Сабақ жоспары
Тақырып: Екі өрнектің қосындысының квадраты мен айырмасының квадраты. Екі өрнектің квадраттарының айырмасы.
Мектеп:№6 ЖББОМ
Күні 13.05.2016 ж
Қатысушының саны 17
Қатыспағаны
Пән: Алгебра
Мұғалімнің аты-жөні Макажанова Зауре Шамшиевна
Сынып: 7
Оқыту
мақсаты:
Қысқаша көбейту формулаларын есеп шығаруда пайдалана білу, біліктілік дағдыларын жетілдіру.
Оқыту
мақсаты/ Күтілетін нәтижелер:
Барлығы: Қысқаша көбейту формуласын біледі
Көпшілігі: Есеп шығаруда формуланы қолдана алады.
Кейбіреулері: Есеп шешуде түрлендірулер енгізе алады, көпмүшеге жіктей алады.
Тілдік мақсат:
Алдынғы (бұрынғы) оқыту/предшествующее обучение:
Ж о с п а р
Жоспарлау уақыты (минутпен)
Жопарланған іс-әрекеттер
Бағалау
Ресурстар
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеттері
Кіріспе (2 мин)
1.Ұйымдастыру, ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.Шаттық шеңбері арқылы жақсы тілек тілеу
Мұғаліммен сәлемдесу
Мадақтау
Презентация
Интербелсенді тақтада сабақтың мақсаты, сұрақтар, сабақты кезеңдерге бөліп қойып, сол кезеңдер бойынша сабақты кезең-кезеңмен жүргізу
Әр кезеңді қадағалап, кезең бойынша не істеу керек екенін біліп отырады.
Интербелсенді тақта
Негізгі бөлім
(2 мин) топқа бөлу
(2 мин)
(5мин)
(2 мин)
5 мин
2 мин
8 мин
7 мин
5 мин
2 мин
Оқушыларды қысқаша көбейту формуласы арқылы топтау:
1. (а+в)2
2.(а-в)2
3.а2-в2
І. 2.Үй тапсырмасының орындалуын тексеру
ІІ. Қысқаша көбейту формуласының ережесі ауызшы сұралады
ІІІ. Сәйкестендіру тесті
ІV. Жұптық тапсырма
Сергіту сәті (аузша есеп)
V. Көшбасшылық.
Топ басшысына тапсырма
Тақтамен жұмыс
VІ. Қорытынды. Шағын тест
VІІ. Сабақты бекіту. Интербелсенді тақтада қызықты тапсырма
Үйге тапсырма (орындалу реті түсіндіріледі)
Оқушылар топқа бөлінеді, топ бойынша отырады, топ басшысын сайлау,
І.Үй жұмысының тақтадағы дұрыс жауап арқылы тексеру.
ІІ.Оқушылар қысқаша көбейту формуласының ережесін айтады.
ІІІ.Интербелсенді тақтада сәйкестендіру тестін орындайды.
ІV.Топтағы екі оқушылар жұптасып тапсырма орындайды
Ауызша есеп шығарады
V. Топ басшылары тапсырма орындайды.
Басқа оқушылар тақтада есеп шығарады
VІ. Тестті орындап тақтада дұрыс жауабын тексеру
VІІ. Тақтадағы тапсырманы орындайды
Күнделікке жазып алады
1.Өзін-өзі бағалау
2.Мадақтау
3.Мадақтау
4. Бір-бірін бағалау
5.Топ басшысын бағалау
Бірін бірі бағалау
6. Өзін өзі бағалау
Топ аттары жазылған қағаздар
Интербелсенді тақта
Жұптық жұмыс тапсырмалары
Интербелсенді тақта
Топ басшысы тапсырмалары
Интербелсенді тақта
Интербелсенді тақта
Тақтада корсетіледі
Рефлексия
3 мин
«Білім теңізіне кеме жіберіңіз» кері байланыс
Рефлексия бойынша оқушылар өз ойларын стикер арқылы білдіреді
Стикерлер
Қосымша ақпараттар
Дифференциация
Қатысушыларға көмектесуді қалай жоспарлайсыз?
-Жекелеген оқушыларға түсініксіз сұрағын түсіндіру арқылы.
Анағұрлым дағдысы қалыптасқан қатысушыларға қандай тапсырмалар беруді жоспарлайсыз?
-Күрделенген тапсырмалар
Бағалау –қатысушылардың білімін/прогресті қадағалауды қалай жоспарлайсыз? (ақпартатты қорытындылау/бағалау идеясы)
Пән аралық байланыс
Рефлексия
Оқыту/сабақтың мақсаттарына жете алдыңыз ба?
Бүгін қатысушылар нені үйренді?
Оқытуда атмосфера қалай болды?
Менің дифференцирленген әдіс-тәсілдерім жұмыс барысында қаншалықты орындалды?
Мен кестеге сай жұмыс жасадым ба?
Мен өз жоспарыма қандай өзгерістер енгізуіме болады және неге?
Бұл орынды өз сабағыңыз бойынша бақылау барысын жазуға қолданыңыз. Сол жақ бағанда жазылған сұрақтарға жауап бере өз сабағыңыз бойынша жазыңыз
Қорытынды бағалау
Сәтті болған екі жағдайды атаңыз (оқу мен оқыту)
1:
2:
Сабақты жақсартуға мүмкін болатын екі жағдайды атаңыз (оқу мен оқыту)
1:
2:
Сынып/аудитория жайында мен қандай жаналық білдім, сонымен қатар жеке қатысушылар туралы не білдім, менің келесі сабақты өткізуіме осы аталғандар қалай әсер етеді/қалай көрініс табады?