Үшбұрышпен және оның түрлері туралы білімдерін кеңейту.Үшбұрыштарға биіктік, биссектриса, медиана жүргізе білуге дағдыландыру, үшбұрыштың түрлерін ажырата білуге осы тақырыптарға берілген есептерді шығара білуге үйрету
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Үшбұрыштың түрлері»
Сабақ жоспары
Пәні: геометрия
Сыныбы: 7 «А».
Сабақтың тақырыбы:. Үшбұрыш және оның түрлері
Мақсаты: Үшбұрышпен және оның түрлері туралы білімдерін кеңейту.Үшбұрыштарға биіктік, биссектриса, медиана жүргізе білуге дағдыландыру, үшбұрыштың түрлерін ажырата білуге осы тақырыптарға берілген есептерді шығара білуге үйрету.
Әдіс-тәсілдер: топтық жұмыс, диалогтік оқыту, АКТ қолдану, семантикалық карта толтыру.
Мұғалім нәтижесі:Оқушыға бағыт-бағдар беру, сыни ойлауға үйрету, бағалаудың тиімді түрлерін қолдану.
Оқушы нәтижесі: Оқушылар топпен ынтымақтаса жұмыс жасайды, сыни ойлауы дамиды, өздерін өздері бағалайды.
Сабақтың барысы
І. Ұйымдастыру кезеңі ( 3мин )
Сабақты оқушылармен амандасып, көңіл-күйлерін сұраудан бастау. Әрі қарай қағаз қиындыларына «медиана», «биіктік», «биссектриса» деп жазып ,оқушылардың өздеріне таңдауды ұсынамын және үш топқа бөлемін. Топ басшысын, уақыт белгілеушіні тағайындау, міндеттерін түсіндіру.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. (6 мин)Үйге тапсырма дифференциалды түрде берілген болатын. 1-топ «Бізді қоршаған әлемдегі үшбұрыштар» тақырыбына презентация дайындау. 2-топ үшбұрыштар тақырыбына қатысты сөздердің үш тілде айтылуын дайындап келу. 3-топ тест жұмысын орындау.
1-оқушы. «Бізді қоршаған әлемдегі үшбұрыштар» тақырыбына дайындаған презентациясын қорғайды.
2-оқушы. Терминдерді үш тілде айтады. 3-топтағы оқушылардың тест жұмыстары жинап алынады.
ІІІ. Қызығушылықтарын ояту. (5 мин)
Оқушыларға интерактивті тақтадан сөзжұмбақ ұсынылады. Жауабы: астролябия (жер жұмыстарын жүргізуде бұрыштарды өлшеу үшін қолданылған ертедегі прибор)
Жіппен жұмыс. Оқушылар өздері әкелген жіпті керіп тік бұрышты үшбұрыш жасап көрсетеді.
IV.Мағынаны тану. (5 мин)
Семантикалық карта
Үшбұрыш түрлері
тікбұрышты
тең
қабырғалы
сүйірбұрышты
тең
бүйірлі
доғалбұрышты
әтүрлі
қабырғалы
+
+
+
+
+
+
+
+
Семантикалық картаны толтырып болғасын, топта сағат тілінің бағыты бойынша карталарын ауыстырып,оң жағындағы оқушыны интерактив тақтадағы дұрыс жауап арқылы бағалайды, топ басшысы бағалау парағына бағаларын қояды.
1-топтық жұмыс. «Кір жаю» страегиясы. (12мин)
1-топ. Үшбұрыштың биіктігі, медианасы, биссектрисасы анықтамасы және олардың сызбасын табу.
2-топ. Үшбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы және осы тақырыпқа қатысты есептер.
3-топ. Тік бұрышты үшбұрыштың анықтамасы және элементтерін табу. Тікбұрыш үшбұрыштың периметрін есептеуге берілген есеп.
2-топтық жұмыс. (5мин) Оқулықпен жұмыс.
№152. (5 мин)Жауабы: 0, o, 0. Топ басшысы топ мүшелерін бағалайды.
Сергіту сәті.(2мин)
Оқушылардың көңілін көтеріп, сергіту үшін сергіту сәтін өткіземін: қолдары арқылы бұрыш түрлерін (тік бұрыш, доғал бұрыш, сүйір бұрыш) көрсету.