kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Параллель түзулер. Параллельдік аксиома

Нажмите, чтобы узнать подробности

Мен, Нурманова Айгерим Мухтаровна Ақтөбе облысы Шалқар ауданында №6 орта мектебінде жұмыс жасаймын. Мектебімде математика пәні мұғалімімін 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Параллель түзулер. Параллельдік аксиома»

Тексерген:_____________

Сабақ: математика21

Мектеп: «№6 орта мектебі» ММ

Күні:

Мұғалімнің есімі: А.Нурманова

Сынып: 5 "Ә"

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Натурал сандарды қосу. Қосудың қасиеттері

Сабақ негізделген оқу мақсаты:

Сыни тұрғыдан ойлай отырып, тақырыпты жан-жақты талқылау мен түсіндіру арқылы білімін толықтыру.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:



Натурал сандарды қосу туралы мәлімет беру;

Оқушылардың басым бөлігі:

Натурал сандарды қосуды түсіндіру;


Кейбір оқушылар:

Натурал сандарды қосуды қолданып, есептер шығаруға үйрету;

Тілдік мақсат

Оқушылар:

Натурал сандарды қосу туралы мәлімет алады;

Натурал сандарды қосуды түсінеді;

Натурал сандарды қосуды қолданып, есептер шығаруға үйренеді;

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:

Қосудың ауыстырылымдық, терімділік қасиеттері

Алдыңғы оқу

№192,№196, №200

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

Ұйымдастыру.

Оқушылар 3 топқа топтасады.

«Қарлы кесек» әдісі арқылы жаңа тақырыпқа байланысты сұрақтарға жауап беру. Сұраққа дұрыс және тез шығарған оқушыларға үш шапалақ арқылы бағалау жүргізіледі.


5 сынып математика (І бөлім)

50-51бет.

Т.А. Алдамұратова; Е.С.Байшоланов, "Атамұра",2015 жыл

Ортасы

Тақырыпқа қысқаша түсінік беру. Есептер шығару: №201, №202, №205, №212, №213

Соңында есептің дұрыстығын жұптасып тексереді

5 сынып математика (І бөлім)

46-48 бет.

Т.А. Алдамұратова; Е.С.Байшоланов, "Атамұра",2015 жыл

Аяқталуы

Математикалық диктант

Үйге тапсырма: №203,№204, №215


Қосымша ақпарат

Біз өмірде терімділік, ауыстырымдылық қасиеттерін пайдаланамыз ба? Пайдалансақ қай жерлерде?

Саралау

Бағалау

Пән аралық байланыс

Үй жұмысын тексеру

№192 Шешуі: а:2 мұндағы а=12

12:2=6 Жауабы:6 км жол жүрді

№196

Сызба жұмыс А

















D


№200

1) 3516+2478-5994=0 2) (18903+7836+5621):10=3236

3) (29*136+6396:123+604):100=46

І.Натурал сандарды қосу.

15+8=23

Қосылғыштар қосындының мәні

а+в=с мұндағы с˃а, с˃в

ІІ.Қосудың қасиеттері

1)Қосудың ауыстырымдылық қасиеті.

а+в=в+а, мұндағы а,в кез келген сан

2)Қосудың терімділік қасиеті.

(а+в)+с=а+(в+с), мұндағы а,в,с кез келген сан

Есептер шығару: №201 ауызша

№202

Жауабы: 1)229 2) 429 3)643 4)954 5) 681 6)1148

№205 1)796 2)6 543 3) 28 603 4) 435 098

№212

1)(12+38)+(27+43)+(42+48)+(57+33)= 50+70+90+90=300

2) (86+24)+(73+17)+(58+12)+(41+19)= 110+90+70+60=330

№213

1)38+42+13=93 2)26+19+24=69 3) 37+93+22=152

Математикалық диктант

Өрнекпен жазыңдар:

а) 29х және 11х-тің қосындысын; 

б) 36а және 15а-ның қосындысын; 

в)13х, 8у және 7х қосындысын

Формативті бағалау:

Ынталандыру мақса-

тында қолдау көрсету.

«Үш шапалақ» формативті бағалауы

«Бағдаршам»

арқылы бағалау жүргізіледі.

Кері байланыс:

«Табыс ағашы»

Суммативті бағалау:

Деңгейлік есептер

География №192

Рефлексия


  1. Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма?

  2. Бүгін оқушылар не білді?

  3. сыныптағы ахуал қандай болды?

  4. мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

  5. мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

  6. мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

___________________________________

___________________________________

___________________________________

___________________________________

___________________________________

___________________________________

___________________________________

___________________________________


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды?

1.____________________________________________________________________________

2.____________________________________________________________________________

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды?

1.____________________________________________________________________________

2.____________________________________________________________________________

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс

Скачать
Параллель түзулер. Параллельдік аксиома

Автор: Нурманова Айгерим Мухтаровна

Дата: 12.01.2017

Номер свидетельства: 378601
