kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Сабақтың тақырыбы: "Опера өнері"

Нажмите, чтобы узнать подробности

классикалық музыкажанрлары мен түрлерін анықтау.Әр түрлі стильдегі жанрдағы әндердің орындау түрлерін салыстыру.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Сабақтың тақырыбы: "Опера өнері"»

Аа

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Классикалық музыканың үздік туындылары

Мектеп: Батурин ЖОББМ

Мұғалімнің аты-жөні:Гумаров З.Г

Күні: 24.09.2019 6 «А»

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:


Сабақ тақырыбы

Опера өнері


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.1.2.1 – классикалық музыка жанрлары мен түрлерін анықтау;6.1.3.1 – әуеннің көңіл-күйі мен көркем бейнесін жеткізе отырып, екі дауыспен,немесе канон элементтерін қолдана отырып, әртүрлі стильдегі және жанрдағы әндерді орындау;6.1.3.2 – әртүрлі стильдегі және жанрдағы әндердің орындау түрлерін салыстыру;


Сабақ мақсаттары

Тыңдаған музыкалық шығарманы талдап және өнердің түрлері, стилі және жанрларын, сонымен қатар, өнердің өзге түрлерімен байланысын анықтайды, өнердің өзге түрлерімен байланысын анықтау.


Бағалау критерийлері

1.Әуенді тыңдайды.

2.Музыканың жанрларын анықтайды.

3.Музыкалық дыбыстарды ажыратады.


Тілдік мақсаттар

Оқушылар: Музыканы талдай және тыңдалған музыкалық шығарма туралы пікірін айта білулері керек. Талқылауға арналған сұрақтар:

 Опера деген не?

 Қандай музыкалық шығармаларын білесіңдер?

 Тыңдалған әуеннен қандай әсер алдыңдар?


Құндылықтардыдарыту

«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы негізінде бірлесе отырып жұмыс жасауға үйрету.


Пәнаралық байланыстар

Әдебиет


Бастапқы білім

Опера туралы бөлімді бастаған уақыттан біледі.


Сабақ барысы



Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы 3 минут

1.Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Айна» тренингі.Оқушылар екі қатарға бөлініп, бір-біріне жақсылап қарап алады. Сонан соң бір-біріне теріс айналып тұрып, үстеріндегі немесе шаштарындағы бір затты қозғап қояды. Қайта қарағанда бір-біріндегі өзгерісті табу керек. Топқа бөлу (санау арқылы)

2. Өткен сабаққа шолу жасау «Миға шабуыл»

1. Симфониялық музыка дегеніміз не?

2.Симфониялық музыканы жазған кімдер?

«Айна тренинг»

Сабақтың ортасы 7 минут















10 минут









5 минут











10 минут

1-тапсырма.Ұж. Тыңдау және талдау. Опера туралы видеоролик. МК. 1-тапсырманы орындау үшін оқушыларға опера туралы видеороликті қарап, талдауды ұсынамын. Операның шығу тарихымен таныстырып, сонымен қатар, либретто, увертюра, ария, речетатив, т.б анықтама беру. «Әйгілі опералар», «Опера театрлары және опера орындаушылары» тақырыбына мәліметтер беру.. Талдау.

 Опера дегеніміз не?

 Операда ең басты болып не саналады?

 Симфониялық оркестрдің операдағы рөлі қандай?

 Сіз қандай атақты опералар және опера театрларын білесіз?Дескриптор:1.Опера туралы танысады.2.Сұрақтарға жауап береді.Қалыптастырушы бағалау. «Бас бармақ.» 2- тапсырмаТыңдау және талдау. Дж. Верди «Травиата», П.И. Чайковскийдің «Евгений Онегин», " М. Тулебаевтің « Біржан – Сара» операларынан үзінді тыңдау. Оперларды салыстырып, сұрақтарға жауап беріп, дәлелдеу.

 Ұқсастықтары мен айырмашылықтары неде?

 Операда сол елдің ұлттық әуендері естіледі ме? Неге?

Дескриптор:

 Опералардан үзінді тыңдап, салыстырады;

 Сұрақтарға жауап береді.Қалыптстырушы бағалау. «Үш шапалақ»

3- тапсырма. Әңгіме.Жеке жұмыс 3-тапсырманы орындау үшін дауыстар түрлерін таныстыру бойынша әңгіме жүргізу. Олардың атауы мен бояуын, балалар дауысының бөлінуін түсіндіру.

 Дауыстардың қандай түрлерін білесіз?

 Дауыстардың қандай түрлерін естідіңіз?

 Олар қалай аталады?Сіздің дауысыңыз қандай түрге жатады деп ойлайсыз?

Дескриптор:Дауыс түрлерін біледі.Сұрақтарға жауап береді.ҚБ.Мадақтау

4-тапсырма.Орындау. Топтық жұмыс. Сыныпты екі топқа бөлу.М. Тулебаевтің "Біржан - Сара" операсынан хор үзіндісін тыңдап, үйрену. Оны сыныпта канон түрінде орындау. Орындау барысында көркем бейнесі мен мәнезін жеткізуге тырысу. Сұрақтарға жауап беріңіз:

 Ән не туралы орындалады?

 Әннің мінезі қандай? Кері байланыс:

 Әннің көңіл-күйін жеткізе алдыңыз ба?

 Канонмен орындай алдыңыз ба?Нені жетілдіру керек деп ойлайсыз?

Гарри Бардин - Пиф-паф, ой-ой-ой! (опера)| Garri Bardin - Pow! Pow!

Деректі фильмД.Верди "Травиата" М. Тулебаев "Біржан - Сара". П.И. Чайковский "Евгений Онегин"













Аудиожазба.

Сабақтың соңы 5 минут

Үйге тапсырма: Опера өнері туралы іздену

Рефлексия. Ауызша жауап береді.Сабақта маған не пайдалы болды?Сабақта маған не қызықты болды?Сабақта маған не қиын болды?








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Музыка

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
Сабақтың тақырыбы: "Опера өнері"

Автор: Гумаров Замир Гиссатдинович

Дата: 06.06.2019

Номер свидетельства: 513710
