ШҚО, Аягөз қаласы 
 «№1 жалпы білім беретін орта мектеп» 
 КММ-сінің математика пәні мұғалімі 
 Есентаева Гульмира Нурановна
 Тақырып:   Функцияны туындының көмегімен зерттеу және графигін салу.
 Мақсаты:
  Білімділік:   Функцияны туындының көмегімен зерттеу алгоритмін қайталау,  оны
                        қолдану арқылы функцияны зерттеу және графигін салуға есептер
                        шығару.
  Дамытушылық: Аналитикалық ойлау, есте сақтау, елестету қабілеттерін дамыту,
                        функцияның қасиеттерін, туындыны табу ережелерін функция
                        зерттеуде қолдана білу дағдыларын қалыптастыру.
 Тәрбиелік:   Мұқияттылыққа,  жауапкершілікке, ой еңбегіне тәрбиелеу.
 Сабақ түрі: қайталау сабақ.
 Қолданылатын материалдар: интерактив тақта, карточкалар, оқулық.
 Қолданылатын әдіс: әңгімелеу, практикалық, фронтальды, деңгейлік, топтық,    
                                       өзара тексеру, тізбек тәсілі.
 Сабақ барысы:
 І. Ұйымдастыру кезеңі-2І
 Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу, сабақ жоспарымен таныстыру.
 Сабақ жоспары:
 І  бөлім- “Ғылым –теңіз, білім -қайық ” 
  - Үй жұмысын тексеру.
- Ауызша сұрақтар мен жаттығулар.
ІІ бөлім- “Кітап –алтын қазына”.
 Жаттығу жұмыстары.
 Оқулықпен жұмыс.(топтық жұмыс)
 ІІІ бөлім- “Білегіңе сенбе, біліміңе сен”.
 Бекіту. Рефлексия
 Бағалау.
  
   “Ғылым –теңіз, білім -қайық ”  
 1)Үй жұмысын тексеру.6І
 №286 -ә)І топ, және  в)-ІІ топ .
 №290  -ә)ІІІ топ және  в)-ІV топ өзара дәптер алмасып  тексереді.
 2.Ауызша сұрақтар: (Тізбек тәсілімен)
 Функцияны зерттеу алгоритмін атаңдар.
   Ауызша жаттығулар:8І
 4 топқа 4 қарточка (1-2-3-4-1) өзара тексеру.
 №1
 1)Функцияны зерттеп, графигін салыңдар:
 y=x3+1
 №2
 1)Функцияны зерттеп, графигін салыңдар:
 y=x2-2
 №3
 1)Функцияны зерттеп, графигін салыңдар:
 y=2х2
 №4
 1)Функцияны зерттеп, графигін салыңдар:
 y=3x3
 ІV. “Кітап-алтын қазына”.                                                 
 Жаттығу жұмыстары:  Оқулықпен жұмыс: 20І     (деңгейлік тапсырмалар)
  
 «А»         -№287- Функцияны зерттеп, графигін салыңдар.
                              І топ -а, ІІ топ-ә, ІІІ топ-б, ІV топ –в
 «В»         -№289- Функцияны зерттеп, графигін салыңдар.
                             І топ -а, ІІ топ-ә, ІІІ топ-б, ІV топ –в
 «С»          -№293 (ә)- Функцияны зерттеп, графигін салыңдар.
 V.Бекіту:   5І
 Берілген  кестелер бойынша график салыңдар.
 х
 ()
 -1
 (-1;1)
 1
 (1;3)
 (3;+)
 fI(x)
 -
 0
 -
 0
 +
 +
 f(x)
  0
  -2
   экстремум
    min
    х
 ()
 -2
 (-2;4)
 4
 (4;+)
 fI(x)
 +
 0
 -
 0
 +
 f(x)
  0
  -4
  экстремум
  max
  min
   х
 ()
 -3
 (-3;-1)
 -1
 (-1;1)
 (1;+)
 fI(x)
 +
 0
 +
 0
 -
 -
 f(x)
  0
  7
   экстремум
    mах
    
 VІ. Бағалау.-1І
                             
               
 Орындалған деңгейлік тапсырмаларына қарай бағалау.
 Рефлексия    2 І
 Білдім
 Үйрендім
 Нені білгім келеді
     
 VІІ.Үйге:   №№288,291,293.-1І
  
  
            
                Просмотр содержимого документа
                
                «Функцияны туындының көмегімен зерттеу және графигін салу.»
            
            
                                                              ШҚО, Аягөз қаласы  
  «№1 жалпы білім беретін орта мектеп»  
  КММ-сінің математика пәні мұғалімі  
  Есентаева Гульмира Нурановна
  Тақырып: Функцияны туындының көмегімен зерттеу және графигін салу.
  Мақсаты:
  Білімділік: Функцияны туындының көмегімен зерттеу алгоритмін қайталау, оны  
  қолдану арқылы функцияны зерттеу және графигін салуға есептер  
  шығару.
  Дамытушылық: Аналитикалық ойлау, есте сақтау, елестету қабілеттерін дамыту,  
  функцияның қасиеттерін, туындыны табу ережелерін функция  
  зерттеуде қолдана білу дағдыларын қалыптастыру.  
  Тәрбиелік: Мұқияттылыққа, жауапкершілікке, ой еңбегіне тәрбиелеу.
  Сабақ түрі: қайталау сабақ.
  Қолданылатын материалдар: интерактив тақта, карточкалар, оқулық.
  Қолданылатын әдіс: әңгімелеу, практикалық, фронтальды, деңгейлік, топтық,  
  өзара тексеру, тізбек тәсілі.
  Сабақ барысы:
  І. Ұйымдастыру кезеңі-2І
  Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу, сабақ жоспарымен таныстыру.
  Сабақ жоспары:
  І бөлім- “Ғылым –теңіз, білім -қайық ”  
  -  Үй жұмысын тексеру. 
-  Ауызша сұрақтар мен жаттығулар. 
 ІІ бөлім- “Кітап –алтын қазына”.
  Жаттығу жұмыстары.
  Оқулықпен жұмыс.(топтық жұмыс)
  ІІІ бөлім- “Білегіңе сенбе, біліміңе сен”.
  Бекіту. Рефлексия
  Бағалау.
  
 
  “Ғылым –теңіз, білім -қайық ”  
  1)Үй жұмысын тексеру.6І
  №286 -ә)І топ, және в)-ІІ топ .
  №290 -ә)ІІІ топ және в)-ІV топ өзара дәптер алмасып тексереді.  
  2.Ауызша сұрақтар: (Тізбек тәсілімен)
  Функцияны зерттеу алгоритмін атаңдар.
  Ауызша жаттығулар:8І
  4 топқа 4 қарточка (1-2-3-4-1) өзара тексеру.
  №1
  1)Функцияны зерттеп, графигін салыңдар:
  y=x3+1
  №2
  1)Функцияны зерттеп, графигін салыңдар:
  y=x2-2
  №3
  1)Функцияны зерттеп, графигін салыңдар:
  y=2х2
  №4
  1)Функцияны зерттеп, графигін салыңдар:
  y=3x3
  ІV. “Кітап-алтын қазына”.   
  Жаттығу жұмыстары: Оқулықпен жұмыс: 20І (деңгейлік тапсырмалар)
  
 
  «А» -№287- Функцияны зерттеп, графигін салыңдар.
  І топ -а, ІІ топ-ә, ІІІ топ-б, ІV топ –в
  «В» -№289- Функцияны зерттеп, графигін салыңдар.
  І топ -а, ІІ топ-ә, ІІІ топ-б, ІV топ –в
  «С» -№293 (ә)- Функцияны зерттеп, графигін салыңдар.
  V.Бекіту: 5І
  Берілген кестелер бойынша график салыңдар.
          | х | ( ) | -1 | (-1;1) | 1 | (1;3) | (3;+ ) | 
  | fI(x) | - | 0 | - | 0 | + | + | 
  | f(x) | 
 | 0 | 
 | -2 |  
 |  
 | 
  | экстремум | 
 |   | 
 | min | 
 | 
 | 
 
  
 
         | х | ( ) | -2 | (-2;4) | 4 | (4;+ ) | 
  | fI(x) | + | 0 | - | 0 | + | 
  | f(x) | 
 | 0 |  
 | -4 |  
 | 
  | экстремум | 
 | max | 
 | min | 
 | 
 
 
 
          | х | ( ) | -3 | (-3;-1) | -1 | (-1;1) | (1;+ ) | 
  | fI(x) | + | 0 | + | 0 | - | - | 
  | f(x) | 
 | 0 | 
 | 7 |  
 |  
 | 
  | экстремум | 
 |   | 
 | mах | 
 | 
 | 
 
  
 
  VІ. Бағалау.-1І
    
    
  Орындалған деңгейлік тапсырмаларына қарай бағалау.
  Рефлексия 2 І
      | Білдім   | Үйрендім   | Нені білгім келеді | 
  | 
 | 
 | 
 | 
 
  
 
  VІІ.Үйге: №№288,291,293.-1І