П?ні: Математика
Саба?ты? та?ырыбы: ?ткенді ?айталау
Саба?ты? ма?саты:
Білімділік ма?саты: о?ушыларды? білімдерін тере?дету, ?айталау, пысы?тау, тияна?тау.
Дамытушылы? ма?саты: ой-?рісін, сана – сезімі мен тілін дамыту. Есте са?тау ?абілеттерін ?алыптастыру.
Т?рбиелік ма?саты: ?р істі саналы т?рде орындау?а, ?йымшылды??а, шапшанды??а, е?бекс?йгіштікке т?рбиелеу.
Саба?ты? т?рі: ?айталау
К?рнекіліктер: о?улы?, интерактивті та?та, электронды о?улы?.
Саба?ты? ?діс – т?сілі: іздену, с?ра? – жауап.
Просмотр содержимого документа
«"?ткенді ?айталау" математика»
Сыныбы: 3 «Ж»
Пәні: Математика
Сабақтың тақырыбы: Өткенді қайталау
Сабақтың мақсаты:
Білімділік мақсаты: оқушылардың білімдерін тереңдету, қайталау, пысықтау, тиянақтау.
Дамытушылық мақсаты: ой-өрісін, сана – сезімі мен тілін дамыту. Есте сақтау қабілеттерін қалыптастыру.
Тәрбиелік мақсаты: әр істі саналы түрде орындауға, ұйымшылдыққа, шапшандыққа, еңбексүйгіштікке тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: қайталау
Көрнекіліктер: оқулық, интерактивті тақта, электронды оқулық.
Сабақтың әдіс – тәсілі: іздену, сұрақ – жауап.
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ:
І.Ұйымдастыру кезеңі:
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
№6.Теңдеулерді шешу.
Үй тапсырмасы «Джокер» әдісі арқылы тексеріледі.
ІІІ. Өткенді пысықтау
Жаңа сабаққа кіріспес бұрын оқушыларға «Ширату» ойыны өткізіледі.
№1 тапсырма оқушылармен бірігіп, ауызша орындалады.
Есеп тақтаға шығарылады.
а)
200 м мата – 40 киім
60 м мата - ? киім
Шешуі: 60:(200:40)=12
Жауабы: 60 м матадан осындай 12 киім тігуге болады.
ә) Ерлер киімі – 40 сырт, 200 м
Балалар киімі - ? 3 м кем
Шешуі: (200:40) – 3 = 2
Жауабы: баланың бір сырт киімі үшін 2 м мата жұмсалады.
№3
Бірінші орамда – 120 м
Екінші орамда – 60 м ? к
Бір креслоны қ. – 4 м
Шешуі: (120+60): 4 = 45
Жауабы: осы матаның барлығы 45 креслоны қаптауға жетеді.
№4
84:3=60:3+24:3=28
620:20=600:20+20:20=31
27·3=20·3+7·3= 81
52:4=40:4+12:4=13
760:4=400:4+360:4=190
570:3=300:3+270:3= 190
15·5=10·5+5·5= 75
18·40=10·40+8·40= 720
290·3=200·3+90·3= 870
№5
№6
Көрсетілген өлшем бірліктеріне айналдыр.
ІV. Бекіту. Электронды оқулықпен жұмыс.
«Ия-жоқ» ойыны
V. Үй тапсырмасы. №7 тапсырма. Есепте. Жауаптарын кему ретімен орында.
VІ. Бағалау.