Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ тақырыбы: Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеу
Мектеп: « №2 Ақсуат орта мектебі» КММ
Күні:
Мұғалімнің есімі: Молдабекова А.Р.
Сынып : 9 «б»
Қатысқандар:
Қатыспағандар:
Сабаққа негізделген оқу мақсаты:
Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеу және оның дәрежесі ұғымымен танысып, екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеуді шешу мен графиктерін салу дағдысын игереді
Сабақ мақсаттары:
1.Барлық оқушылар:екі айн бар сызықтық емес теңдеулер ұғымын біледі, теңдеудің дәрежесін анықтай алады
2. Оқушылардың басым бөлігі. Екі айн бар сызықтық емес теңдеудің графигін сыза алады
3. Кейбір оқушылар:график бойынша теңдеуді жазады
Тілдік мақсаты:
Оқушылар екі айн бар сызықтық емес теңдеудің анықтамасын айта алады.
Негізгі сөздер мен тіркестер:екі айн бар сыз емес теңдеу, теңдеудің дәрежесі, графигі қисық сызық
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:оқушылар шығарған есептерін математикалық тілмен талдап бере алады.
Алдыңғы оқу
Екі айн бар сыз теңдеу және оны шешу жолдары, теңдеудің графигін салу, мәндес теңдеулердің қасиеттері
Жоспар
Жоспарланған уақыт
Жоспарланған жаттығулар
Бағалау
Ресурстар
Басталуы: 3 мин
3 мин
Амандасу, сыныпты түгендеу
Шаттық шеңбері
3 топқа бөлу
Үй жұмысын тексеру №42(ә),43(ә),44(ә)
Оқушылар сағат тілінің бағытымен дәптерлерін жылжытып бірін-бірі тексереді, бағалау критериі бойынша баға қояды
Жиынтық бағалау
журнал
3 түсті 16 қағаз қимасы
Слайд1 «үй жұмысының шығарылу жолы »
Слайд2 «Бағалау критерийі»
Ортасы:
5 мин
8 мин
6 мин
2 мин
2мин
8 мин
Мұғалім тақтаға бірнеше теңдеулер жазады. Сұрақ: Бұл теңдеулер қандай теңдеулер?
Мұғалім:”Таныс емес теңдеулер туралы білгілерің келе ме?»Бұл теңдеулер «Екі аынымалысы бар сызықтық емес теңдеулер» деп аталады.Бүгінгі сабағымызда «Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеулер»туралы білесіңдер
Оқулықпен жұмыс
1топ: Екі айн бар сызықтық емес теңдеулер туралы жалпы түсінік
2топ:оқулықтағы екі айн бар сыз емес теңдеудің графигін салуға берілген 1 мысалды талдау
3топ: оқулықтағы екі айн бар сыз емес теңдеуді графиктік тәсілмен шешуге берілген 2 мысалды талдау.
Топтар өз жұмыстарын қорғайды.
Мұғалім оқушылардың кейбір түсінбеген ұғымдарын толықтырады.
Сергіту сәті
Есептер шығарту.
І топ:№30 (а) ;№31 (а); №32 (а)
ІІ топ: №30 (б); №31(б) ;№32(б)
ІІІ топ:№30 (ә); №31 (ә);№32(ә)
Мұғалім топтардың жұмысын қорытындылайды
Топтар бірін-бірі«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды.
Оқушылар өздерінің түсінгендіктерін «Бағдаршам» әдісі арқылы білдіреді
Фишкалар арқылы бағалау
Оқулықтағы
тақырып мәтіні
Флипчарт, маркер, кесте
«биші смайликтер»
Аяқталуы
1 мин
5мин
2 мин
1)Үйге тапсырма беру: №33,34,35(б)
2)соңғы 5 минут әдісі арқ сабақты қорытындылау,бағалау
3)Кері байланыс
Кесте арқылы қорытынды баға қойылады
Оқулық
стикерлер
Рефлексия
Қорытынды бағамдау:
Қандай екі нәрсе табысты болды:
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады:
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектесетінін білдім: