оқушылардың білім деңгейін көтеру. Сольфеджио пәнәне қызығушылығын арттыру.
Просмотр содержимого документа
«“Ля b мажор тональдігі”»
Тақырыбы: “Ля b мажор тональдігі”
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушылардың теориялық білім деңгейін кеңейте отырып, сольфеджио пәніне қызығушылығын ояту.
Дамытушылық: Аккордтар үндестігін дұрыс құрау, әр дауыс биіктігін таза, эмоциялық сезіммен айта білу.
Тәрбиелілік мақсаты: Интеллектуалдық және танымдық бірліктер мен дағдыларды жетілдіру.
Сабақтың көрнекілігі: Слайд, ноталар, буклеттер.
Пәнаралық байланыс: Домбыра, қобыз сабақтары.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлемдесу, оқушыларды тексеру, өтетін сабаққа дайындау, көңіл күйлерін көтеру.
ІІ. Өткен сабақты қайталау:
1. Вокалды интонациялық жаттығулар:
Ми мажор тональділігін айту
Тұрақсыз сатыларды тұрақты сатыға бағындыру
Секвенция айту осы тональділікте
T-S-D-T аккордтар айту
До мажор гаммасын қос дауыста айту
Халық күйі “Ақ боран” 4 такт
2. Ырғақты жаттығулар:
Оқушылар музыкалық өлшемді өздері табады
Буындармен шапалақтау: та, ти-ти, ти-ли.
3. Есту- ажырату:
Интервалдар, аккордтар, минор сазы(үш түрі)
ІІІ. Жаңа тақырып: Ля b мажор
Кілттегі белгілерді түсіндіру (тақтамен жұмыс)
Гамма, секвенция осы тональділікте айту
Парақтан оқу №107
Т53-S64-D6-T53 аккордтар құрау
ІІІ, VII k2 құрау, айту
Диктант №33 өткен тональділікке байланысты.
IV. Жаңа сабақты бекіту:
“Жорға” ойынымен өткен тақырыпты қайталау.
“Жорға” деген сөздің мағынасын түсіндіру
“Жорға” өте әдемі шабыстың бір түрі, әрине барлық ат шаба алады соның ішіндегі жүйрігі.
Қандай гамманы өттік?
Кілт түбінде неше белгі бар?
Бемольдің реттік номері ?
Ля b мажордың тұрақты дыбыстарын ата?
Диездің реттік номерін ата?
V. Үйге тапсырма:
Өткен гамманы, секвенция, интервал, аккордтар айту.
Диктант жаттау.
VI. Оқушыларды бағалау:
Оқушылар смайликтер арқылы өз өздерін бағалау.
Сабақ аяқталды, назарларыңызға рахмет!