5 сынып Сабақ №96 Күні: Мүғалімі: Тексерген: |
Тақырыбы | Жай бөлшектерді қосу және азайту |
Сілтемелер | Күнтізбелік жоспар, стандарт, Кембридж жобасы |
Мақсаты | Оқушылардың жай бөлшектерді қосу және азайту дағдыларын арттыру |
Күтілетін нәтиже | Оқушылар бөлімдері бірдей және әртүрлі бөлшектерді және аралас сандарды азайтады, қосады . |
Негізгі ұғымдар | Аралас сан, бөлімдері бірдей, әртүрлі бөлшектер |
| Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті |
Ұйымдастыру кезеңі | Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Оқушылар қалай демалғаны туралы екі шындық және бір өтірік айту керек | Шеңберге тұрып өздерінің демалысы туралы әңгіме құрайды |
Сабақтың мақсаты мен міндеттерін айқындау | Ия, балалар, бүгін біз жай бөлшектерді қосу және азайтуға есептер шығарамыз |
|
Миға шабуыл | Үлес дегеніміз не? Бөлшектің элементтерін ата. Бөлшектің қандай түрлерін білесіңдер? Аралас санды қалай бұрыс бөлшекке айландырамыз? |
Сұрақтарға жауап береді |
Сәйкесін тап | | Оқушылар сәйкестерін табады |
Графикалық диктант | Өзара тең бөліктер үлес деп аталады. бөлшектері қысқарылмайтын бөлшектер. Бөлшек сызығының астында бөлшектің алымы жазылады 15 минут сағаттың бөлігі Дұрыс бөлшек координаталық сәуледе 1 санының оң жағында орналасады. Дұрыс бөлшектің алымы бөлімінен кіші. бөлшегі дұрыс бөлшек Бұрыс бөлшек 1-ге тең немесе бірден үлкен бөлшегі координаталық сәуледе бөлшегінің оң жағында орналасады. Дұрыс бөлшекті аралас сан түрінде жазуға болады. |
Сергіту сәті | Іс-қимыл көрсетіп тұрады және балалар үшке дейін санайды қазақша,орысша , ағылш | Оқушылар жаттығу жасайды және санауды жалғастырады(1 мин) |
Компьютерде тапсырмалар орындау | Қосуға және азайтуға тапсырмалар орындау | Оқушылар тапсырмаларды орындайды |
Қатесін тап | 2) 4) |
Өз ойларын ортаға салады |
Ой сергіту | 5 кондитер 5 пирогты 5 сағатта дайындаса, 10 кондитер 10 сағатта неше пирог дайындайды? |
Шығармашылық жұмыс | у-тің қандай мәндерінде теңсіздік орындалады: | |
Оценивание для обучения | Ия, балалар, бүгінгі сабақта не ұнады? Алдағы уақытта неге әлі де назар аудару керекпіз? |
Өз ойларын ортаға салады |
Үй жұмысы | Комментарий арқылы | |
Бағалау | Бағалау парақтары арқылы | Топ басшылары әр сабақ бөлімі бойынша бағалайды |
Рефлексия. Қорытындылау | Сабаққа қойылған мақсатқа жеттік па? Нені үйрендік? Нені білгіміз келеді? | |
Сабаққа рахмет!!! |