kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Екі өрнектің қосындысы мен айырымының квадратының формулалары

Нажмите, чтобы узнать подробности

Қызылорда қаласы,  №10 Ы. Алтынсарин атындағы мектеп-лицейінің математика пәнінің мұғалімі Космуратова Гулшат Алибековна

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Екі өрнектің қосындысы мен айырымының квадратының формулалары»




7.3В Қысқаша көбейту формулалары

Мектеп: №10 Ы. Алтынсарин атындағы мектеп-лицей

Күні: 24.01.2018

Мұғалімнің аты-жөні: Қосмұратова Гүлшат Әлібекқызы

Сынып: 7 Ә

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ

тақырыбы

Екі өрнектің қосындысының және айырымының квадратының формулалары тақырыбына есептер шығару

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

(оқу бағдарламасына сілтеме)

7.2.1.10

формуласын білу және қолдану;

формуласын білу және қолдану;

Бағалау

критерийлері

Барлық оқушылар: қысқаша көбейту формулаларын біледі және қолданады;

Басым бөлігі: көпмүше түріне келтіреді;

Көпшілігі: қысқаша көбейту формулаларын өрнектерді көбейткіштерге жіктеу кезінде қолданып есептер шығарады

Сабақтың мақсаты

екі өрнектің қосындысы мен айырмасының квадраты формулаларын өздігінен дәлелдеу білігі мен дағдыларын қалыптастыру, формулаларды дұрыс оқи білу және олардың компоненттерін атау;

Алынған формулаларды өрнектерді түрлендіруге қолдану.

Тілдік мақсаттар

  • қысқаша көбейту формулаларын ауызша тұжырымдай біледі;

  • қысқаша көбейту формулаларына байланысты тапсырмалар орындалуын сәйкес терминология қолдану арқылы түсіндіреді

Құндылықтарды

дарыту

Зайырлы қоғам және жоғары руханият

Бастапқы білім

Бірмүшелер және көпмүшелермен амалдар орындау

Сабақ барысы

Сабақтың

жоспарланған

кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басы

10 минут

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушыларды түгелдеу, назарын сабаққа аудару, топқа бөлу

Үй тапсырмасын тексеру №№32.

«Жұлдызша» арқылы бағалау




Слайд


10 минут

Оқулықпен жұмыс №№32.18, 32.27

«Жұлдызша» арқылы бағалау

Оқулық


Жұптық жұмыс

5 минут

Теңбе- теңдікті дәлелде

  1. (a-b)2=(b-a)2

  2. (-a+b)2=(b-a)2

  3. (-a+b)2=(-b+a)2

«Жұлдызша» арқылы бағалау

Слайд

Таратпа


2 минут

Сергіту сәті


Топтық жұмыс

10 минут

  1. топ. Алгебралық мозайка (өрнектерден есеп құрастыру)

(2с+3d)2=4c2+12cd+9d2

(3a-4b)2=9a2-24ab+16b2

(7x-5y)2=49x2-70xy+25y2

(6k+8t)2=36k2+96kt+64t2

  1. топ. Математикалық домино (бос орынды толтыру)

81x2-18xy+y2=(9x-y)2

49a2+28ab+4b2=(7a+2b)2

m2+4n2-4mn=(m-2n)

4xy+y2+4x2=(2x+y)2

  1. топ. Қатесін тап.

(7-8с)2=49-112c+c2

(3х2+у)2=9x4+6x2y+y2

100a2+20ab+b2=(10a+b)2

121 t2-66pt+9p2=(11t-3p)2

«Жұлдызша» арқылы бағалау

Барлық кезең бойынша ең көп «жұлдызша» жинаған топты марапаттау


Слайд

Таратпа
















Рефлексия

3 минут


«Бес саусақ» кері байланысы

Бүгінгі сабақтан не алдың?

 

  1. Бас бармақ - Өзімді қалай сезіндім?

  2. Балаң үйрек - Басқаларға көмегім тиді ме?

  3. Ортан терек - Бүгін көңіл-күйім қандай болды?

  4. Шылдыр шүмек - Бүгін не үйрендім?

  5. Кішкене бөбек - Бүгінгі сабақта не қиын болды?

 

Үйге тапсырма:№№32. 17, 32.28


Слайд

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?


Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

.

1.Топтық, жұптық жұмыстар арқылы

оқушыларға өзара қолдау, көмек көрсету

жүзеге асырылады.

2.Барлық оқушыларға топтық тапсырма

берілу арқылы екі өрнектің қосындысы мен

айырымының формуласын қолданып есептер

шығару дағдысы қалыптасады. Нәтижесінде қабілеті жоғары оқушылар қорытынды жасау арқылы

олардың білімдерін кеңейту.

Ширату жаттығулары



1. Оқушылардың қажетті білімдерін білу мақсатында топтық жұмыс арқылы оқушылардың бірлескен әрекетін бақылау, барлық кезеңді де «Жұлдызша» арқылы бағалау бойынша жетістіктерін айқындау.

2. Кері байланыс

3. Әр оқушының оқу мақсатына жеткендігін анықтау үшін бағалау критерийлері мен дескрипторлар қолдану


Сергіту жаттығуы

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Оқу мақсаты дұрыс қойылған. Оқушылардың барлығы ОМ-на жетті. Сабақта саралау дұрыс жүргізілді және сабақтың уақыт кезеңдері сақталды

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.



Жалпы баға



Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:


Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:


Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?











Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Екі өрнектің қосындысы мен айырымының квадратының формулалары

Автор: Космуратова Гулшат Алибековна

Дата: 09.02.2018

Номер свидетельства: 455976
