kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Математика п?нінен саба? жоспары

Нажмите, чтобы узнать подробности

О?ушылар?а амалды орындау ретімен орындау?а баулу,есепті ?р т?рлі т?сілмен шы?ару?а ?алыптастыру.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Математика п?нінен саба? жоспары»

Күні: 08.04.2015 жыл

Сыныбы: 2”г”

Сабақтың тақырыбы: Амалдардың орындалу реті.

Сабақтың мақсаты:

а) Білімділік: Оқушыларға амалдарды орындалу ретімен орындауға баулу, есепті әр түрлі тәсілмен шығаруға қалыптастыру.

б) Дамытушылық: Ой- өрісін, танымдық қабілетін, логикалық ойлауын, зейінін, есте сақтауын дамыту, пәнге деген қызығушылығы мен белсенділігін арттыру.

в) Тәрбиелік: Бірлікке, ынтымаққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Түсіндірме сабақ

Сабақ типі: Әңгімелесу.

Сабақтың жоспары: I. Ұйымдастыру кезеңі.

II. Ауызша есептеу ойыны.

III. Жаңа сабақ түсіндіру

IV. Жаңа сабақтың тапсырмалары

V. Жаңа сабақты бекіту

VI. Қорытынды, бағалау

VII. Үйге тапсырма беру

Сабақ барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі:

(Амандасу, түгендеу, сабаққа дайындықтарын тексеру, зейіндерін сабаққа аудару)



  1. Ауызша есептеу

1 Есептің орындалу ретін көрсет.

( 40 + 70) – 50 = 60

300 + (100 - 20) = 380

100 – ( 30 + 60 ) = 10

400 – ( 100 + 50) =250

Жарайыңдар балалар!



  1. Жаңа сабақты түсіндіру.

Онда балалар бңз бүгін “ Амалдардың орындалу тіртібі ” тақырыбын отемизұ

Балалар онда біз ең алдымен мынаны есімізге түсірейңкші.

Жақшасыз өрнектерде алдымен көбейту мен бөлу амалдары, ал одан кейін қосу мен азайту амалдары жазылу ретімен солдан оңға қарай орындалады.

Мысалы: 28 – 5 *4, яғни ең бірінші көбейту амалы орындалады. Жазылу ретімен солдан оңға қарай орындалады, яғни 5 пен 4- көбейтіндісі 20- ға тең, ал енді 28 бен 20 айырмасы 8-ге тең.

25 / 5 – 2, яғни бірінші 25 пен 5-ң бөліндісі 5-ке тең, ал енді 5 пен 2 айырмасы 3-ке тең.

6* ( 1+ 2), яғни ең бірінші жақша орындалады. Содан кейін жақша сырты орындалады.

Балалар түсіндікпе?



  1. Жаңа сабақтың тапсырмалары

Енді балалар бәріміз “Қоянға көжектеріне жетуге көмекесу ” ойынын ойнайықшы. Қоянның жолында кдергілер өте көп екен. Қане балалар қоянға көмектесейік.

1-кедергі арыстан өте ашулы. Қаһарыа мініп тұр екен.

№ 2 Өрнектегі амалдардың орындалу ретін айтып бер.

9-4*2=1

  1. 4*2

  2. 9-8

5*3+4=19

  1. 5*3

  2. 15+4

15/3+2=7

  1. 15/3

  2. 5+7

6+18/6=9

  1. 18/6

  2. 6+3

7*(1+2)=21

  1. (1+2)

  2. 7*3

(6+18)/3=8

  1. (6+18)

  2. 24/3

(6+4)*2=20

  1. (6+4)

  2. 10*2

8/(3+1)=2

  1. (3+1)

  2. 8/4

2- сайқамазақ бизди ол алдауға тырысады. Біз бұған алданбаймызғой балалар!



№ 3

А) Әр бағандағы мысалды салыстыр.

3*2=6

3*2+3=9

3*3=9

3*3+3=12

3*4=12

3*4+3=15

Олардың арасында қандай байланыс бар? Нәтижені тап.

Үшке артып жатыр.

Ә) Әр бағандағы мысалды салыстыр.

9*3=27

9*3-3=24

8*3=24

8*3-3=21

7*3=21

7*3-3=18



Олардың арасында қандай байланыс бар? Нәтижені тап.

Үшке кеміп жатыр.

4- айдаһар

№4

Күзде алаңға отырғызылған 40 көшеттің 12-сі шырша және 10-ы қайың көшеті, ал қалғандары терек көшеттері. Алаңға неше терек көшеті отырғызылды.



Талдау

Есепте не жайлы айтылған? Күзде отырғызылған көшеттер туралы.

Есепте не берілген? Барлығы 40 көшет, 12- шырша, 10- қайың

Есепте нені табу керек? Алаңға отырғызылғантерек көшеті қанша?

Есеп неше жолмен шығарады? Екі жолмен шығады.







Отырғызылды – 40 (к)

Шырша – 12 (к)

Қайың – 10 (к)

Терек - ?

Шешуі: 40 – ( 12+ 10) = 18 (к)

Жауабы: Алаңға 18 терек көшет отырғызды.

Балалар біздің қоянымыз тағы жолға шықты. Көжектеріне жетуге екі ғана кедергі қалды. Сол кедергілерден өтуге көмектессек болғаны. Алдымыздан жылан шықты, оның есебін шығарайық

3- Жылан

№7

4дм 3дм = 43 дм

9м 60 см= 960 см

5дм 1см= 51 см

1тәу 6сағ= 30 сағ

2 мин 1 сек= 121 с

1 сағ 30 мин = 90 мин

Жарайыңдар балалар!





  1. Жаңа сабақты бекіту

Соңғы кедергі- Мысықтың ойынын ойнайық.

Міне балалар мектепке жетіп қалдық. Енді соңғы тапсырма “ Сөз құрастыр” ойынын ойнап сөзді құрастырып көрейік.

Кесте жауаптарын кеміту ретімен жаз. Олардың астына тұсындағы әріптерді жаз. Сөзді оқы.

580-200

А

531+8

Й

125+201

Н

960-500

Х

754-20

Р

620-20

А



580-200=380

531+8=543

125+201=326

960-500=460

754-20=734

620-20=600



Р

А

Й

Х

А

Н

734

600

543

460

380

326



Жақсы балалар!

  1. Қорытынды.

Жарайсыңдар балалар!

Сонымен:

  1. Амалдардың орындалу ретін түсірдікпе есімізге?

  2. Жақшасыз өрнектерде алдымен қандай амалдар орындалады?

  3. Амалдары жазылу ретімен қалай орындалады?

  1. Үй тапсырмасын беру.

№4 Теңдеуді шеш.

Сабақ аяқталды. Сау болыңдар!






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
Математика п?нінен саба? жоспары

Автор: Маликова Самал Муратжановна

Дата: 10.06.2016

Номер свидетельства: 333904
