Просмотр содержимого документа
«Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеу»
Сабақ тақырбы: Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеу
Сабақ мақсаты:
Білімділік: оқушылардың екі айнымалысы бар теңдеу білімдерін тиянақтау, толықтыру және бағалау
Дамытушылық: ой-өрісін дамыту, біліуге тиісті міндетті деңгейдегі есептерді шығару, іскерліктерін дамыту, теориялық білімін практикада қолдана білу дағдысын қалыптастыру.
Тәрбиелік: оқушылардың пәнге деген қызығушылықтарын , белсенділіктерін арттыру.Өзара жолдастық көмек көрсете білуге үйрету; шапшаңдылыққа тәрбиелеу:
Сабақ түрі: дәстүрлі
Сабақ типі: бекіту сабағы
Сабақ әдісі: топтық жұмыс
Сабақ көрнектілігі: интерактивті тақта, карточкалар
Сабақ барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі
Оқушыларды түгендеу, көңілін сабаққа аудару
, , әр оқушы картачканың бірін алып топқа
бөлінеді, «Үшбұрыш», «төртбұрыш», «дөңгелек» тобына сәйкес отырады
Сабақтың мақсатымен таныстыру
Бүгінгі сабақта екі айнымалысы бар сызықтық теңдеуге байланысты есептер шығарамыз, білімдерімізді жинақтап жүйелейміз.
Теңдеудегі x айнымалысын y арқылы өрнектеп, теңдеудің кез келген екі шешімін табыңдар.
№ 1438
Төмендегі теңдеулерден шешімі болатындарын теріп жазыңдар.
V Бекіту кезеңі « ойды қорыту»
«Сиқырлы ұяшықтар» ойыны арқылы іске асады.
3
2
1
4
5
6
1 ұяшық тапсырмасы:
теңдеуіндегі у айнымалысын х арқылы өрнекте.
2 ұяшық тапсырмасы:
теңдеуінің шешімі:(1; у) у- ті табыңдар.
3 ұяшық тапсырмасы:
7-ге бөлгенде 1 қалдық қалатын , ал 8-ге бөлгенде 2 қалдық қалатын ең кіші натурал санды тадыңдар
4 ұяшық тапсырмасы:
Теңдеудің шешімі болатын мен айнымалыларының мәндерінің үш жұбының кестесін құрастыр.
5 ұяшық тапсырмасы:
Бос мүше дегеніміз не?
6 ұяшық тапсырмасы:
Мадина әрқайсысы 7 тг –ден қарындаштар және әрқайсысы 35-тг ден қаламсаптар сатып алды.Мадина барлығына 210 тг ақша жұмсады.Мадина неше қарындаш, неше қаламсап сатып алуы мүмкін?