| Сабақ тақырыбы: | Қысқаша көбейту формулалары Екі өрнектің кубтарының қосындысы | |
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасы сілтеме) | 7.2.1.11. а3∓b3=a-ba2+ab+b2, қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану | |
| Сабақ мақсаты | Екі өрнектің кубтарының қосындысын үйрету, есеп шығаруда қолдану. | |
| Бағалау критерийі | Оқушылар: Кубтардың қосындысының формуласын біледі. Есеп шығаруда қолдана алады. | |
| Тілдік мақсаттар | Қысқаша көбейту формулаларын ауызша тұжырымдай алады. Пәнге қатысты лексика мен терминология: Қысқаша көбейту формулалары; Екі өрнектің кубтарының қосындысы. Диалог/жазылымға қажетті тіркестер: Екі өрнектің кубтарының айырымы… Екі өрнектің кубтарының қосындысы. | |
| Құндылықтарға баулу | - Өмір бойы білім алуға бейімделеді. - Дұрыс шешім қабылдау үшін қоғамдық өмірге қатысу үшін Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау қабілетін қалыптастыру. | |
| Пәнаралық байланыс | Жаратылыс тану пәндері | |
| АКТ қолдану дағдылары | Интерактивті тақтаны қолдану | |
| Алдыңғы бөлім | Көпмүшені көпмүшеге көбейту | |
| Сабақ барысы | ||
| Сабақтың Жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | |
| Сабақтың басы | Ұйымдастыру бөлімі. Сыныпта психологиялық ахуал орнату. Үй жұмысын ауызша тексеру әр топтан бір оқушыдан суралады. 
 
 | 






 қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану
 қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану




 
 






 x³ + y³ x² - 4
 x³ + y³ x² - 4
 (10 - x²)(10+x²) (3a – 4b)²
 (10 - x²)(10+x²) (3a – 4b)²   a² + 2ab + b² 100 - x⁴
 a² + 2ab + b² 100 - x⁴   m² - n² (x + y)(x² - xy +y²)
 m² - n² (x + y)(x² - xy +y²) 9a² - 24ab + 16b² 64 - b³
 9a² - 24ab + 16b² 64 - b³ 
                         
                         
                         
                         
                         
                         
                         
                         
         
	 
     
                                     
                                     
                                     
                                    