kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

У = ах функциясы

Нажмите, чтобы узнать подробности

у=ах функциясы та?ырыбы. О?ушылар?а осы функцияны? ?асиеттерін ж?не графигін т?сіндіру. Саба?та к?тілетін н?тижем: функция ?асиеттерін ажырата алады. Есеп шы?аруда тиімді пайдалана алады. О?ушыларды? к??іл-к?йін ба?ылау ма?сатында Блоб а?ашын бояттым. О?ушылар ?здеріні? ?айта т?р?анды?ын белгіледі. Саба?та адас?ан ?ріптер, ??састы?-даралы?, с?йкестікті тап, к?п н?ктелі тест ?дістерін пайдаландым. Ба?алауда стикер ар?ылы кері байланыс ж?не ба?алау пара?ын пайдаландым.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«у = ах функциясы »

Математика пәнінің мұғалімі: Смаилова Аймекен Пердебекқызы

Сабақтың тақырыбы: функциясы

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға функциясының графигін және оның

қасиеттерін үйрету

Сабақтың міндеттері: 1 Білімділік: Оқушыларға функциясы туралы және

парабола ұғымын ұғындыру;

2 Дамытушылық: Оқушының функциясына кесте құрып,

график сала білу дағдыларын дамыту;

3 Тәрбиелілік: Оқушыларды ұқыптылыққа, топтық жұмыста

ынтымақтастыққа тәрбиелеу;

Сабақтың әдісі: Бұл не?, Адасқан әріптер, Көп нүктелі тест, Өзіндік

жұмыс, ұқсастық-даралық, сәйкестікті тап.

Сабақтың ресурстары: интерактивті тақта, масштабты-координаталық А3 парағы, қима

қағаздар және т.б.

Пәнаралық байланыс: қазақ тілі, физика

Күтілетін нәтиже: функциясының графигін сала алады. және функцияларының қасиеттерін, графигін ажырата алады.


Сабақ кезеңдері

Сабақтағы әдіс-тәсілдер

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Пайда-

ланыл-

ған мо-

дульдер

Ұйымдастыру

кезеңі


7 минут

А) Блоб ағашы

/оқушылардың көңіл-күйін бақылау/

Ә) Алтын ереже құрастыру

Б) Бұл не? ойыны

/ сыныпты үш топқа бөлу әрекеті/

Сәлемдесу

А) Блоб ағашы бейнеленген парақты оқушыларға таратып беру

Ә) плакат пен маркерлер таратып беру

Б) Оқушыларға координаталық жазықтық арқылы абсцисса, ордината, санақ басы ұғымдарын тапқызып, қималарды таратып беру

В) топтарға бағалау парағын беру

А) Блоб ағашы бейнеленген парақтағы суреттен өзінің орнын белгілейді

Ә) Алтын ережені сыныппен құрастырады

Б) сурет бойынша ойларын айта отырып, терминдерді таңдайды және терминдер арқылы үш топқа бөлінеді

АКТ

Оқыту үшін бағалау

ІІ кезең


Білу

3 минут

А) Адасқан әріптер

/шашыраған әріптерден терминдер құрастырады және сол терминдердің синонимдері бойынша бір-бірін анықтайды/



А) Әр оқушыға тапсырманы таратып беру және түсіндіру


А) Жеке жұмыс жасай отырып, терминдерді құрастырады. Синонимдерін анықтап, оқулықтан анықтамасын табады

Б) жеке тапсырманы орындайды


Түсіну

10 минут

А) Электронды оқулықтан жаңа сабақты тыңдату

Ә) Өзіндік жұмыс

Б) Көп нүктелі тест




А) түсініктемені тыңдатқызу

Ә) шаршы, дөңгелекті беру

Б) тапсырманы тақтаға көрсету

тапсырманы орындап болған соң тақтаға шығарту

Б) тапсырманы көрсету

А) тыңдайды

Ә) шаршының ауданын, дөңгелектің ауданын есептеп анықтайды

Б) жеке тапсырманы орындайды және топпен талқылайды



Қолдану

7 минут

А) Ұқсастық-даралық /график арқылы/

Ә) Сәйкестікті тап


А) тапсырманы көрсету

Ә) №61 және 62 есепті орындату және талқылау

А) топпен жұмыс жасау

Ә) тақтадағы тапсырманы жеке орындау


Сыни тұрғыда ойлау

Талдау

8 минут

А) Деңгейлік тапсырма

Х

-2

-1

0

1

2

У

1

0,25

0

0,25

1

Ә) Тірек сөздер

А) кестені тақтаға ілу

Ә) үш топқа тірек сызбада жазылған терминдерді таратып береді

А) кесте бойынша деңгейіне қарай график салады немесе функция құрастырады

Ә) топпен тірек сызбаны толтырады оқулықпен жұмыс жасайды

ОЖӘ

Жинақтау

5 минут

Эссе жазу

Сөзжұмбақ құрастыру

Есеп құрастыру


Тапсырмаларды оқушыларға түсіндіру

Оқушылар өз деңгейіне қарай тапсырмаларды орындайды

Талантты және дарынды балаларды оқыту

ІІІ кезең

Бағалау

5 минут

Кері байланыс

Блоб ағашы

Стикер тарату, түсіндіру

Топ басшылары топ мүшелеріне қойылған бағаларын айту, барлық оқушы стикерге ойын жазып, плакатқа жапсыру

Блоб ағашын белгілеу


қорытынды


Үйге тапсырма: §3 оқу










Бұл не?

















у






О х

Бағалау парағы


Оқушының аты - жөні

Адасқан әріптер

Көп нүктелі тест

Өзіндік жұмыс

Ұқсастық-даралық

Деңгейлік тапсырма

Сәйкес-тікті тап

Тірек сызба

Жалпы баға

1













2













3













4














Бағалау парағы


Оқушының аты - жөні

Адасқан әріптер

Көп нүктелі тест

Өзіндік жұмыс

Ұқсастық-даралық

Деңгейлік тапсырма

Сәйкес-тікті тап

Тірек сызба

Жалпы баға

1













2













3













4













т ә у е л с і з а й н ы м а л ы а р г у м е н т т ә у е л д і а й н ы м а л ы ф у н к ц и я о р д и н а т а У о с і Х о с і а б с ц и с с а а р г у м е н т а н ы қ т а л у о б л ы с ы к е с т е қ а д а м б а с т а у






Тәуелсіз айнымалы - аргумент


Тәуелді айнымалы - функция


Ордината – У осі


Абсцисса – Х осі


Аргумент – анықталу облысы


Кесте – қадам


Бастау












Көп нүктелі тест








Деңгейлік тапсырма


Х

-2

-1

0

1

2

У

1

0,25

0

0,25

1








Сәйкестікті тап

(1;3) (-1;-3)



(0;0) (0;-3)



(-2;-12) (-3;27)





(1;1) (-1;-1)



(0;0) (0;-3)



(-2;-4) (-3;9)









Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс

Скачать
у = ах функциясы

Автор: Смаилова Аймекен Пердебековна

Дата: 18.11.2014

Номер свидетельства: 132185
