Жай бөлшектерді бөлу презентация
Просмотр содержимого документа
«Жай бөлшектерді бөлу»
Математика пәні мұғалімі: Тундыбаева А.А
Сабақтың мақсаты:
- Жай бөлшектерді бөлу амалын орындай білуге үйрету, ережені айта білу дағдысын қалыптастыру.
- Оқушылардың логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру.Белсенділіктерін арттыру , оқушылардың пәнге деген қызығушылығын дамыту.
- Оқуға саналы сезімге ,жауапкершілікке өз бетінше еңбектенуге тәрбиелеу.Тез ойлап , тез қорытуға және сөйлеу мәнеріне тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Жаңа білім беру сабағы
Сабақтың әдісі: баяндау ,әңгімелесе отырып түсіндіру,есептер шығару , сұрақ –жауап.
Сабақтың көрнекілігі: Интерактивтік тақта, слайдтар
Сабақтың барысы:
1 .Ұйымдастыру бөлімі.
2.Сабақтың барысымен таныстыру.
3. Қайталау сұрақтары.
4. Жаңа сабақ түсіндіру.
5.Жаттығу жұмыстары. А , В деңгейінің тапсырмалары.
6. Тест тапсырмалары
7.Үйге тапсырма.
8.Бағалау.
Қайталау тапсыр
малары
Аққулар барлық құстардың қандай бөлігін құрайды?
Қара аттар барлық аттардың қандай бөлігін құрайды?
Айдардың 10 қадамы 9 м-ге тең, ал Саматтың 20 қадамы 17 м. Кімнің қадамы қысқа, Айдардыкі ме, әлде Саматтікі ме ?
Айдар
10 қадам
9 м
Г.В. Дорофеев, Л.Г. Петерсон, 5 класс (часть 2). № 153 (1).
Самат
20 қадам
17 м
9 м
4 м
9м тақтайдан 4 м кесіп алынды.
Тақтайдың қандай бөлігі кесіліп алынды?
Математика 5 класс. Н.Я.Виленкин. № 934.
Қандай бөлігі қалды?
8
4 км
4 км
4 км
4 км
4 км
Жолдың ұзындығы 20 км. Жолдың -ін
асфальттады. Неше километр жолды асфальттады?
Неше километр жолды асфальттау қажет?
1) 20:5=4(км)
2) 4*2=8(км)
Математика 5 класс. Н.Я.Виленкин. № 877.
20 км
9
Ұзындығы 2м 50 см м а та сатып алып, оның
бөлігінен қуыршаққа көйлек
тікті.
Көйлекке неше
сантиметр мата кетті?
Математика 5 класс. Н.Я.Виленкин. № 865.
10
Жаңа тақырып:
Есептер шығару.
Оқулықпен жұмыс: Ауызша №795, 796
Сыныпта: №794, 799, 808(1 ), 819(1)
Үйге: №800, №809(2,4)
Жауаптары:
Сабақ аяқталды