| Мектеп: 26 ЖОББМ |
Күні : | Мұғалімнің есімі:Кудайбергенова Жанар Серикккалиевна |
Сынып: 1 "А" | Қатысқандар саны: 1 | Қатыспағандар саны:0 |
Сабақ тақырыбы | Ережелер аймағы |
Оқу арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты(оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.1.2.2 Мектептегі функционалды аймақтардың орналасқан жерін анықтау |
Сабақ мақсаты: | Барлық оқушылар: жаяу жүргінші және жолдағы қауіпсіздік ережелері туралы біледі |
| Оқушылардың басым бөлігі: мектептегі функционалды аймақтардың орналасқан жерлерін анықтайды |
| Кейбір оқушылар: алған білімді тәжірибеде қолданады |
Ойлау деңгейлері | Білу,түсіну,қолдану |
Бағалау критерийлері | 1.Жаяу жүргінші туралы біледі 2. Мектептегі функционалды аймақтардың орналасқан жерін анықтайды |
Пәнаралық байланыс | музыка( ширату жаттығулары),математика (бағдаршам көзі) |
Тілдік мақсат: | Мектепке баратын жолдағы қауіпсіздік ережесіндегі кейбір сөздерді 3 тілде үйрету: үй - дом - house; Мектеп - школа - school; қауіпсіздік – безопасность – safety; жаяу жүргінші – пешеход – pedestrian; бағдаршам – светофор – traffic light. |
Құндылықтарды дарыту | Оқушылардың бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу |
Ресурстар: | Бағдаршам макеті, жол қозғалысы белгілері-тақташалар, зебра А4 форматы, жол суреті А4 форматы, жаяу жүргінші өтпесінің суреті. |
АКТ-ны қолдану дағдылары | Бейнежазбалар "Мектепке баратын жол "аудиожазбалар "Абайла,балақай!" |
Бастапқы білім | 1.1.2.1 Мектептің адам өміріндегі маңыздылығын түсіну |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы | Мұғалімнің көрсетілімі (М.К): Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! Күнге қарап күлімсіреңдер! Өте жақсы! Қай көше,қай қалаға барсаңыз да, Қай ақыл өлшеміне салсаңыз да, Жол жүру ережесі – заңды тәртіп Ол ортақ – үлкен-кіші баршамызға! Топқа бөлу: Жұмбақ: Бір көзім “кідір” дейді, Бір көзім “жүгір” дейді, Бір көзім “абайла” дейді.(бағдаршам) -Балалар,бағдаршамның неше көзі бар екен? (3) Жарайсыңдар! Бәрекелді! Ітоп " Қызылдар "тобы ІІ топ" Сарылар "тобы ІІІ топ "Жасылдар "тобы | Күн суреті Бағдаршам макеті Жол суреті |
Сабақтың ортасы Білу.Түсіну Түсіну.Қолдану | Менің бағытым Үй тапсырмасын тексеру: А Ө.Ж Менің мектебім қандай? "Ине-жіп" әдісі Қ.Б Жаяу жүретін адамды жаяу жүргінші деп атайды. Ол жолда қауіпсіздік ережелерін сақтауы тиіс. Оның көмекшісі – бағдаршам. Оқушылар, бұл сөз «жаяу жүру» деген мағынаны білдіреді, «бағдаршам» деген сөз «бағдар» (бағыт) және «шам» (бағытты көрсететін шам) деген сөздерден тұрады. Бұл жағдайда сөздерді құрамы бойынша талдау оқушыларға есте жақсы сақтауға мүмкіндік береді. М.Т "Мектепке баратын жол" видеожазба "Суреттер сөйлейді "ойыны Т.Ж Т.Б Барлық оқушылар берілген суретпен жұмыс жасайды Қ.Б Суреттерді ең көп сөйлеген оқушыға тиындар үлестіреді "Қандай функционалды аймақты атайсың? Т.Ж Дескриптор: 1.Білім алушы суретте кім бейнеленгенін айтады 1 2.Бағдаршамда қандай түс жанып тұрғанын біледі 1 3.Бұзылған ережені айтады 1 4.Функционалды аймақтарды атайды 1 Гүл күлтелерін тарату Қ.Б 4 балл Өте жақсы! 3 балл Жақсы! 2 балл Қанағаттанарлық! 1балл Саған әлі ойлану керек! | Видеожазбалар "Абайла,балақай!" Зебра А4 Жол суреті Гүл күлтелері |
Сергіту сәті | Ширату жаттығулары: "Бала ,бала -балапан" әуеніне билету | "Бала,бала,балапан "музыка |
| "Сұрақты қағып ал" әдісі конверттегі сұрақтарды қағып ал Зертте (дарынды балалармен жұмыс) А Ө.Ж Оқушыларға зебра мен көшедегі ала жолақ суретін көрсету. «Зебра мен жолдың қандай ұқсастықтары бар?» «Жаяу жүргінші өтпесі неліктен жолақ етіп жасаған?» деген сұрақты талқылау. Адам баласы барынша қауіпсіз болуы үшін барлық жағдайдың жасалғаны туралы деген қорытындыға келу. Жауабы: Жаяу жүргіншілер өтпесі жүргізушіге де, жаяу жүргіншіге де анық көрінуі үшін жолақ етіп жасалған. Қ.Б Ө.Б | Конверт Зебра мен жолдың суреттері |
Сабақтың соңы | Кері байланыс | |
Қосымша мәліметтер: | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік |
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Жаяу өткінші өтпесін бейнелеп,сұрақтарға мейлінше жауап беруге тырысады. Сабаққа қызығушылығы артады | Топты бағалау Өзін-өзі бағалау жүзеге асады Мадақтау сөздер: Жарайсың! Өте жақсы! Смайликтер арқылы Гүл күлтелерін тарату Тиындар үлестіру | Жол қауіпсіздік ережесімен танысады Топпен жұмыс жасайды Ширату жаттығуларында дене жаттығуларын сақтайды |