Мақсаты: Балаларға өз еркімен атқаратын тапсырма беріп, өткен сабақтарда танысқан сандарға талдау, жасау. Құрамын аңықтап, сандарға байланысты алған білім деңгейін бақылау.
Ақыл- ой белсенділігін күшейту, шапшандыққа, дәлдікке тәрбиелеу.
Сабақ барысы:
I.Ұйымдастыру бөлімі:
Психологиялық сәт (хормен айту)
-Армысың айтын күн!
Армысың көк аспан!
Сәлеметсіз бе, достарым
Сіздерді көрсем қуанам
Қуан, шаттан алақай!
Қуанатын күн бүгін
Қайырлы таң!
Қайырлы күн!
Күліп шықты күн бүгін.
II. Жаңа сабақ
а)Әлемде үлкен бір ел болыпты. Бұл елдің тұрғындары сандар екен.
Балалар тақтаға шығу, санамақ айтып беру (1-10 дейін)
-Санау білеміз ме: Ия (хормен айту)
ә)Тақтаға назар аудару
-Ненің сүретін көріп тұрсындар?
-Балалар не жетіспейді?
-Қарандаршы, жай гүлден қандай айырмашылығы бар?
-Күлте жапырақтары нешеу?
-Оны қалай атар едіңдер?
-Жеті түсті гүл ертегісі бар екен, бұл ертегісінде жеті түсті гүл қыздың барлық тілегін орындаған
- Ал, біздер жеті түсті гүлдің тапсырмасын орындаймыз, дұрыс орындасақ, күлте жапырақтары орнына жиналады.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Мақсаты: Балаларға өз еркімен атқаратын тапсырма беріп, өткен сабақтарда танысқан сандарға талдау, жасау. Құрамын аңықтап, сандарға байланысты алған білім деңгейін бақылау.
Ақыл- ой белсенділігін күшейту, шапшандыққа, дәлдікке тәрбиелеу.
Сабақ барысы:
I.Ұйымдастыру бөлімі:
Психологиялық сәт (хормен айту)
-Армысың айтын күн!
Армысың көк аспан!
Сәлеметсіз бе, достарым
Сіздерді көрсем қуанам
Қуан, шаттан алақай!
Қуанатын күн бүгін
Қайырлы таң!
Қайырлы күн!
Күліп шықты күн бүгін.
II. Жаңа сабақ
а)Әлемде үлкен бір ел болыпты. Бұл елдің тұрғындары сандар екен.
Балалар тақтаға шығу, санамақ айтып беру (1-10 дейін)
-Санау білеміз ме: Ия (хормен айту)
ә)Тақтаға назар аудару
-Ненің сүретін көріп тұрсындар?
-Балалар не жетіспейді?
-Қарандаршы, жай гүлден қандай айырмашылығы бар?
-Күлте жапырақтары нешеу?
-Оны қалай атар едіңдер?
-Жеті түсті гүл ертегісі бар екен, бұл ертегісінде жеті түсті гүл қыздың барлық тілегін орындаған
- Ал, біздер жеті түсті гүлдің тапсырмасын орындаймыз, дұрыс орындасақ, күлте жапырақтары орнына жиналады.
1 тапсырма «Логикалық сұрақ»
а) Табақта үш алма
қолымда екі алма
біреуін әжеме береймін,
біреуін атама беремін
екеуін беремін мамам ман папам
нешеу калады? (1) бір санның құрамын ажырату.
ә) қоянның неше құлағы бар? (2) екі санның құрамын ажырату.
2 тапсырма
а) «Ойыншықтарға назар» (3) үш санның құрамын ажырату.
ә) Плақатқа қарап\, затты санау, сәйкес санмен көрсету.(4) төрт санның құрамын ажырату.
Сергіту сәті:
Бір, екі , үш
Қарлығаш боп ұш
Төрт, бес, алты
Қарлығаш боп қалқы
Жеті, сегіз, тоғыз, он
Қарлығаш боп қөн.
3 тапсырма:
а)- он қалымда 5 саусақ
сол қалымда 5 саусақ
жасырып ем бесеуін
қалды сонда нешеуі? (5) бес санның құрамын ажырату.
ә) тақтада сурет
-мен 6- ға ұқсаймын- деді қарт.Құлып
Ал мен 0-ге ұқсаймын- деп жағаласты кілт
Демек 6- ға + 0 ді қасқанда, қанша болады?- деп секірді сұрақ белгісі. (6) алты санның құрамын ажырату.
Есіне сақта!
Кез келген санға 0- ді қосқанда санның өзі шығады. (хормен айту )
4 тапсырма: Дәптермен жұмыс
Тапсырмаларды орындау: Жеті, сегіз санның құрамын ажырату
Сергіту сәті:
Жоғары қарап күн көрдім
Төмен қарап жер көрдім
Оңға, солға бұрылдым,
Егеменді ел көрдім
5 тапсырма:
Жалғастыру дәптер жұмыс. Тоғыз, он санның құрамын ажырату.
6 тапсырма:
Санамақ (шаралар санау)
7тапсырма: Дидактикалық ойын « Көршісін тап» , «Қай сан жоқ»
Ш Сабақты қорытындалау. Балаларды мадақтау.
Бүгінгі жиынға
Келдіңіз бәріңіз
Рахмет сіздерге
Айтамыз бәріміз (Хормен айту)
Жеті түсті гүлдің дәм- тағамын балаларға табыс ету.