

Имитациялық ойындар ” әдісі бойынша өз бетімен сүретте қандай заттар бейнеленгенін санайды және салыстырады



Дескриптор:

  • Заттардағы санын анықтайды;

  • Заттарды санайды

  • Заттарды салыстырады;


Қ.Б. білім алушыларды алға ынталандыру мақсатында «Жұлдызша жинау »әдісі арқылы бағалаймын.

Сергіту сәті

Орманда кірпі келеді,

Саңырауқұлақ тереді.

Кездесті, міне, керегі:

Екеуіқайыңастынан.

Біреуітерекқасынан.

Қаншаоларболмақесепте,

Тоқылғансалсасебетке?





Интербелсенді тақта.

































Оқулық,

сурет































Оқулық.

Сурет



«Ұш шапалақ »әдісі



















Интербелсенді тақта













Сурет







«Жұлдызша жинау » әдісі













сурет























Жұмыс дәптері

Сабақтың соңы

3 минут

Кері байланыс:




Сурет

Саралау – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Үлгерімі төмен оқушыларға қандай тапсырмаларды қоюды жоспарлап отырсыз?

Сандық сәуленің көмегімен 2 санын көрсет.

Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

  1. Берілген тапсырмаларды түрлі тәсілдермен орында.

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?


Бағалау критерий

Тапсырма

Дескриптор

Ұпай



1.Сандардың натурал сандарқатарындағыорнын анықтайды.



1 (Ө) «Кім шапшаң» әдісі.

Суреттегі қайсысы жұбымен жұр? Тез табамыз.


Дескриптор: Суреттегі зат атауларын біледі;

-Бірдей заттарды табады;

-Екі санын сандық сәуледен көрсетеді;



Жағымды сөздермен мадақтаймын:

бәрекелде, өте жақсы,

жарайсын.


2.10 көлемінде тура жәнекерібағыттасанайды.




(Ж) №2 тапсырма. «Рөлдік жұмыс»

әдісі








Дескриптор:

-Суреттегі бірдей екі затты табады;

-Қосу кезінде «+» белгісін қолда-

нады;

-Азайту кезінде «-» белгісін қолданады;


3. 10 көле-міндегісан-дардыжазадыжәнесалыс-тырады.

Ө) №4 тапсырма. (МК) Имитация

лық ойын

дар ” әдісі.


Дескриптор:

-Заттардағы санын анықтайды;

-Заттарды салыстырады;











Бағалау парақшалары.

Сабақ бойынша рефлексия


Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?




Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз


Жалпы баға Келер шақпен жазамыз.


Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)?

1: Имитациялық ойын әдісі

2:Рөлдік жұмыс әдісі

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

2:Жұмыс дәптеріндегі тапсырмалармен жұмыс.

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
2 саны және цифры.

Автор: Ниязова Барно

Дата: 05.09.2019

Номер свидетельства: 519135
