Сабақтың тақырыбы:«Квадрат теңдеулер» тақырыбына есептер шығару
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға квадрат теңдеулердің түрлерін ажырата алуды және оларды шешуді меңгерту, білімдерін жинақтап, жүйелеу, білім-білік дағдыларын қалыптастыру;
Дамытушылық: Оқушылардың логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, ой-өрісін кеңейту. Теориялық білімін практикада қолдана білу дағдысын қалыптастыру;
Тәрбиелік: Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, тез шешім қабылдай білуге пәнге деген қызығушылығын арттыра отырып тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Білімді бекіту сабағы
Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, бірін-бірі бағалау әдісі, ауызша тапсырмалар, деңгейлік тапсырмалар орындау
V. Эвристикалық деңгей (Семантикалық карта толтыру)
VI. Сергіту сәті
VІI. Шығармашылық деңгей (әр түрлі есептер).
VІII. Бағалау
IX. Рефлексия (кері байланыс алу)
X.Үйге тапсырма
Сабақтың барысы
I.Ұйымдастыру кезеңі:
а) Сәлемдесу. Сәлемдесіп болғаннан кейін(психологиялық дайындық)
Қуанамын мен де, қуанасың сен де,
Қуанайық достарым, арайлап атқан күнге, деп сабақты бастайды.
ә) Оқушыларды түгелдеу
б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару
в) Сабақтың мақсатымен таныстыру
г) Оқушыларды таңдаған геометриялық фигуралары бойынша (төртбұрыш, квадрат, үшбұрыш, дөңгелек) топқа бөлу, топ басшыларын, бағалаушыларын сайлау.
II.Үй тапсырмасын тексеру
Оқушылар үй тапсырмасын слайдтағы дұрыс жауаптармен салыстырып, тексереді, дұрыс болса бағдаршамның жасыл түсін, қате болса сары түсін, орындай алмаса қызыл түсті көтереді.
ІІІ.Танымдық деңгей ( оқушы шығып асықты айналдырады асық 1,2,3,4,5 сандарының қайсысына түссе сол номердегі слайдқа қарап сұраққа жауап береді)
1. Қандай жағдайда ах2 +вх+с = 0 теңдеу квадрат теңдеу деп аталады? (а0, а,b,с-сандар, х-айнымалы шама
2.1)b=0 2)с=0 3)b≠0, с=0 теңдеудің түрі қандай болады?
1)ах=0 2)ах+c=0 3)ах+bx=0
3. ах2=0, ах2+c=0, ах2+вх+с=0 теңдеудің түрі қандай болады? Неше түрі бар?
4. а=1, b≠0, с0 1-ші теңдеу қандай теңдеу деп аталады? (x2+bx+c=0)
V .Эвристикалық деңгей. Семантикалық карта толтыру. Толтырып болғаннан кейін көршілерімен ауыстырып, слайдта көрсетілген жауаптармен салыстырып, бірін-бірі бағалайды.
квадрат теңдеулер түбірлері
А. х1=1, x2=7
Ә.х1=-5, x2=3
Б.х1=-1, x2=-3
В.х1=-5, x2=7
Г.х1=-11, x2=1
1.х2-2x-35=0
2. х2+4x+3=0
3.х2-8x+17=0
4.х2+10x-11=0
5.х2+2x-15=0
VІ. Сергіту сәті оқушыларға «арифметикалық амалдар» сөзі беріледі, осы сөзден математикалық терминдер құрастыру керек. Мыс: арифметика, метр, алты, амал, кем,.
VІІ. Шығармашылық деңгей (слайд арқылы әр түрлі есептер ).
A-Жеңіл есептер: 3x2+5x-2=0.a,b,c=?
9x2-6x+1=0. a,b,c=?
В-Орташа есептер: 5x2+4x-1=0
-23x2-22x+1=0
C-Күрделі есептері: 2x(5x-7)=2x2-5
(x+4)2=4x2+5
VІII. Бағалау Топ басшыларынан бағалау парағын алып, оқушыларды жария түрде бағалау
IX. Рефлексия (кері байланыс алу) Оқушылар тақтадағы «білім ағашына» жасыл, сары, қызыл түсті алмалар бейнеленген стикелерге өздерінің бүгінгі сабақтан алған білімдері, алған әсерлері туралы жазып, жапсырады.
X.Үйге тапсырма №142,145 есептер, қазақ математигі О.А.Жәутіков туралы мәлімет жинау
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Пригородная средняя школа»
Пригород орта мектебі
8-класс
Математика пәні
Сабақтың тақырыбы: «Квадрат теңдеулер» тақырыбына есептер шығару
Пән мұғалімі: Жалгасова Лиза Акылбаевна
2016-2017 оқу жылы
Сабақтың тақырыбы:«Квадрат теңдеулер» тақырыбына есептер шығару
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға квадрат теңдеулердің түрлерін ажырата алуды және оларды шешуді меңгерту, білімдерін жинақтап, жүйелеу, білім-білік дағдыларын қалыптастыру;
Дамытушылық: Оқушылардың логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, ой-өрісін кеңейту. Теориялық білімін практикада қолдана білу дағдысын қалыптастыру;
Тәрбиелік: Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, тез шешім қабылдай білуге пәнге деген қызығушылығын арттыра отырып тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Білімді бекіту сабағы
Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, бірін-бірі бағалау әдісі, ауызша тапсырмалар, деңгейлік тапсырмалар орындау
V. Эвристикалық деңгей (Семантикалық карта толтыру)
VI. Сергіту сәті
VІI. Шығармашылық деңгей (әр түрлі есептер).
VІII. Бағалау
IX. Рефлексия (кері байланыс алу)
X.Үйге тапсырма
Сабақтың барысы
I.Ұйымдастыру кезеңі:
а) Сәлемдесу . Сәлемдесіп болғаннан кейін(психологиялық дайындық)
Қуанамын мен де, қуанасың сен де,
Қуанайық достарым, арайлап атқан күнге, деп сабақты бастайды.
ә) Оқушыларды түгелдеу
б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару
в) Сабақтың мақсатымен таныстыру
г) Оқушыларды таңдаған геометриялық фигуралары бойынша (төртбұрыш, квадрат, үшбұрыш, дөңгелек) топқа бөлу, топ басшыларын, бағалаушыларын сайлау.
II.Үй тапсырмасын тексеру
Оқушылар үй тапсырмасын слайдтағы дұрыс жауаптармен салыстырып, тексереді, дұрыс болса бағдаршамның жасыл түсін, қате болса сары түсін, орындай алмаса қызыл түсті көтереді.
ІІІ.Танымдық деңгей ( оқушы шығып асықты айналдырады асық 1,2,3,4,5 сандарының қайсысына түссе сол номердегі слайдқа қарап сұраққа жауап береді)
1. Қандай жағдайда ах2 +вх+с = 0 теңдеу квадрат теңдеу деп аталады? (а0, а,b,с-сандар, х-айнымалы шама
2.1)b=0 2)с=0 3)b≠0, с=0 теңдеудің түрі қандай болады?
1)ах=0 2)ах+c=0 3)ах+bx=0
3. ах2=0, ах2+c=0, ах2+вх+с=0 теңдеудің түрі қандай болады? Неше түрі бар?
4. а=1, b≠0, с0 1-ші теңдеу қандай теңдеу деп аталады? (x2+bx+c=0)
V.Эвристикалық деңгей. Семантикалық карта толтыру. Толтырып болғаннан кейін көршілерімен ауыстырып, слайдта көрсетілген жауаптармен салыстырып, бірін-бірі бағалайды.
квадрат
теңдеулер
түбірлері
х1=1, x2=7
А
х1=-5, x2=3
Ә
х1=-1, x2=-3 Б
х1=-5, x2=7
В
х1=-11, x2=1
Г
1.х2-2x-35=0
2. х2+4x+3=0
3.х2-8x+17=0
4.х2+10x-11=0
5.х2+2x-15=0
VІ. Сергіту сәті оқушыларға «арифметикалық амалдар» сөзі беріледі, осы сөзден математикалық терминдер құрастыру керек. Мыс: арифметика, метр, алты, амал, кем,...
VІІ. Шығармашылық деңгей (слайд арқылы әр түрлі есептер ).
A-Жеңіл есептер: 3x2+5x-2=0.a,b,c=?
9x2-6x+1=0. a,b,c=?
В-Орташа есептер: 5x2+4x-1=0
-23x2-22x+1=0
C-Күрделі есептері: 2x(5x-7)=2x2-5
(x+4)2=4x2+5
VІII. Бағалау Топ басшыларынан бағалау парағын алып, оқушыларды жария түрде бағалау
IX. Рефлексия (кері байланыс алу) Оқушылар тақтадағы «білім ағашына» жасыл, сары, қызыл түсті алмалар бейнеленген стикелерге өздерінің бүгінгі сабақтан алған білімдері, алған әсерлері туралы жазып, жапсырады.
X.Үйге тапсырма №142,145 есептер, қазақ математигі О.А.Жәутіков туралы