Сабақтың тақырыбы: | Рационал теңдеулер |
Сабақтың мақсаты: | Рационал теңдеулер туралы білімдерің кеңейтеді.бөлшек – рационал теңдеулерді шешуді үйренеді |
Сабақтың міндеттері: | Рационал теңдеуді біледі Өрнектерді ықшамдай алады Формулаларды дұрыс қолдана алады Есеп шығару жолдарын үйрету |
Оқытуда қолданылатын стратегиялар мен тәсілдер | Жұптық жұмыс Топтастыру, сұрақ-жауап |
Сабақтың типі: | Жаңа сабағы |
Сабақтың түрі: | Аралас |
Күтілетін нәтиже: | Сын тұрғыдан ойлау арқылы рационал теңдеуді есептеу арқылы шешу тақырыбының мазмұнын меңгерді,жұптық диалогта өз ойын еркін жеткізіп, ортақ шешім шығаруға үйренеді, танымдық белсенділігі артты, білімін іс жүзінде қолданып, іскерлік қабілеттері дамыды |
| |
Сабақ кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Күтілетін нәтиже |
Ұйымдастыру кезеңі Сергіту сәті | Амандасу, cыныпты ұйымдастырып. Ынтымақтастық атмосфераны орнату. Жұптық жұмыс жасату | Оқушылар орнынан тұрады,Оқу-құралдарын түгендеп, сабаққа назарын аударады. Көңілді әуенге амандасудың бірнеше түрі арқылы билеп, сергиді. | Сабаққа кірісер алдында ынтымақтастық атмосфераға қол жеткізеді |
Нақты мәліметті еске түсіру Білу | Үй тапсырмасын тексеру Сұрақ-жауап | Оқушылар өткен тақырыптарды еске түсіріп жауап береді | Білімге қол жеткізеді |
Жаңа тақырып Білімді игеру | Жаңа сабақты түсіндіру «ментальді карта»арқылы | Тыңдау арқылы қысқаша көбейту формуласын еске түсіреді | Әр жұп ойын бір-біріне ашық айтып, талдайды. |
| Сергіту сәті | | |
Түсінікті кеңейту | Оқулықпен жұмыс А дең. №173 В дең. №178 №179 С дең. №184 | Бір-біріне өз сөзімен түсіндіред Есепті өздері шығарады А,В,С деңгей бойынша балл жинайды | Тақырып туралы идея алмасады |
Қорытындылау Ойын жазбаша жеткізу | Тақырып бойынша сұрақ беру | Оқушылар сұрақтарға жауап береді | Сыни ойланады Ойын жеткізеді Өз бетінше жұмыс істейді |
Үйге тапсырма Ойларын тұжырымдау | Формулаларды жаттау №1174 №180 | Формулаларды жаттау, есепті шығарып келу | Өзіндік ой қорытады |
Бағалау Ойларын қорыту | Формативті бағалау «Басбармақ» Суммативті бағалау Табыс критерийі | Өзін- өзі бағалайды | Бір-бірін бағалайды |
Қорытынды. Рефлексия. «Екі жұлдыз, бір тілек» - Сабақ ұнады ма? - Сабақ бойынша өзіңізге қажет мәліметтерді таптыңыздар ма? -Бүгінгі тақырып сіздер үшін қандай маңызы бар деп ойлайсыздар? |
Рефлексия | Өзімнің сабағым жайлы пікірім |
Сабақты оқыту мақсаты қолжетімді болды ма? Оқушылар нені білді? Сыныпта қандай ахуал қалыптасты? Уақыт бойынша үлгердім бе? Сабақ жоспарынан ауытқушылық болды ма? | |