Тақырыбы: сабақ 14 | Мәтінді есептерді шығару. | |
Күні,айы: .09.2018ж | Мұғалімнің аты-жөні: | |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: | Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 5.5.1.1 натурал сандарға арифметикалық амалдар қолдана отырып, мәтінді есептерді шығару; 5.5.1.8 әріпті өрнектерді құру және оларды есептер шығаруда қолдану; 5.5.1.9 мәтінді есептерді шығару үшін формулаларды қолдану; | |
Сабақ мақсаты | Барлық оқушылар: Оқушылар тақырыпты біледі, түснеді және шығармашылық қабілеттерін дамыту арқылы сөздік қорларын дамытуға пайдаланады | |
Оқушылардың басым бөлігі: Мәтінді есептерге теңдеулер жүйесін дұрыс құра алады, жауабын дұрыс анықтай алады. | ||
Кейбір оқушылар: Мазмұнды есептерді теңдеу құру арқылы шешу дағдысын қалыптасады; . | ||
Сабақтың барысы | ||
Сабақтың кезеңдері | Жоспарланған жұмыс | Ресурстар |
Сабақтың басы(2-5 минут) | (МК)Оқушылардың сабаққа дайындығы.Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру. Бүгінгі сабақта біз өзімізді әр түрлі маман иесіміз деп армандап көрейік, олар: дүкенші, құтқарушы және жолсерік. Қандай да болсын маман иесі болу үшін не керек? Әрине, білім керек. Сондықтан маман иесі ретінде жұмысқа кіріспес үшін алдымен біліміміз сол маманға сай ма, жоқ па, соны тексеріп алайық. Ауызша сұрақ-жауап кезінде қойылатын сұрақтар: 1. Теңдеу дегеніміз не? 2. Теңдеудің түбірі деп нені айтамыз? 3. Теңдеуді шешу дегеніміз не? Үй тапсырмасын тексеру қозы аяқтары - 40 тауық 3 есе кем Шешуі: Қозы – х 4 аяқ 40 аяқ Тауық – 3х 2 аяқ 4. х + 2 . 3х = 40 4х + 6х= 40 10х = 40 х = 4 3 . 4=12Жауабы:4 қозы | |
Сабақтың ортасы (6-40 минут) | Оқулық Аудидиск: 1.7.1; 1.7.3; №1жұмыс дәптері Қосымша тапсырма:1.7 | |
Сабақтың соңы( 41-45мин) |