Күні :20.12.16 | Мұғалімнің есімі: Құрметжанова Ж |
Сынып:11 | Қатысқандар саны:15 | Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы | Көрсеткіштік теңдеулер және оларды шешу жолдары |
Сабақ негізделген оқу мақсаты: (мақсаттары) | Оқушыларға көрсеткіштік теңдеулер және оларды шешу жолдары туралы түсінік беру |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар:Көрсеткіштік теңдеудің түрін және шешу тәсілдерінің алгоритмін біледі |
Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыптағы ережелер мен қағидалады біледі, мысалдар келтіре алады, алгоритм негізінде есептер шығара алады |
Кейбір оқушылар:Күрделілігі жоғары дәрежедегі теңдеуді шеше алады, шығармашылық тапсырмалар орындай алады |
Тілдік мақсат | Оқушылар: Мәтінді оқып талдайды, сұраққа жауап береді, өз ойларын айта алады. Алған білімдері бойынша бір-бірімен диалогтік, жекелей әңгіме жүргізе алады. |
Негізгі сөздер мен тіркестер: көрсеткіштік теңдеу, бірдей негізге келтіру, жаңа айнымалы енгізу |
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:ғылыми, әдеби |
Талқылауға арналған тармақтар 1) Теңдеудің қандай түрлері бар? 2) Оларды шешу жолдары қандай болуы мүмкін? 3) Көрсеткіштік теңдеу туралы не білеміз? |
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
Алдыңғы оқу | Теңдеулер |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулар мен қатар ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар |
Басталуы Ұйымдастыру 2 минут | Шаттық шеңберін құру (Май шамды ұстай отырып, бір-біріне тілектер айту) Квадрат теңдеу, ирроционал теңдеу, көрсеткіштік теңдеу сөздері арқылы 3 топқа бөлу | |
Ортасы ІІ. Үй тапсырмасын сұрау (5 минут) Миға шабуыл Кесте толтыру 2 (минут) Постер құрау | № 180 есепті тексеру (Үш қадамды сұхбат) Миға шабуыл (2 минут) Тік төртбұрыштың бір қабырғасы екіншісінен 2 есе ұзын. Периметрі 42см болса қабырғаларын тап? Қорада тауықтар мен қояндар бар, олардың бастарының саны 19, ал аяқтарының саны 40. Сонда қорада неше қоян, неше тауық бар? Бұл есептерді қалай шешуге болады ? Білемін Білгім келеді Мысал келтіру Ережесін шығару Топпен жұмыс ІІІ. Үш топқа тақырып беру Жұпқа тапсырма беру Мысалдар келтіріледі Бірдей негізге келтіру Жаңа айнымалы енгізу тәсілі Жаңа айнымалы енгізу тәсілі | |
Аяқталуы VІ. Жеке жұмыс (13 минут) Сергіту сәті Ментальды картамен жұмыс V. Қорытынды Үйге тапсырма Бағалау | Оқулықтағы № 197,198 есептерді шығару Тест жұмысын орындау 2х=16 | 0 | 3 | 4 | 9 | 4х=1 | 9 | 0 | 4 | 1 | 5х=125 | 5 | 3 | 9 | 7 | 3х/2=27 | 50 | 12 | 3 | 6 | 2х+2=8 | 1 | 9 | 0 | 6 |
Қол ұстасып амандасыңыз; Құшақтасыңыз; Арқа қағысыңыз; Қол ұстасып айналыңыз; Екі рет қол ұстасып, отырып тұрыңыз; Алыстан қол бұлғаңыз; Бір әннің қайырмасын айтып беріңіз; «Комплимент» айтыңыз; 5х=1 | 27 а | 5 э | 0 ғ | 3 т | 2х=8 | 3 ы | 1 і | 4 т | 1 ю | 9х/2=9 | 5 ә | 2 л | 5 б | 7 ц | 3х/2=27 | 5 н | 2 т | 3 ю | 6 ы | 6х+2=216 | 5 с | 1 м | 8 в | 6 н | Ғылым сөзі шығады Алақанды толтыру | |
Қосымша ақпарат |
Саралау – сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренген тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пән аралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ мен байланыс Құндылықтармен байланыс. |
Деңгейлік тапсырмалар беру | Топ басшысының бағалауы Смайликтермен бағалау | Информатика Таныстырылым |
Рефлексия Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болады? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен. | Оқу мақсаттары шынайы , анық, нақты болды. Оқушылар танысқан соң сабақтың мақсаттарын түсінеді Оқушылар көрсеткіштік теңдеулер және оларды шешу тәсілдерін білді. Сыныптағы ахуал осы тақырыпты оқуға , осы тақырыптағы сұрақтарды талқылап шешім шығаруға, оқушылардың ойлау қабілетін арттыруға және білімдерін жетілдіруге бағытталды. Таңдап алынған саралау жұмысы тиімді болды, А,В,С есептерін таңдау кезінде оқушылар есептерді қалаулары бойынша таңдады. (мақсаты кейбір оқушыларға қиынырақ тақырыпты таңдап, тапсырманы орындауға мүмкіндік берілді) Әр тапсырманы орындауға белгіленген уақыт сәйкес келді Мен өз жоспарыма түзетулер енгізген жоқпын |
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. Миға шабуыл сұрақтары 2. Топ басшысының бағалауы Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? Рефлекция жасау Сергіту сәті Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? Кері байланыс өткізуді |