kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Иррационал теңдеулер

Нажмите, чтобы узнать подробности

Оқушыларға сұрақ оқылып, жауап жазылады.

  1. Ғылым патшасы
  2. Барлық қабырғалары тең тік төртбұрыш
  3. Математикалық сан және қарапайым амалдарды оқитын бөлімі
  4. Түбірдің белгісі
  5. Кез келген сан не арқылы жазылады
  6. Тәуелсіз айнымалы қалай аталады
  7. Үшбұрышқа неше диогналь жүргізуге болады
  8. Сан
  9. Санның жүзден бір бөлігі қалай аталады
  10. Бүтін оң сан
  11.  Теңдеуді шешу арқылы не табамыз
  12. Ойлау мен есептеу арқылы орындалатын жаттығу
  13.  Құрамында әрпі бар теңдік
  14. Иррационалттеңдеудің екінші түбірі қалай аталады
  15. Сіріңкенің қорабы қандай фигура
  16. Математикалық амал
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Иррационал теңдеулер»

Күні: 17.11.16ж

Тақырыбы: Иррационал теңдеулер 11"а" сынып

Мақсаты:

Білімділік: n-ші дәрежелі түбір, n-ші дәрежелі түбір қасиеттері.

Дамытушылық: Өзбетімен шығармашылықпен жұмыстануға үйрету.

Тәрбиелік: Уақытты үнемдеуге , нақтылыққа тез есептеуге дағдыландыру.

Сабақтың әдісі: Топпен жұмыс.

Сабақтың түрі: Сайыс сабақ .

Көрнекілігі: Компьютер , таблица

Сабақтың құрылымы.

I.Ұйымдастыру бөлімі.

a) топқа бөлу

II.Жаңа тақырыпты өздігінен оқып, түсіну

Кітаппен жұмыс

III. Математикалық сергіту

а)Есептеу және жазу

б) арифметикалық түбір

IV. Бекіту есептері.

а)авторды анықта

V. Қорытынды (Семантикалық карта)

VI. Үйге тапсырма

I.Оқушылар бүгінгі сабағымыз ойын түрінде өтеді. 3 топқа бөлінеміз. Әр топ командалары бар. Олао әр оқушының жауабын тыңдап, бағалау парағына баға қояды.

Мына сөзжұмбақты шешу арқылы бүгінгі сабағымыздың тақырыбын экраннан көре аламыз.


м

а

Т

е

М

а

т

и

к

а








к

В

а

д

р

а

т














а

р

и

ф

м

е

т

и

к

а








р

а

д

и

к

а

л











ц

и

ф

р














и

к

с









н

о

л

ь









м

И

л

л

и

о

н
















п

а

й

ы

з







н

А

т

у

р

а

л















т

ү

б

і

р













е

с

е

л












т

е

ң

д

е

у











б

ө

г

д

е










п

А

р

а

л

л

е

л

е

п

и

п

е

д







б

ө

л

у









Оқушыларға сұрақ оқылып, жауап жазылады.

  1. Ғылым патшасы

  2. Барлық қабырғалары тең тік төртбұрыш

  3. Математикалық сан және қарапайым амалдарды оқитын бөлімі

  4. Түбірдің белгісі

  5. Кез келген сан не арқылы жазылады

  6. Тәуелсіз айнымалы қалай аталады

  7. Үшбұрышқа неше диогналь жүргізуге болады

  8. Сан

  9. Санның жүзден бір бөлігі қалай аталады

  10. Бүтін оң сан

  11. Теңдеуді шешу арқылы не табамыз

  12. Ойлау мен есептеу арқылы орындалатын жаттығу

  13. Құрамында әрпі бар теңдік

  14. Иррационалттеңдеудің екінші түбірі қалай аталады

  15. Сіріңкенің қорабы қандай фигура

  16. Математикалық амал

III. Математикалық сергіту.

Түбірдің анықтамасы, n-ші дәрежелі түбір және оның қасиетін есеп шығаруда пайдалана білу.

  1. Есептеңдер.

  1. = 2) = 3) = 4) =

5) 6) =

  1. Көбейтіндіден түбір табыңдар.

  1. = =

  2. = =

  3. = =

  1. Иррационал теңдеулерді шешіңдер:

  1. 1) =3 2) =2

  2. 1) = 2-x 2) =3

  3. 1) =2 2) =2

IV . Бекіту есептері.

а) "Авторды анықта"

Әр команда өзіне берілген тапсырма бойынша кімнің сөзі екенін анықтайды.

I-топ. "Мен теорияның өте қызық дәлелдеуін таптым, бірақ орын жоқтықтан жаза алмай отырмын" Кімнің сөзі.

1

E

=2

2

A

=2

3

Ф

=3

4

М

=

5

Р

=

I-команда




84

5;-1

3;-3

-2

2






Жауабы:


(Ферма)

II-топ. "Ақыл-ойды тәртіпке келтіретін математика, сондықтан да оны оқу керек".Кімнің сөзі

1

OC

=3

2

MO

=x

3

ЛО

=2

4

ОВ

=

5

Н

=

II-команда





27

3

4;-4

4;-1

3,5








Жауабы

(Ломоносов)


III-топ. "Математика – ғылымдар патшасы, ал арифметика математика патшасы"- деген нақыл сөз кімдікі.

1

А

=2

2

С

=x

3

С

=

4

Г

=

5

У

=2

III-команда






-2;-

-1;1

7

2;1






Жауабы:

(Гаусс)



V.Қорытынды: Семантикалық карта

Оқушыларды бағалау.

VI. Үйге тапсырма : §8. №125 есеп


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 11 класс

Скачать
Иррационал теңдеулер

Автор: Нуфтуллаева Зияда

Дата: 17.01.2017

Номер свидетельства: 380585
