Просмотр содержимого документа
«Квадраттық функция және оның графигі»
Сыныбы:8 Алгебра фак-к сабақ
Сабақтың тақырыбы: Квадраттық функция және оның графигі. Сабақтың мақсаты:: Квадраттық функцияның y= ax2+n y= a(x-m)2 дербес түрлерін қайталау және белгілі графиктердің көмегімен квадраттық фунцияның графиктерін салудағы оқушылардың білімдерін бекіту
Дамытушылық : Оқушылардың шығармашылық белсенділіктерін,коммуникативтік, ақпараттық қабілеттерін дамыту; Тәрбиелік : Оқушыларды алғырлыққа,тиянақтылыққа баулып,өзінің және жолдастарының ісін қадағалап,бағалай білуге , жауапкершілікпен қарауға ,жеке тұлғалық қасиеттерді бойына сіңіруге тәрбиелеу. Сабақ әдісі: Психологиялық ахуал тудыру, мини- диалог, сұрақ- жауап, графикалық кестемен жұмыс, ізденіс, тест, есептер шығару. Сабақтың көрнекілігі:Компьютер,слайд,плакаттар ,таратпа материалдар, тестік тапсырмалар, кестелер, үлестірмелі карточкалар.
Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі : - Сәлемдесу; - Оқушыларды түгендеу; Ұйымдастыру сәті
. Бүгінгі сабақтың тәртібі: Мұғалімді тыңдаймыз, Бір - бірімізді сыйлаймыз, Саспай, асықпай, Әр сұраққа, қателеспей, Шуылдамай, қол көтере отырып, Жауап беруге тырысамыз - деп, мұғалім оқушылардың назарын сабаққа аударады және көңіл - күйлерін бір ортаға тоғыстырады.
Психологиялық ахуал тудыру: “Көңіл күйді анықтау”, “Бүгінгі сабаққа не тілейік?”
Білімді тиянақтау кезеңі (Теориялық материалды қайталап,пысықтау).
а)компьютерде бір координаталық жүйеде салып көрсету
ә)Мақалдың жалғасын тап:
1 . 7 рет өлшеп , (1 рет кес) 2. 1 тал кессең , (10 тал ек,) 3. 4 .Жігіт 1 сырлы , ( 8 қырлы .) 4. 7 жұрттың тілін біл , (7 түрлі білім іл.)
Мақалда кездескен сандар квадрат теңдеудің түбірлері болатындай етіп, функция теңдеуін жазып, графигін салып, функцияның қасиеттері бойынша зертте (постер қорғау)
Тест жұмысы
Берілген көпмүшелердің қайсысы квадрат үшмүше болады?