kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Кері пропорционал шамалар

Нажмите, чтобы узнать подробности

Кері пропорционал шамалар туралы т?сінік ?алыптастыру, та?ырып?а есептер шы?арады. Саба?та ж?пты? , топты? , жеке тапсырмаларды орындайды. Саба? барысында о?ушылар де?гейлік тапсырмаларды, математикалы? дикатантты орындайды. Ба?алау ?зін-?зі,топты ба?алау критерилер ар?ылы ж?ргізілді. Нашар о?ушылар математикалы? диктант кезінде ?з ?лестерін ?осып оларды? ж?мыстары топ ішінде бай?ал?аны оларды? бойында ма?таныш сезімін оят?андай.

 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Кері пропорционал шамалар »

1.Сабақ тақырыбы: Кері пропорционал шамалар

2.Сабақтың түйінді мақсаттары және оқыту талабына қол жеткізу тәртібі:

Кері пропорционал шамалар туралы түсінік қалыптастыру, тақырыпқа есептер шығару

3.Белсенді сабақ беру тәсілдері мен сабақтағы жұмыс түрі:


4.Сабақтың нәтижелері (Оқушылар білетін, түсінетін болады және жасай алады):

Білу: Кері пропорционал шамалар туралы білетін болады (барлығы);

Түсіну: Кері пропорционалдықтың қасиетін түсінеді (барлығы);

Қолдану: Есеп шығаруда ережені қолдана алады (көпшілігі);

Талдау: Кері және тура пропорционал шамаларды ажырата біледі (көпшілігі);

Жинақтау: Кері пропорционал шамаларға мысалдар келтіре алады (кейбіреуі);

Бағалау: Өзінің және өзгенің жұмысын бағалай алады (кейбіреуі)

5. Өзіне оқыту үшін бағалау кіретін бағалау (әрбір оқушыны оқыту туралы білу):

Мадақтау, өзін-өзі бағалау, жұптарда өзара бағалау, топтарда өзара бағалау, бағдаршам әдісі

6. Жоспарлау барысында әр оқушының сұраныс-талабын есепке алу:

Мен тапсырма мақсатына қол жеткізуге көмектесемін. Мен сондай-ақ қатарларды аралап шығамын.

7.Ресурстар мен жабдықтар (алдын ала тапсырыс беру қажет тех.құрылғылар тізімі): үлестірмелер, плакаттар


Сабақ барысы

Бөлім

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушылар іс-әрекеті

Ресурстар

Кіріс пе

Оқушыларды топқа бөлу


Стикерлерге ондық бөлшектер, жай бөлшектер және натурал сандар жазылады, сол сандар арқылы топтарға отырады

Стикерлер, жұмыс парағы


Психологиялық тренинг «Көтеріңкі көңіл-күй»

Оқушылар бүгінгі сабаққа тілегін жазып, бір-біріне береді


Тұсау кесер


Оқушыларды сабақтың мақсатымен таныстырамын және жұмыс жоспарымен таныстырамын

Оқушылар күн мен сабақтың тақырыбын жазады.


Үлестірме қағаздар


Үй тапсырмасын сұрау

Тапсырманы жұптарда өзара тексеріп бағалайды


Негізгі бөлім

Математикалық диктант /ортақ жеке жұмыс/


Жұмыс кері байланыс парақтары арқылы тексерілетін болады

Оқушылардан сұралатын болады, біліммен бөліседі

а) Сөйлемді толықтырыңдар:

«Екі қатынастың теңдігі...деп аталады»

«Егер бір шама бірнеше есе артқанда (кемігенде), екінші шама сонша есе артатын (кемитін) болса, онда мұндай шамалар ... деп аталады»

«Натурал санды бөлшекке немесе бөлшекті натурал санға бөлу үшін...»

«Картадағы кесінді ұзындығының оған сәйкес жер бетіндегі қашықтыққа қатынасын ... деп атайды»

Плакаттар, жұмыс парағы

Ой қозғау /топтық жұмыс/

  1. Кері пропорционал шамалар дегеніміз не?

  2. Кері пропорционал шамалардың қасиеті

  3. Кері пропорционал шамаларға мысалдар


Топ жұмысы бағдаршам арқылы бағаланады

Оқушылар топпен талқылайды. Талқылап болғаннан кейін тақырыпты топ баяндамашысы түсіндіреді.


Оқулықпен жұмыс /топтық жұмыс/

1-топқа: №150

2-топқа: № 151

3-топқа: №152


Оқушылар есептерді топта талқылап, содан кейін тақтаға жазатын болады (Әр топтың орындығына стикер жапсырылған оқушы есепті тақтада шығарады)



Венн диаграммасы

Тура және кері пропорционал шамалар




Бөшкеден шыққан басқатырғылар /топтық жұмыс/

№1. Жылдамдығы 75 км/сағ поезд екі қаланың арасын 6 сағат жүрді. Поезд осы аралықты 5 сағатта жүріп өту үшін қандай жылдамдықпен жүруі керек?

№2 Кітапта 132 бет бар. Бір бетте 40 жол, бір жолда 27 әріптен жазылған. Егер бір бетке 48 жол, бір жолға 30 әріптен жазылса, осы кітапта неше бет болар еді?

№3 Дайындалған мал азығы 75 сиырға 184 күнге жетеді. Егер сиырлар саны 40 сиырға өссе, осы дайындалған мал азығы неше күнге жетер еді?

Оқушыларға бөшке ішіне салынған есептер беріледі.


Қорытынды

Бақылаушылардың топ басшылардың пікірін тыңдау.

Түсінбеген 1 сұрағын стикерге жазуды тапсыру. Үй тапсырмасына №156, №160 есептерін беру.

Топ жетекшілері сабақ басында қойылған критерийлер бойынша өз тобын және басқа топтарды бағалайтын болады.

Сонымен бірге оқушылар сабақ рефлексиясын және сабақ барысында түсінбеген 1 сұрағын стикерге жазып тапсырады.

Бағалау парағы








Рефлексия


Сынып 3 топқа бөлінген.Жалпы сабақ өз дейгейінде өтті де ойлаймын. Балалар топтық жұмысқа реттелген және бір-бірін тыңдауға қалыптасқанын байқадым.Алдыңғы сабақтардағы тәртіп мәселесі реттелді. Мінезі тұйық балалардың өзі сабаққа қызығып, бір ауыз ойларын айтқаны менің жетістігімнің көрсеткіші деп ойлаймын.Балалар сын тұрғысынан ойлауды үйреніп, сөйлеуге тырысты.Қызығушылығы әсіресе топпен жұмыс жасағанда, топ жұмысын қорғағанда, бағалағанда байқалды.Нашар оқушылар математикалық диктант кезінде өз үлестерін қосып олардың жұмыстары топ ішінде байқалғаны олардың бойында мақтаныш сезімін оятқандай.















Кері пропорционал шамалар туралы түсінік қалыптастыру, тақырыпқа есептер шығарады. Сабақта жұптық , топтық , жеке тапсырмаларды орындайды. Сабақ барысында оқушылар деңгейлік тапсырмаларды, математикалық дикатантты орындайды. Бағалау өзін-өзі,

топты бағалау критерилер арқылы жүргізілді. Нашар оқушылар математикалық диктант кезінде өз үлестерін қосып олардың жұмыстары топ ішінде байқалғаны олардың бойында мақтаныш сезімін оятқандай.



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Кері пропорционал шамалар

Автор: Кабдолданова Альмира Рахимгалиевна

Дата: 13.01.2015

Номер свидетельства: 154409
