Күні:07.09.17ж | Мектеп: Пенжім орта мектебі Мұғалім: тугамбаева А.Б |
Сынып: 6А (математика) | Қатысқандар: Қатыспағандар: |
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.2А бөлім: Жай бөлшектерге амалдарқолдану |
Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектерді қосу және азайту |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 5.1.2.17 бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау |
Сабақтыңмақсаты | Барлық оқушы: - бөлімдерібірдейбөлшектердіқосужәнеазайтуалгоритмінбіледі; Көп оқушы: - жайбөлшектерменарифметикалықамалдарорындайалады; Кейбір оқушы: -жайбөлшектері бар мәтінсептердішығараалады; |
Бағалаукритерийі | 5.1.2.17Дағдылар:Білу және түсіну.Техника -ұсынылған бөлшектерден бөлімдері бірдей бөлшектерді бөліп ала алады - оны жазба түрінде немесе ауызша түсіндірмелермен негіздеп, өз таңдауын дәлелдейді - бөлшектердің барлық элементтерін дұрыс көрсетеді - бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды біледі Оқушылар мақсатқа жетті, егер: Бөлімдері бірдей жай бөлшектерге қосу және азайту амалдарын орындай алса. |
Тілдікмақсаттар | Тілдікмақсат: Оқушылар: - бөлшектерді салыстыруды түсіндіреді; - жай бөлшектерге арифметикалық амалдар қолдану алгоритмін түсіндіре алады; - белгілі және белгісіз шамаларды сипаттай отырып, мәтін есептердің шешімдерін түсіндіре алады; Пәнге қатысты лексика және терминология: - бөлімдері бірдей бөлшектер - жай бөлшектерді қосу және азайту; - арифметикалық амалдар алгоритмі; - берілген санға кері сан; - өзара кері сандар; Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: - бөлімдері бірдей екі бөлшекті қосу (азайту) үшін ,... керек; |
Құндылықтарға баулу | ынтымақтастық; еңбек пен шығармашылық; ашықтық; |
Пәнаралықбайланыс | Бейнелеу, информатика |
АКТ қолданудағдылары | |
Тақырып бойынша алдыңғы білім | Сандардыңеңкішіортақеселігінбілу, жайбөлшекті, дұрысжәнебұрысбөлшектердібілу. |
Сабақбарысы |
Сабақтыңкезеңдері | Сабақтаорындалатын іс-әрекеттер | Оқытуресурстары |
Сабақтың басы | І. Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу.Оқушыларды түгендеу.Топқа бөлу. Олардың назарын сабаққа аудару: ІІ.Үйге берілген тапсырманы тексеру: Оқушылардың табиғатта, өмірде кездесетін жай бөлшектерге келтірген мысалдарын талдау, олардың бөлімдері бірдей, бөлімдері әртүрлі бөлшектерін ажырату. Оқушылардың түсінбеген сұрақтарын, шығара алмаған есептерін талдау. | |
Сабақтыңортасы | І. Топтарға тапсырма: Әр топ бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қосу және азайтуға мысалдар келтіру және басқа топтың жұмыстарын тексеру. Қалыптастырушы бағалау: «Бағдаршам» әдісі ІІ. Жұптық жұмыс № 45, 46, 51, 58, 59 ІІІ. Жеке жұмыс № 47, 48, 50, 53 Бағалау критерийлері: -Жай бөлшектерді біледі және амалдар қолдана аладыДискрепторлар: Бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қосады, азайтады. Бөлімдері әртүрлі бөлшектерді азайтады, қосады. Жай бөлшектерді ондық бөлшекке келиіреді | |
Сабақтың соңы | Сабақтыбекіту Рефлекция Не білдік? | Не үйрендік? | Нені білгім келеді? | | | | Не білдік? Не үйрендік? Нені білгім келеді? деген сұрақтарға жауап алу. Үй жұмысы: № 52 |
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сізоқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
|
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттарын емес оқу мақсаттары шынайы, қол жетімд іболды ма? Барлы оқушылар оқу мақсатына қол жеткіздіме? | Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |