Сабақ барысы: І.Ұйымдастыру.Шеңбер жасап бір-біріне жылы сөздер айтты.Сыныптың топ басшысы жоқтарды айтады. Сабаққа кедергі келтіретіндерді болдырмау шараларын жазып шығады. Оны тақтаға шығып А3 форматтағы қағазға жазады.
Топқа бөлу. Спорт ағылшын тілінен аударғанда «ойын, көңіл көтеру». Спортты біз қалай түсінеміз, спортқа деген көзқарас? Жалпы қазақ халқы спортты қаншалықты сүйеді, қаншалықты күйінеді. Спорт ол жұдырық алып, көше төбелес емес. Спорт-олмәдениет. Спорт-ол интеллектуал. Спорт-олқозғалыс.Спорт-олкүрес. Спорт әр адамның өмірінде орыналып жатыр(спорттық ойындарға байланысты екі топқа бөлінеді).
Сабақ барысы: І.Ұйымдастыру.Шеңбер жасап бір-біріне жылы сөздер айтты.Сыныптың топ басшысы жоқтарды айтады. Сабаққа кедергі келтіретіндерді болдырмау шараларын жазып шығады. Оны тақтаға шығып А3 форматтағы қағазға жазады.
Топқа бөлу. Спорт ағылшын тілінен аударғанда «ойын, көңіл көтеру». Спортты біз қалай түсінеміз, спортқа деген көзқарас? Жалпы қазақ халқы спортты қаншалықты сүйеді, қаншалықты күйінеді. Спорт ол жұдырық алып, көше төбелес емес. Спорт-олмәдениет. Спорт-ол интеллектуал. Спорт-олқозғалыс.Спорт-олкүрес. Спорт әр адамның өмірінде орыналып жатыр(спорттық ойындарға байланысты екі топқа бөлінеді).болған
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Теңдеу. Теңдеудің түбірі. Теңдеуді шешу»
Қысқа мерзімді жоспар Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.1. Натурал сандар және нөл саны Сынып:5 Сабақ тақырыбы: Теңдеу. Теңдеудің түбірі. Теңдеуді шешу
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: 5.2.2.2 теңдеудің шығарылуының дұрыстығын тексеру тәсілдерін қолдану;
Сабақ мақсаттары: Теңдеуді шешеді;Табылған түбірді тексеруді орындайды.
Бағалау критерийлері:Теңдеудің шешімдерін айнымалыны түбірмен алмастыру әдісімен тексереді. Теңдеудің шешімдерін кері амалдар әдісімен тексереді
Тілдік мақсаттар: Есептеулерде натурал сандарға арифметикалық амалдар қасиеттерін қолдануды тұжырымдай алады;
Белгісіз компонентті табу ережесі негізінде теңдеулердің шешімін тұжырымдайды;
Пәнге тән лексика мен терминология:теңдеу, теңдеудің түбірі,теңдеуді шешу,әріпті өрнек, коэффициент, ұқсас қосылғыштар
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
-теңдеудің түбірі деп ...;
-теңдеуді шешу үшін ....керек;
-теңдеуді шешу дегеніміз ...;
Құндылықтар: жалпыға бірдей еңбек қоғамы
Пәнаралық байланыстар: Дене тәрбиесі
Тақырып бойынша алдыңғы білім: Арифметикалық амалдарды қолданады;
Арифметикалық амал компоненттерін біледі;Ұқсас қосылғыштарды біріктіреді;
Сабақ барысы: І.Ұйымдастыру.Шеңбер жасап бір-біріне жылы сөздер айтты.Сыныптың топ басшысы жоқтарды айтады. Сабаққа кедергі келтіретіндерді болдырмау шараларын жазып шығады. Оны тақтаға шығып А3 форматтағы қағазға жазады.
Топқа бөлу. Спорт ағылшын тілінен аударғанда «ойын, көңіл көтеру». Спортты біз қалай түсінеміз, спортқа деген көзқарас? Жалпы қазақ халқы спортты қаншалықты сүйеді, қаншалықты күйінеді. Спорт ол жұдырық алып, көше төбелес емес. Спорт-олмәдениет. Спорт-ол интеллектуал. Спорт-олқозғалыс.Спорт-олкүрес. Спорт әр адамның өмірінде орыналып жатыр(спорттық ойындарға байланысты екі топқа бөлінеді).
1-топ:Футбол волейбол, баскетбол
2-топ: жүгірутай жарыс көкпар
3.Үй тапсырмасын тексеру. «Тізбектей»
4.Өткенге шолу. Берілген ұғым дұрыс болса қолдарын көтересіңдер,егер ұғым дұрыс емес болса қолдарын қайшылайды:
-Теңдеудің түбірі болады;
-Теңдеудің құрамынды тек сандар болады;
-Теңдеу теңдік белгісімен жазылады;
-Теңдеу тексерілмейді.
Сабақтың ортасы
ІІ. Жеке жұмыс:
№422
(12m-5m)4=252 (4n+3n)11=154 45:(4m-m)=3
(19n-6n):4=26 (16m+5m):18=7 (17n-8n)13=351
Жұптық жұмыс
Деңгейлік тапсырмалар:
Саяхатқа шыққан кезде бағыт бағдар беру үшін компс керек,сол үшін келесі тапсырманы орындауымыз керек.
І деңгей тапсырмалар
1. Теңдеудің түбірін табыңдар:
1) 2811 + х = 4003 – 97;
2) y – 1786 = 2109 +57;
3) 5102 – 3666 – z = 888;
Жауабы: 1) 1095 2) 3952 3) 548
2. Теңдеуді шешіңдер:
1) 321 + (x + 13) = 450;
2) 122 + (y – 7) = 200;
3) 204 – (x + 29) = 100; .
Жауабы: 1) 116 2) 85 3) 75
3. Теңдеуді шешіңдер:
1) (x + 17) ∙ 18 = 342;
2) (20 – y) ∙ 25 = 400;
3) (51 + z) : 17 = 31;
Жауабы: 1) 2 2) 4 3) 476
Дескриптор:
-Амалдарды орындау ретін дұрыс орындайды;
-Теңдеу түбірінің дұрыстығын тексереді.
Сергіту сәті: «Мозаика»
ІІ деңгей тапсырмалары
I топ.
1)Қандай бір санды 54 –пен арттырып, шыққан санды 5 есе азайтқанда ол саннан 2010-мен аз сан шығaтын болса, белгісіз санды тапбыңдар.