kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Тәрбие жұмысы. "Өнер іздеген әсер".

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың тақырыбы:Өнер іздеген әсер.
Мақсаты:Оқушыларға оқушылардың білімін дамыту,иккмеділігін,іскерлігін,шеберлігін, қалыптастырып,эстетикалық  тәрбие беру.
Сабақтың түрі:сайыс сабақ.
Сабақтың әдісі:сұрақ-жауап.
Сабақтың формасы:ұйымдық,жеке.
Көрнекілік:суреттер,кестелер.
Пәнаралық байлныс:математика,сызу.
                     Сабақтың барысы
І.Ұйымдастырк кезеңі
ІІ.Жаңа сабақ жоспары.

1.Таныстыру
2.Таза мінсіз асыл сөз ой түбінде жатады.(қол тігістерін қайталау).
3.Дөңгелек анкета.
4.Математикалық ойын.
5.Тапқырлық «мата тану».
6.Өнер.
7.Қауіпсіздік ережесі.
    Жүргізуші
Асыл сөздің ұстазы
Ақын болар ұрпақтың,
Өнер,білім,өрнекке
Жақын болар ұрпақтың
Шебер болар ұрпақсың,
Тұла бойы  тұрған бір
Өнер болар ұрпақсың!-деген өлең жолдарымен сайысымызды бастаймыз.
І.Бөлім.Таныстыру.
Өнер қуып сайыскерлер өтер деймін.
Бір басына өнері жетсе деймін,
Бәске түскен сайыскерлер кезектеп
Таныстырып өздерін өтсе дейін.
ІІ. «Таза мінсіз асыл сөз,орй түбінде жатады»
Оқушылар тігіс суреттері салынған  каоточкалар таратылып,мынадай жұмыстар орындалады.
а)Тігіс түрлері матағатігілуі.
ә)Жұмыстың қалай және қандай  қолданылатынын  жазып,айтып беру.
Домбырасыз ән қайда деп ортаға «Кеңес күйі»тартылады.
ІІІ бөлім. «Оқу-білім азығы,білім-ырыс қазығы»
Дөңгелек анкета.
Қазіргі замандағы тігін  машинасына  дейінгі оның шығу тарихына тоқталып кетейік.Мына кестеде жылдар  берілген.Осы жылдарда әрбір шебер адамдар өз тігін машиаларын шығарып,жобалар ұсынған.
Оларп кімдер және қандай тігін машинасын ойлап тапқан?
Тігін машианың шығу тарихы
Дөңгелек анкетаның жауабы:
1.15 ғ-Л.Винчи.
2.1755-К.Венталь қол тігіс жүргізілетін машина.
3.1870 ж-Зингер фирмасы  дүниеге келді.
ІV. «Математикалық бөлім»
Көлденең және тігінен сандар арқылы әріптерді  жазып,қосып сөйлем шығару.Сөйлемдерді  қосқанда  мақалдың шешуі табылады.
Жауабы:Ас-адамның арқауы.
V.Өнер (ою ойып алу) «Кім бірінші»
Сегіз қырлы,бір сырлы
Біздің балдар өнерлі
Саусақтары майысып
Ою сынды өнерді,
Қошқар мүйіз,қос мүйіз
Бота мойын,қармақта,
Осы оюды балдырамыз
Қай бұйымға арнапты  
    Бұл бөлімде оқушының оюдың  сурет салғанша,біз келесі бөлімімізді бастай  берйік:
VІ. Тапқырлық «Маттану» тақырыбы бойынша 7 сөзді табу.Тапқан сөздерді балл қою керек,әрбір тордағы әріптер үзілмей  бір-бірімен байланысуы керек.
Жауабы:Мақта,зингер,ине,жіп,тігіс,көктеу.
VІІ.Қауіпсіздікережесін еске түсіру.
Берілген суреттер қалташаларға дұрыс салынған ба?
1,2,3,4 деп қағаздар белгілеп аласыңдар.
Мұғалімнің қорытынды сөзі:
Бүгін технология пәнінен алған білімдерді сынға салдыңыздар.Үлкен сынақтан  өттіңдер,бір-біріңізді бәсекелесіп,ой жылдамдықтарыңды көрсетіңдер,біліммен сайысып және қазылар  алқасына рахмет!
«Білім –асыл қазыналы сандық,
Оны ашатын кілт-еңбек»-деген П.Буастың сөзімен сабағымызды аяқтаймыз.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Тәрбие жұмысы. "Өнер іздеген әсер".»

Сабақтың тақырыбы:Өнер іздеген әсер.
Мақсаты:Оқушыларға оқушылардың білімін дамыту,иккмеділігін,іскерлігін,шеберлігін, қалыптастырып,эстетикалық тәрбие беру.
Сабақтың түрі:сайыс сабақ.
Сабақтың әдісі:сұрақ-жауап.
Сабақтың формасы:ұйымдық,жеке.
Көрнекілік:суреттер,кестелер.
Пәнаралық байлныс:математика,сызу.
Сабақтың барысы
І.Ұйымдастырк кезеңі
ІІ.Жаңа сабақ жоспары.
1.Таныстыру
2.Таза мінсіз асыл сөз ой түбінде жатады.(қол тігістерін қайталау).
3.Дөңгелек анкета.
4.Математикалық ойын.
5.Тапқырлық «мата тану».
6.Өнер.
7.Қауіпсіздік ережесі.
Жүргізуші
Асыл сөздің ұстазы
Ақын болар ұрпақтың,
Өнер,білім,өрнекке
Жақын болар ұрпақтың
Шебер болар ұрпақсың ,
Тұла бойы тұрған бір
Өнер болар ұрпақсың!-деген өлең жолдарымен сайысымызды бастаймыз.
І.Бөлім.Таныстыру.
Өнер қуып сайыскерлер өтер деймін.
Бір басына өнері жетсе деймін,
Бәске түскен сайыскерлер кезектеп
Таныстырып өздерін өтсе дейін.
ІІ. «Таза мінсіз асыл сөз,орй түбінде жатады»
Оқушылар тігіс суреттері салынған каоточкалар таратылып,мынадай жұмыстар орындалады.
а)Тігіс түрлері матағатігілуі.
ә)Жұмыстың қалай және қандай қолданылатынын жазып,айтып беру.
Домбырасыз ән қайда деп ортаға «Кеңес күйі»тартылады.
ІІІ бөлім. «Оқу-білім азығы,білім-ырыс қазығы»
Дөңгелек анкета.
Қазіргі замандағы тігін машинасына дейінгі оның шығу тарихына тоқталып кетейік.Мына кестеде жылдар берілген.Осы жылдарда әрбір шебер адамдар өз тігін машиаларын шығарып,жобалар ұсынған.
Оларп кімдер және қандай тігін машинасын ойлап тапқан?
Тігін машианың шығу тарихы
Дөңгелек анкетаның жауабы:
1.15 ғ-Л.Винчи.
2.1755-К.Венталь қол тігіс жүргізілетін машина.
3.1870 ж-Зингер фирмасы дүниеге келді.
ІV. «Математикалық бөлім»
Көлденең және тігінен сандар арқылы әріптерді жазып,қосып сөйлем шығару.Сөйлемдерді қосқанда мақалдың шешуі табылады.
Жауабы:Ас-адамның арқауы.
V.Өнер (ою ойып алу) «Кім бірінші»
Сегіз қырлы,бір сырлы
Біздің балдар өнерлі
Саусақтары майысып
Ою сынды өнерді,
Қошқар мүйіз,қос мүйіз
Бота мойын,қармақта,
Осы оюды балдырамыз
Қай бұйымға арнапты
Бұл бөлімде оқушының оюдың сурет салғанша ,біз келесі бөлімімізді бастай берйік:
VІ. Тапқырлық «Маттану» тақырыбы бойынша 7 сөзді табу.Тапқан сөздерді балл қою керек,әрбір тордағы әріптер үзілмей бір-бірімен байланысуы керек.
Жауабы:Мақта,зингер,ине,жіп,тігіс,көктеу.
VІІ.Қауіпсіздікережесін еске түсіру.
Берілген суреттер қалташаларға дұрыс салынған ба?
1,2,3,4 деп қағаздар белгілеп аласыңдар.
Мұғалімнің қорытынды сөзі:
Бүгін технология пәнінен алған білімдерді сынға салдыңыздар.Үлкен сынақтан өттіңдер,бір-біріңізді бәсекелесіп,ой жылдамдықтарыңды көрсетіңдер,біліммен сайысып және қазылар алқасына рахмет!
«Білім –асыл қазыналы сандық,
Оны ашатын кілт-еңбек»-деген П.Буастың сөзімен сабағымызды аяқтаймыз.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Мероприятия

Целевая аудитория: 4 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Тәрбие жұмысы. "Өнер іздеген әсер".

Автор: Жаксылыкова Жадыра Егисовна

Дата: 11.10.2017

Номер свидетельства: 431963
