Мақсаты: 1) Оқушылармен тең бүйірлі үшбұрыштың қасиеттерін, үшбұрыштардың теңдігі пайдаланып есептер шығару.
2) Оқушылардың логикалық ой-өрісін,есте сақтау,сызбамен жұмыс істеу қабілеттерін,енгізілген ұғымды есептерді дәлелдеуге қолдану дағдыларын дамыту.
3) Ұғымдылыққа,дәлдікке,ұқыптылыққа,шыдамдылыққа,іскерлікке,нәтиже алуға баулу.
Сабақтың түрі: Пысықтау сабағы.
Сабақтың әдісі: Кубизм әдісі, деңгейлеп оқыту.
Көрнекілігі: Венн диаграммасы,тесттер,сызбалар,сызғыш.
Барысы:
- Ұйымдастыру кезеңі
- Үй жұмысын тексеру №45
- Ой қозғау (өткен тақырыпты қайталау)
А) Анықтайық
4) Тест жұмысы (тексерейік)
5) Есептер шығару (қолданайық)№43,№49
6) Көрмеге саяхат (дәлелдейік).Сызбамен жұмыс,деңгейлік тапсырма
7) Практикалық жұмыс (суреттейік)
Ой толғау (зерттейік)
Қорытынды
10) Үй жұмысы №47. Бағалау
3) Сұрақ –жауап. «Біз не білеміз?»
1) Үшбұрыш дегеніміз не?
2)Үшбұрыштың қабырғаларының ұзындықтарына байланысты түрлерін ата?
3) Үшбұрыштың бұрыштарының шамасына байланысты түрлерін ата?
4) Үшбұрыштың қосындысы неге тең?
5) Үшбұрыштың теңдігінің І белгісі.
6) Үшбұрыштың теңдігінің ІІ белгісі
7) Үшбұрыштың сыртқы бұрышы.
4)Тест жұмысы
1)Сыбайлас бұрыштардың қосындысы неге тең?
А) 180 б) 150 в) 100
2) Екі түзу қиылысқанда пайда болған бұрыштардың біреуі 500 –қа тең,қалған бұрыштарын тап.
А) 1350,450 б) 1500,300 в) 1600,200
3)Үшбұрыштың қабырғалары 5 см,2 см,7 см болса,периметірін тап.
А) 11 б) 14 в )13
4) 1400-қа тең сыбайлас бұрышты табыңдар
А)500 б) 400 в) 300
5) Үшбұрыштың екі бұрышы 700 және 300. Оның үшінші бұрышын тап.
А) 1100 б) 900 в) 800
6) Үшбұрыштың әрбір төбесінде неше сыртқы бұрыш бар?
А) 4 б) 3 в) 2
7) Үшбұрыштың сыртқы бұрышы 800-қа тең болса,ішкі бұрышын тап
А) 1800 б) 1200 в) 1000
1)а 2) б 3)б 4) б 5)в 6)в 7)в (тең бүйірлі үшбұрыш)
5)Есептер шығару. №43,№49,№16,№17
6)Көрмеге саяхат сызбамен жұмыс)
(Деңгейлік тапсырмалар)
7) Практикалық жұмыс: (суреттейік)
Барып өлшеу жұмысын жүргізуге болмайтын жерлердегі өзеннің екі жағындағы тұрған үйлердің ара қашықтығын қалай табуға болады.
8) Ой толғау ( шығармашылық жұмыстар)
9)Қорытынды
Не білдік?
Үшбұрыштың теңдігін
Пайдалануды Т.б үшбұрыштың Т.б үшбұрыштың барлық
Қасиеттерін қабырғаларының қосындысы
10)Бағалау
11)Үйге тапсырма
Просмотр содержимого документа
«Тең бүйірлі үшбұрыштың қасиеттері»
Сабақтың тақырыбы: Тең бүйірлі үшбұрыштың қасиеттері
Мақсаты: 1) Оқушылармен тең бүйірлі үшбұрыштың қасиеттерін , үшбұрыштардың теңдігі пайдаланып есептер шығару.
2) Оқушылардың логикалық ой-өрісін ,есте сақтау,сызбамен жұмыс істеу қабілеттерін ,енгізілген ұғымды есептерді дәлелдеуге қолдану дағдыларын дамыту.
3) Ұғымдылыққа ,дәлдікке,ұқыптылыққа ,шыдамдылыққа,іскерлікке,нәтиже алуға баулу.
Сабақтың түрі: Пысықтау сабағы.
Сабақтың әдісі: Кубизм әдісі, деңгейлеп оқыту.
Көрнекілігі: Венн диаграммасы,тесттер,сызбалар,сызғыш.
Барысы:
Ұйымдастыру кезеңі
Үй жұмысын тексеру №45
Ой қозғау (өткен тақырыпты қайталау)
А) Анықтайық
4) Тест жұмысы (тексерейік)
5) Есептер шығару (қолданайық)№43,№49
6) Көрмеге саяхат (дәлелдейік).Сызбамен жұмыс,деңгейлік тапсырма
7) Практикалық жұмыс (суреттейік)
Ой толғау (зерттейік)
Қорытынды
10) Үй жұмысы №47. Бағалау
3) Сұрақ –жауап. «Біз не білеміз?»
1) Үшбұрыш дегеніміз не?
2)Үшбұрыштың қабырғаларының ұзындықтарына байланысты түрлерін ата?
3) Үшбұрыштың бұрыштарының шамасына байланысты түрлерін ата?
4) Үшбұрыштың қосындысы неге тең?
5) Үшбұрыштың теңдігінің І белгісі.
6) Үшбұрыштың теңдігінің ІІ белгісі
7) Үшбұрыштың сыртқы бұрышы.
4)Тест жұмысы
1)Сыбайлас бұрыштардың қосындысы неге тең?
А) 180 б) 150 в) 100
2) Екі түзу қиылысқанда пайда болған бұрыштардың біреуі 500 –қа тең,қалған бұрыштарын тап.
А) 1350,450 б) 1500,300 в) 1600,200
3)Үшбұрыштың қабырғалары 5 см,2 см,7 см болса,периметірін тап.
А) 11 б) 14 в )13
4) 1400-қа тең сыбайлас бұрышты табыңдар
А)500 б) 400 в) 300
5) Үшбұрыштың екі бұрышы 700 және 300. Оның үшінші бұрышын тап.
А) 1100 б) 900 в) 800
6) Үшбұрыштың әрбір төбесінде неше сыртқы бұрыш бар?
А) 4 б) 3 в) 2
7) Үшбұрыштың сыртқы бұрышы 800-қа тең болса,ішкі бұрышын тап
А) 1800 б) 1200 в) 1000
1)а 2) б 3)б 4) б 5)в 6)в 7)в (тең бүйірлі үшбұрыш)
5)Есептер шығару. №43,№49,№16,№17
6)Көрмеге саяхат сызбамен жұмыс)
(Деңгейлік тапсырмалар)
7) Практикалық жұмыс: (суреттейік)
Барып өлшеу жұмысын жүргізуге болмайтын жерлердегі өзеннің екі жағындағы тұрған үйлердің ара қашықтығын қалай табуға болады.
8) Ой толғау ( шығармашылық жұмыстар)
9)Қорытынды
Не білдік?
Үшбұрыштың теңдігін
Пайдалануды Т.б үшбұрыштың Т.б үшбұрыштың барлық
Қасиеттерін қабырғаларының қосындысы
10)Бағалау
11)Үйге тапсырма