kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Оң және теріс сандар. Координаталық түзу

Нажмите, чтобы узнать подробности

Оң және теріс сандар туралы ашық сабақ жоспары

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Оң және теріс сандар. Координаталық түзу»

Нарзиева Озада Хушвахтовна

Математика пәнінің мұғалімі

«№18 гимназия» КММ

Алмалы ауданы


Пәні:

Математика

Сынып: 6

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Оң және теріс сандар. Координаталық түзу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

Оң және теріс сандарды координаталық сәуледе кескіндеу, математикалықсөйлеуге машықтану, өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: оң және теріс сандарды ажырата алады.

Көптеген оқушылар: Оң және теріс сандарды координаталық түзуде кескіндей біледі

Кейбір оқушылар: Деңгейлік тапсырмаларды толық орындайды.

Жетістік критерийлері

  • Оң және теріс санды жаза, оқи біледі;

  • Оң және теріс сандарды координаталық түзуде кескіндей біледі;

  • Қойылған сұраққа сыни ойлана алады;

  • Өз дәлелдемесін келтіре алады;

  • Өзіне және топқа деген жауапкершілігі жоғары;

  • Топ ережесіне бағынады;

  • Өзгенің пікірін тыңдай алады;

  • Қалыптасқан білімдерін көрсетеді;

  • Өз-өзін және бір-бірлерін бағалай біледі.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:
Оң және теріс сандарды координаталық түзуде кескіндей алады

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестері

Оң сан, теріс сан, координаталық түзу

Құндылықтарды дарыту

Киелі сандар

Пәнаралық байланыстар

Тарих, информатика

АКТ қолдану дағдылары


Бастапқы білім

Оң және теріс сандар


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресустар


Сабақтың басы





1. Ұйымдастыру (3 мин)

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып, оқушыларды сандар бойынша топқа бөлу

Оқушылар 5 топқа бөлініп отырады

2. Үй тапсырмасы

(3 мин)

Үй жұмысының дұрыс орындалуын тексеру

№ 293, № 294, № 296

№293 А В С O D E

-5 - 4 -3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

А(-4), В(-2,5), С(-1), D(2), Е(3).

№294

А(-5), В(-3,5), С(-2), D(3), Е(-4,5)

А Е В С D

-5 - 4 -3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

№296

  1. Байкал көлінің тереңдігі -1620 м.

  2. Жер шарындағы ең биік нүкте - Гималай тауларындағы Джомолунгма (Эверест) шыңының биіктігі +8848 м.

  3. Дүниежүзілік мұхиттың ең терең жері – Тынық мұхиттағы Мариан шұңғымасы, оның тереңдігі – 11 02 м.

  4. Тянь-Шаньдағы Хантәңірі шыңының биіктігі + 6995 м.

Топтағы әр оқушы өзінің үй жұмысын тексереді

Смайлктер




Топ аттары, ереже




Сабақтың ортасы


3. Білу (5 мин)

«Миға шабуыл» әдісі бойынша сұрақтар

  1. Теріс сандар қандай таңбамен жазылады? Мысал келтіріңдер.

  2. Оң сан мен теріс санды қалай ажыратамыз?

  3. Қандай сан оң санға да, теріс санға да жатпайды?

  4. Координаталық түзу дегеніміз не?

  5. Бірлік кесінді дегеніміз не?

  6. Оң бағыт және теріс бағыт қалай орналасады?

Оқушыларға сұрақ қою арқылы өткен сабақты қайталап еске түсіреді.


4. Түсіну (10 мин)


«Аялдама» әдісі

1-топ . Бірлік кесінді ретінде 1 см кесіндіні алып, координаталық түзу сызыңдар. Оның бойынан А(-3,5); В( 3); С( 1,2); Е( -2) нүктелерін белгілеңдер.

2-топ. Бірлік кесінді ретінде 1 см кесіндіні алып, координаталық түзу сызыңдар. Оның бойынан А(-2,5); В( 2); С( 1,5); Е( -3,5) нүктелерін белгілеңдер.

3-топ. Бірлік кесінді ретінде 1 см кесіндіні алып, координаталық түзу сызыңдар. Оның бойынан А(-0,5); В( 1); С( 3,5); Е(-3) нүктелерін белгілеңдер.

4 топ. Бірлік кесінді ретінде 1 см кесіндіні алып, координаталық түзу сызыңдар. Оның бойынан А(-1,5); В( 2,5); С( 4,5); Е( -4) нүктелерін белгілеңдер.

5 топ. Бірлік кесінді ретінде 1 см кесіндіні алып, координаталық түзу сызыңдар. Оның бойынан А(-4,5); В( 4); С( 0,5); Е( -3,5) нүктелерін белгілеңдер.

Топпен жұмыс.

Әр топқа тапсырма беріледі, сол тапсырманы топ арасында талқылап, басқа топ оқушыларына түсіндіреді.



-5 -4 -3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

; К(-2), 

Оқушылар өзара жұптасып, есеп шығарады













Үй тапсырмасын тексеру




































































Сабақтың соңы

5. Қолдану ( 10мин)

«Джигсо» әдісі

1-топ № 297

2-топ № 299

3-топ № 303

4-топ №309 (1)

5 топ №309 (2)

1-топ № 297

А В С О Е F

1 0 1

A(-1); B(-0.7); C(-0.3); O(0); D(0.1); E(0.5); F(0.8)

2-топ № 299

A B O C D

-5 -4 -3 -2 -1 0 1 2

A(-5); B(-4); O(0); C(2) ; D(4)

3-топ № 303

П Р О Ц Е Н Т

-7 -4 0 2 5 7 9

П(-7), Р(-4), О(0), Ц(2), Е(5), Н(7), Т(9)

4-топ №309(1)

А В

-3 -2 -1 0 1 2 3

6 бірлік кесінді

5-топ №309(2)

А В

-4 -3 - 2 -1 0 1 2 3 4 5

9 бірлік кесінді

Топпен жұмыс

Әр топқа тапсырма беріледі, тапсырманы өзара талдап, тақтаға шығып түсіндіреді.

6. Талдау

(5 мин)

Жұппен жұмыс

№302

K F P N T



7.Жинақтау (3 мин)

Мозайка әдісі

№298, 304. Шамаларды мағынасына қарай 0, оң немесе теріс

санымен жазыңдар.

20 м биіктік +

16 м тереңдік -

5 ұпай ұтыс +

12 градус жылы +

Шығын 28 000 тг -

Кіріс 175 000 тг +

3 ұпай ұтылыс -

9 градус суық -

Су асты қайығы 500 м тереңдікте жүзіп жүр -

Олар ойынды 2 ұпай ұтыспен аяқтады +

Олар ойынды 1 ұпай ұтылыспен аяқтады -

Автобус аялдамада тоқтады 0

Автобус аялдамаға 30 м жетпей тоқтады -

Автобус аялдамадан 15 м өтіп(асып) барып тоқтады +



Әр топқа тапсырма беріледі, топ оқушылары 0, + және – таңбаларымен жазып шығу керек

8. Бағалау (3 мин)

Бағалау парағы арқылы



9.Рефлексия (2 мин)

Смайлдар арқылы



Мен түсіндім





Түсіндім, бірақ сұрақтарым бар









Мен түсінбедім







10. Үйге тапсырма (1 мин)

№307, № 310

оқулық










Дефференциация – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?
Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы.

Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.

Өзін өзі бағалау.

Кері әсер парағы.



Сабақ бойынша рефлекция:

Сабақ \ оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?
Оқушылардың барлығы оқу мақсаттарына қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері дұрыс сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді бос сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанада берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


















Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы ойланыңыз?)

1.

2.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы ойланыңыз?)

1.

2.
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік, қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу керек?







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
Оң және теріс сандар. Координаталық түзу

Автор: Нарзиева Озада Хушвахтовна

Дата: 12.08.2017

Номер свидетельства: 425292
