kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Открытый урок по математике

Нажмите, чтобы узнать подробности

Та?ырыбы:?айталау.

Ма?саты:

  1. Екі та?балы санды бір та?балы сан?а ауызша ?осу біліктілігін жетілдіру.
  2. Ауызша есептеу да?дыларын, есеп шы?ара білуін жетілдіру, ойлау ?абілеттерін дамыту.
  3. О?ушыларды шапша?ды??а, тап?ырлы??а, ?з бетімен ж?мыс істеуге т?рбиелеу.

К?рнекіліктер: ?лестірмелі ?има ?а?аздар,  слайдттар, ба?алау пара?ы.

?дісі: с?ра?-жауап, ??гіме, к?рнекілік, т?сіндіру.

Саба? т?рі: саяхат-саба?

П?наралы? байланыс:д?ниетану, ?дебиеттік о?у.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Открытый урок по математике»

Тақырыбы:Қайталау.

Мақсаты:

  1. Екі таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша қосу біліктілігін жетілдіру.

  2. Ауызша есептеу дағдыларын, есеп шығара білуін жетілдіру, ойлау қабілеттерін дамыту.

  3. Оқушыларды шапшаңдыққа, тапқырлыққа, өз бетімен жұмыс істеуге тәрбиелеу.

Көрнекіліктер: үлестірмелі қима қағаздар, слайдттар, бағалау парағы.

Әдісі: сұрақ-жауап, әңгіме, көрнекілік, түсіндіру.

Сабақ түрі: саяхат-сабақ

Пәнаралық байланыс:дүниетану, әдебиеттік оқу.

Сабақ барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

1. Психологиялық дайындық.

Үлкендерді тыңдаймыз,

Кішілерді сыйлаймыз.

Жүректердің жылуын,

Бір-бірімізге сыйлаймыз.

ІІ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру:

Қосу және азайту тапсырмалары.(слайд№3)

  • Астана туралы не білесіңдер? (Балалардың жауабы) (слайд№4)

  • 1997 жылы біздің президентіміздің жарлығымен Ақмола қаласы ҚР-ң астанасы болып жарияланды. Бүгін біз Астана қаласына саяхатқа шығамыз. Астанамыздың ең көрікті жерлеріне барамыз. Ол үшін математика сабағында алған білімімізді қолданамыз.слайд№5

  • 2. Ауызша есептелеу. Күн ретін жазу. Математикалық диктант.
    астананың қақпасын мықты барыстар күзетіп тұр. Оған кіру үшін құпия санды табу керек. (слайд№6)
    Ол үшін біз мына тапсырмаларды орындау керекпіз( жауаптарын ғана жазу)
    90-30

  • 27-5

  • 2 тәул= ? сағ

  • 24-20

  • 2дм =? см

  • 3м=? дм

  • 65-15

  • 63+20

  • 48 - 28

Бір-бірін тексеру.(слайд№7)

60

22

48сағ

4

20см

30дм

50

83

20

Нәтижесін бағалау парағына жазу.

ІІІ. Жаңа сабақ:

Қайталау.

Тақырып бойынша жұмыс:( слайд №8 )

1. Автобусқа отыру үшін билеттегі мысалдарды түсіндіре отырып шығару керекпіз.

140-7 0 180-5 0 81-21 77-17 60-20 28-14

2. Саяхатымызды«Бәйтерек» монументінен бастаймыз.

 Есіл өзенінің сол жағалауында бой көтерген зәулім «Бәйтеректің» биіктігі 97 м.
Оның негізгі идеясы ЕлбасыНұрсұлтан Әбішұлы Назарбаевтың эскиз-нобайы негізінде өмірге келді. Ол бейбіт өмір мен келісімге ұмтылған барлық қазақстандықтардың ғұмырлық мұратын білдіреді.

«Бәйтерек» нысаны үш бөліктен тұрады; жер асты бөлігі ұлттың тамыр жаюы, ал одан кейінгілері өркендеу кезеңдерінің нышандарын білдіреді. Ең жоғарғы жағында «Аялы алақан» композициясы орын тепкен; оған қол табы тигенде шиыршық түрінде жарық ағып түсіп, сәуле алақанға құйылады және Қазақстанның мемлекеттік әнұраны ойналады. Сол кезде тілек тілеп үлгеру керек дейді. Одан әрі қосымша түріндегі композиция өз негізінен бөлініп, жер бетіне қалықтап тұрғандай әсерге бөлейді. Ұшар басында алтын шар орналасқан. Арнайы шынылармен әйнектелген «Бәйтерек» күмбезінің салмағы 70 т.

  • Қазір есеп шығарамыз. Бәйтеректің көрме алаңына барамыз.

Бір орам матадан бірінші күні 4м, ал екінші күні 6м мата қиып алынды. Егер қалған мата 7м болса, орамдағы матаның әуелдегі ұзындығы қандай болған?

Есептің шешуін тексеру.( слайд № 9)

Ш: 1) 4+6=10(м)- қиып алынды

2) 10+7=17(м)- орамдағы мата ұзындығы

Жауабы;17метр мата болды.

Екінші мәдени орын

3. Алдымызда Лорд Норман Фостердің қия­лынан шыққан сәулет ға­жайыбы – “Хан Шатыр”. Сауда және ойын-сауық орталығының ғи­ма­раты Орталық Азиядағы баламасыз әрі ең ірі архи­тек­ту­ра­лық жоба болып табылады.

Архитектор бізге Хан Шатыр ғимаратының биіктігін есптеп табұға ұсынады.

Ол үшін өрнектердің мәндерін табу керепіз. Жауаптарының мәндерін қоссақ ғимараттың биіктігін табамыз. (қатармен жұмыс) әрқайсысы 1 мысалдан шығарады.

Іқатар20 + 9 - 10= 45+15 - 30= 100+80-30=
ІІқатар48-18 + 40= 35+15 -25= 80+20+50=

ІІІқатар50 – 24 -13= 25+23 -20= 70+30+50=

Мәндерін тексеру: (слайд №13 )

Іқатар20 + 9 - 10= 19 45+15 - 30= 30100+80- 30= 150 150
ІІқатар48-18 + 40= 7035+15 -25= 2580+ 20+ 50 = 150150

ІІІқатар50 – 24 -13= 1325+23 -20=2870 + 30+ 50= 150 150

- Сонымен Хан Шатырдың биіктігі қанша метр?( 150 метр) Нәтижесін бағалау парағына жазу.


3 мәдени орын. Астана циркі. ( слайд №14)

- 2005 жылдың аяғында Астанамыздың сол жақ жағалауына «ұшатын табақша» келіп қонды. Бірақ ол ғарыштан келген қонақтар емес, астананалық цирк екен. Өзінің дербестігімен қаланың көрінісінен бірден көзге түседі. Ішіне 2000 көрермен сыяды. Онда 320-дан астам адам жұмыс істейді. Көбісі әртістер екен.

І қатар

8дм = см

ІІ қатар

3 м = дм

ІІІ қатар

2 тәул = сағ

4. Сергіту сәті(слайд№15) Сайқымазақ бізге доп ойынын ұсынады.

(теңдеу шешу)

4-мәдени орын – «Думан» ойын-сауық орталығы

- Бұл жерге астаналықтар мен қонақтары бүкіл обасымен демалуға барады. Ол жерде океанариум мен космодром бар. Ойын-сауық орталығы балаларға ғана емес, ересектерге де арналған 100 ден аса түрі бар қызықтыратын ойындарын тамашалауға шақырады.

Космодром өзінің алуан түрлі қызықтыратын ойындарымен, ойын-сауық түрлерімен келген отбасылар үшін ұмытылмас әсер қалдырады.


- Қазір біз декейбір басқатырғыш тапсырмаларын орындайық. (слайд№18)

V. Қорытынды:

1.Рефлексия



2. Үйге тапсырма: №7 140- бет.


3. Бағалау.


Бағалау парағы:



Аты-жөні

№1 матем.дикт.

№2есеп

№3

өрн.мәнін тап

№4

Теңдеу шешу

№5карточка

Қорытынды

баға

1

Амантай А.














Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
Открытый урок по математике

Автор: Нурмухаметова Алтынгуль Кумаровна

Дата: 06.02.2016

Номер свидетельства: 289108
