Саба?ты? та?ырыбы: О? ж?не теріс сандар. Координаталы? т?зу.
Саба?ты? ма?саты: О? ж?не теріс сандар, координаталы? т?зу туралы тияна?тау ж?не ?айталау. О?ушыларды? логикалы? ойлау ?абілетін мен есептеу да?дыларын жетілдіру; теориялы? білімін практикада ?олдана О?ушыларды? логикалы? ойлау ?абілетін мен есептеу да?дыларын жетілдіру; теориялы? білімін практикада ?олдана білу ?абілетін дамыту. О?ушыларды ?йымшылы??а, ??ыптылы??а, п?нге деген ?ызы?ушылы?ын арттыра отырып т?рбиелеу.
Саба?ты? типі: Жа?а материалды ме?геру саба?ы.
Саба?ты? ?дісі: т?сіндірмелі, с?ра?-жауап.
Саба?ты? к?рнекілігі: флипчарт, карточка, о?ушы білімін ба?алау пара?ы.
IV. Джигсо стратегиясы – ?она??а барамыз ?ш о?ушы ?алады ?з ?йінде, ал екі о?ушы ?она??а к?ршілерге барады. ( Сонда ?з есептерін т?сіндіреді, ал олар ?з есепті? шешу жолын т?сіндіреді).
?з ?йіне келгенде т?сінгенін ?ал?ан о?ушылар?а т?сіндіреді.
V. Рефликсия:
-Нені білдім?
- Нені ?йрендім?
-Нені білгім келеді?
VI. Спикер ба?алайды.
VII. ?й ж?мысы: §2.1 №287 §2.2 №294
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Отрицательные и положительные числа »
Математика 6 сынып
Сабақтың тақырыбы: Оң және теріс сандар. Координаталық түзу.
Сабақтың мақсаты: Оң және теріс сандар, координаталық түзу туралы тиянақтау және қайталау. Оқушылардың логикалық ойлау қабілетін мен есептеу дағдыларын жетілдіру; теориялық білімін практикада қолдана Оқушылардың логикалық ойлау қабілетін мен есептеу дағдыларын жетілдіру; теориялық білімін практикада қолдана білу қабілетін дамыту. Оқушыларды ұйымшылыққа, ұқыптылыққа, пәнге деген қызығушылығын арттыра отырып тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Жаңа материалды меңгеру сабағы.
Сабақтың әдісі: түсіндірмелі, сұрақ-жауап.
Сабақтың көрнекілігі: флипчарт, карточка, оқушы білімін бағалау парағы.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі: -Оқышылармен амандасу, түгендеу.
- Тренинг
- Оқушыларды үш топқа бөлу, мақал арқылы :
«Туға құрмет – Елге құрмет»;
«Отансыз адам- ормансыз бұлбұл»;
«Ақылсыз достан арлы дұшпан артық»;
Үй жұмысын тексеру.
-Үй жұмысын түсінгенін флипчартқа жазады;
Қалған оқушылар сұрақ дайындайды.
«Миға шабуыл»:
1. Қандай сан оң санға да, теріс санға да жатпайды?
2. Сан мәнін алдына «+» таңбасы қай кезде қойылады?
3. Сан мәнін алдына «-» таңбасы қай кезде қойылады?
III. Дамыту кезеңі. Деңгейлік тапсырма:
1-топ
Шамаларды мағынасына қарай оң немесе теріс санмен жазындар:
3. Координаталық түзуде: -6,3 және 5,5 сандарының аралығындағы барлық бүтін сардарды жазыңдар.
IV. Джигсо стратегиясы – қонаққа барамыз үш оқушы қалады өз үйінде, ал екі оқушы қонаққа көршілерге барады. ( Сонда өз есептерін түсіндіреді, ал олар өз есептің шешу жолын түсіндіреді).
Өз үйіне келгенде түсінгенін қалған оқушыларға түсіндіреді.