| Күні | |
| Сынып | 10 |
| Пәні | Алгебра |
| Тақырыбы | Қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шешу |
| Оқу мақсаты | Қарапайым тригонометриялық теңдеулер шығару дағдысын қалыптастыру және олардың дербес түрлерін анықтауды үйрету, есептерін шығаруда орынды қолдану |
| Табыс критерийлері: Қарапайым тригонометриялық теңдеулердің жалпы шешімдері арқылы шешуді біледі; Қарапайым тригонометриялық теңдеулердің шешімдерінің дербес түрлерін анықтай отырып есеп шығара біледі; Формулалар арқылы түрлендірулер енгізіп теңдеулерді шеше біледі; Тесттерде кездескен қарапайым тригонометриялық теңдеулерді өз еркімен шеше біледі; |
| Сабақтың әдістері: топтастыру, ЖИГСО, топтық, жеке жұмыстар. |
| Уақыт | Мұғалім әрекеті | Оқушылар әрекеті |
| Көпшілік оқушылар (топ арасында, жеке жұмыста) | Жекелеген оқушылар |
| 2 мин. | 1-қадам. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды топтарға бағдаршам арқылы бөлу. | Үстелдің үстіндегі түстерді таңдап алып, түстеріне сәйкес топтасады. |
| 3 мин | I.Білу 2-қадам. Үй тапсырмасын топ жетекшілеріне тексерту 3-қадам. Оқушыларға «Сиқырлы сандық» әдісі арқылы сұрақтар қою | Синустар Косинустар Тангенстер Котангенстер |
| 7 мин+3мин | II.Түсіну 4-қадам. Оқушыларды топ ішінде 1-3 дейін бөледі. 5-қадам. Әр оқушыға шығаратын есептерін көрсетеді. | Топ ішінді нөмірленеді. (1,2,3) Әр оқушы берілген уақытта өзінің санына сәйкес есепті шығарады. №1      №2      №3       | Топтағы жұмысты жүйелейді. |
| | 6-қадам. Әр номер топ-топқа жиналып шығарған есептерін талқылап, жауаптарын тексереді. | Оқушылар 1-1, 2-2, 3-3 сандарына сәйкес топтасады. Жұмысшы тобын құрайды. Әр топ өзінің шығарған есебін түсіндіреді. Қате кеткен есептері болса бір-бірінің қатесін дұрыстайды. | Жұмысты қорытындылайды. |
| 10 мин | III.Қолдану 7-қадам. Жұмысшы топтар өз жанұя топтарына қайтады. 8-қадам. Жеке жұмыстар (кітаппен жұмыс) | Кітаппен жұмыс №108,1039 Әр оқушы жеке орындарында отырып орындайды.Тақтаға шығады. Орындап болған үлгерімі жоғары оқушыларға №112 есеп. |
| 7 мин + 3 мин | IV.Талдау 9-қадам. 3 топқа плакаттар беріліп есептердің шешімдерін қасына сәйкестендіре отырып жасырын сөзді анықтайды | - М - Ұ - Х - Т - А - Р - Б - А  - Й |
| 7 мин | V.Жинақтау «Лездік тест» | ӘР СҰРАҚҚА 18 СЕКУНД УАҚЫТ БЕРІЛЕДІ. ЖАУАП БЕРІП ҮЛГЕРУ ҚАЖЕТ!!! | Бағалау | | 5-6 | 3 | | 7-8 | 4 | | 9-10 | 5 | | № | ЖАУАП | | 1 | С | | 2 | D | | 3 | В | | 4 | С | | 5 | D | | 6 | C | | 7 | B | | 8 | C | | 9 | C | | 10 | C | |
| 3 мин | VI.Бағалау 10-қадам. Оқушылардың әрекетін бағалайды. (Блоб ағашы арқылы) Кері байланыс парағын таратады. Бүгінгі сабақта саған не қызық болды? Нені үйрендің? Не қиын болды? Үй тапсырмасын береді. №108-ді аяқтау №112-ні аяқтау | Оқушылар Блоб ағашы арқылы өз-өздерін бағалайды. Кері байланыс парағын толтырады. Үй тапсырмасын белгілейді.  |
| Сабақтан кейінгі рефлексия |
| Не қызық болды? ___________________ Нені үйрендім? _____________________ Не қиын болды? _________________ | |