kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Келтіру формуласы

Нажмите, чтобы узнать подробности

С?йір б?рышты? тригонометриялы? функциясыны? ?рбір б?рышында?ы синусты?, косинусты?, тангенсті?, котангенсті?  келтіру формулаларын тригонометриялы? ?рнектерді  т?рлендіруде  ж?не есептер шы?ару кезінде  ?олдана білуге  да?дыландыру, ?алыптастыру 

С?йір б?рышты? тригонометриялы? функциясыны? ?рбір б?рышында?ы синусты?, косинусты?, тангенсті?, котангенсті?  келтіру формулаларын тригонометриялы? ?рнектерді  т?рлендіруде  ж?не есептер шы?ару кезінде  ?олдана білуге  да?дыланады, ?алыптасады

«Тригонометрия элементтері», жеке, топты?, ж?пты?,  «Тригонометрия м?ндерін аны?тау», «Серпілген сауал», «екі ж?лдыз, бір тілек»,  «Не білдім? Не ?иын?, Не же?іл?»  ?дістері

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Келтіру формуласы»

Сабақтың өтілетін күні

Пәні

Класс

Өткізетін мұғалім

«Бекітілді»

18.02.2016 ж.

Алгебра

9

Ақсисенова Гүлнар Қанатқалиқызы


Сабақтың тақырыбы, реті

Келтіру формулалары

Мақсаты

Сүйір бұрыштың тригонометриялық функциясының әрбір бұрышындағы синустың, косинустың, тангенстің, котангенстің келтіру формулаларын тригонометриялық өрнектерді түрлендіруде және есептер шығару кезінде қолдана білуге дағдыландыру, қалыптастыру

Оқыту нәтижесі

Сүйір бұрыштың тригонометриялық функциясының әрбір бұрышындағы синустың, косинустың, тангенстің, котангенстің келтіру формулаларын тригонометриялық өрнектерді түрлендіруде және есептер шығару кезінде қолдана білуге дағдыланады, қалыптасады

Стратегиялар

«Тригонометрия элементтері», жеке, топтық, жұптық, «Тригонометрия мәндерін анықтау», «Серпілген сауал», «екі жұлдыз, бір тілек», «Не білдім? Не қиын?, Не жеңіл?» әдістері

Уақыты

Ресурсы

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс – әрекеті

3

мин

Карточкалар

Тригонометрия элементтері арқылы топтау (косинус, синус,тангенс)

Тригонометрия элементтері арқылы топтасады (косинус, синус,тангенс)

5

мин

Слайд

«Тестпен жұмыс» 5 тапсырма

Тригонометриялық функция тепе – теңдіктерін, таңбаларын анықтау, еске түсіру, қайталау мақсатында тест сұрақтарына жауап беру арқылы ойланады, еске түсіреді, қайталайды, зейін қояды, есте сақтау қабілеттері артады, логикалық ойлау қабілеттері дамиды, «жұптық тексеру» арқылы бірін – бірі қолдайды

7

мин

Постер, дәптер

«Серпілген сауал» тапсырмасы арқылы тригонометриялық функциялардың қасиеттерін естеріне түсіру жаңа сабаққа дайындық

Әр оқушы өтілген тақырыптар бойынша тригонометриялық функцияның қасиеттерін айтып өтеді қалғандары тыңдайды

1

мин

Слайд

Жаңа сабақ: «Келтіру формуласы» (постер қорғау)

Әр топ өздеріне берілген тапсырмаға байланысты тақырыпты оқи отырып қорытынды жасайды. Топтар бір-бірін «екі жұлдыз,бір тілек» арқылы бағалайды


Слайд

«Бекіту бөлімі» ( сәйкестендіру тестісін орындайды)

Әр оқушы жеке орындап бірін-бірі бағалайды

3

мин


Кеспе қағаз, слайд

«Бос тор көздерді толтыр» тапсырмасы (1 кесте, топтық жұмыс)


Берілген кеспе қағаздағы кестенің бос көздерін тригонометрия элементтерінің заңдылығымен толтыра отырып ойланады, еске түсіреді, ойлау қабілеті дамиды, үнсіз оқушы ашылады, талантты дарындылығын көрсетеді, пікір айтады, сыни ойлайды, бірін – бірі тыңдайды, «үш шапалақ» әдісімен пікірлерін білдіреді

15

мин

слайд

«Тригонометрия элементтері» өтілген және жаңа тақырып бойынша қорытынды


Әр оқушы жеке жұмыс жасайды

2

мин





Бағалау парағы

Критерий бойынша топ басшылары топ мүшелерін әр тапсырма бойынша жинаған ұпайларына қарай бағалайды, топ мүшелері тыңдайды, қолдайды немесе қарсылық білдіреді, пікір айтады, өздерін реттейді.

3

мин

Слайд


«Не білдім? Не қиын? Не оңай?» әдісімен оқушы үніне тыңдай отырып кері байланыс орнату.

«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісімен пікірлерін білдіреді

Қосымша тапсырмасы

§. №, №, тригонометриялық функциялардың радиандық және градустық мәндер кестесін, келтіру формулалары кестесін жаттау













































Топтың аты:

Топ түшелері:

Тестпен жұмыс

5 ұпай

Жаңа сабақ

«екі жұлдыз,бір тілек»

«сәйкестендіру тестісі»

6 ұпай

«Бос торкөздерді толтыр»

4 ұпай

«тригонометрия элементтері»

10 ұпай

Жалпы ұпай саны

25 ұпай































20 ұпай-25 ұпай- «5»

14 ұпай-19 ұпай- «4»

7 ұпай-13 ұпай- «3»

1 ұпай-6 ұпай-«2»


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 9 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Келтіру формуласы

Автор: А?сисенова Г?лнар ?анат?али?ызы

Дата: 19.03.2016

Номер свидетельства: 307616
